2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yüz Nasıl Yıkanır? En Sağlıklı Yüz Yıkama Yöntemleri Nelerdir?

June 14, 2021

Sen de herkes gibi kusursuz ve sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümüne sahip olmak istemez misin? Bunun için düzenli ve etkili adımlardan oluşan bir cilt bakım rutini oluşturman şart. Cilt bakım rutinin en önemli adımlarından biri olan temizlik için yüzünü doğru şekilde yıkadığından emin olmalısın. Temizleyici bir ürünü sürüp suyla arındırmaktan çok daha fazlasını ifade eden yüz yıkama rutini hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaya ne dersin? 

Cildine Uygun Temizleyici Seçtiğinden Emin Ol

Text

Description automatically generated

Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmanın sırrı, doğru şekilde yüz temizliği yapmaktan geçer. "Yüz nasıl yıkanır?" sorusunun cevabı pek çok kişi için oldukça basit görünebilir. Ancak cilt bakımında fark yaratan bir temizlik rutini için; ne zaman, ne sıklıkla ve hangi tür temizleyici ürünlerle yüzünü yıkadığına dikkat etmen önemli. Yıkama işleminin en etkili şekilde gerçekleşebilmesi için iki adımlı temizlik işlemini tercih etmelisin. Yağlı, hassas, karma, kuru veya akneye eğilim gösteren cildinin tipine uygun temizleyici jellerden biriyle temizleme işlemini devam ettirebilirsin. Ultra Facial Oil-Free Cleanser, karmadan yağlıya dönük ciltlerde en etkili yüz yıkama jeli çeşitlerinden biri. Sen de cildindeki fazla sebumu dengelemek ve arındırmak için özel olarak geliştirilen bu temizleme jelini kullanabilirsin. 

Cildini Arındırarak Parlak Bir Görünüme Kavuş

A picture containing text

Description automatically generated

Düzenli şekilde yüz yıkama; fazla yağı azaltıyor. Kurumaya eğilimli ve hassas ciltlerde salisilik asit ve benzeri sert bileşenler içeren temizleyicilerin tercih edilmemesi gerekir. Bu tip ciltlerin daha çok, cildi kurutmadan temizlenmesine katkı sağlayan ürünler seçmesi önemli. Facial Fuel Energizing Face Wash, kafein, vitaminler ve turunçgiller özü ile zenginleştirilmiştir. Bu mükemmel temizleyici, aynı zamanda erkeklerin daha az tahriş hissi için ciltlerini tıraşa hazırlamalarını sağlar. 

Bakım Ürünleriyle Rutinini Destekle

A picture containing text, holding, hand

Description automatically generated

Yüz yıkama işlemlerinin ardından kullanacağın ürünler daha etkili sonuçlara ulaşmana yardımcı olur. Tonikler, hem temizleme adımına katkı sağlar hem de cilt endişelerinin azalmasına destek verir. Bu nedenle cildinin yapısına uygun içeriklere sahip bir tonik seçerek gözeneklerini temizleyebilirsin. "Tonikten sonra yüz yıkanır mı?" sorusunun cevabı ise hayır. Çünkü toniği yüz yıkama işleminden sonra kullanman önemli. Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash gibi temizleyici ürünlerle cildini nazikçe yıkadıktan sonra tonik uygulama adımına geçebilirsin. 

Cilt Bakımından Maksimum Fayda Elde Et

Text

Description automatically generated

Cilt bakım rutini oluştururken doğru yüz yıkama, arındırma ve nemlendirme işlemlerini uygulaman çok önemli. Blue Herbal Blemish Cleanser Treatment gibi cildini kurutmadan nazikçe temizleyen formüller, cildinin diğer bakım adımlarına hazır olmasını sağlar. Yüz yıkama rutinine haftada birkaç kez peeling dımını da ekleyerek daha temiz bir cilde sahip olabilirsin. Peeling; ciltteki yağ, kir, kalıntı, makyaj ve gözenekleri tıkayabilecek kalıntıları azaltmaya yardımcı olur. 

Text, letter

Description automatically generated

Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser gibi cildin  arınmasına ve gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olan ürünleri kullandıktan sonra bakım rutinini tamamlayamaya hazırsın. Aklında "Cilt bakımından sonra yüz yıkanır mı?" veya "Maskeden sonra yüz yıkanır mı?" gibi sorular varsa temizlemenin cilt bakım rutinin ilk adımı olduğunu hatırlamalısın. Temizleme ve yoğun bir şekilde arındırma işlemlerinden sonra, cilt endişelerine uygun serum, nemlendirici ve maske gibi ürünlerle bakımını tamamlayabilirsin. Doğru şekilde yüz yıkama ve temizleme işlemini gerçekleştirerek bakım rutininde kullandığın diğer tüm ürünlerden maksimum fayda sağlayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →