2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yıllara Rağmen Cilt Elastikiyeti Nasıl Korunur?

June 14, 2021

Biyolojik sürecin doğal bir sonucu olarak yaş alma ile birlikte cilt elastikiyeti azalır. Cildin kolajen yapısında meydana gelen bozulmalar ve hyalüronik asit miktarındaki azalma, ciltte elastikiyet kaybı olarak kendini gösterir. Yaş alma sürecine dış faktörlerin etkisi de göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Güneşin zararlı ışınlarından cildini koruyarak, dengeli ve doğru beslenerek, uyku düzenine özen göstererek, yüz egzersizleri ile yüz kaslarını çalıştırarak ve etkili, uygun bir cilt bakım rutini oluşturarak doğal süreci yavaşlatman mümkün olabilir. Yaşam tarzında yapacağın doğru değişimlerle ışıltılı cilt görünümüne kavuşabilir, cildinin daha uzun süre canlı ve sıkı görünmesini sağlayabilirsin!

Yüz Egzersizleri

Yüzdeki kasların zamanla zayıflaması ciltte elastikiyet kaybına neden olur ve bu da cildin genç ve canlı görünümünü kaybetmesine yol açar. Belli aralıklarla göz ve dudak çevresi, alın, yanaklar ve çene gibi yüzün farklı kısımlarına uygulanacak yüz egzersizleri o bölgedeki kasların çalışmasını sağlar. Böylece yüzdeki kaslar güçlenir ve ciltte toparlanma, ince çizgilerin görünümünde azalma gerçekleşir.

A picture containing text, indoor

Description automatically generated

Sen de bakım rutinine yüz egzersizlerini dahil ederek cildinin elastikiyetini korumasını ve daha uzun süre sıkı görünmesini sağlayabilirsin. Yüz egzersizleri ile birlikte kullanacağın Kiehl’s Super Multi Corrective Cream cildinin daha canlı ve genç görünmesine destek olur. Yaşlanma karşıtı olan ürün, Hyalüronik asit, Jasmonik asit ve kayın ağacı özü içeren formülü ile cildinin nem ihtiyacını karşılar ve sıkılığını artırır. Cildin daha pürüzsüz ve daha canlı bir görünüm kazanır.

Uyku Düzeni

Kolajen, cilt elastikiyetine katkı sunan en önemli parametrelerden biridir ve uyku, cildin görünümünün kendini yenilediği en verimli zaman dilimidir. Düzensiz ve kalitesiz bir uyku cildin kurumasına, cilt dokusunun incelmesine ve sıkılığını kaybetmesine neden olabilir. Bu durumda kırışıklık oluşumu artar ve yaşlanma süreci hızlanmış olur. Doğru bir uyku düzeni ile cildinin gün boyu maruz kaldığı dış faktörlerin olumsuz etkisini azaltabilir ve cildinde biriken toksinlerin atılmasını sağlayabilirsin.

A picture containing text

Description automatically generated

Doğru uyku düzeninin yanında kullanabileceğin Kiehl’s Vital Skin-Strengthening Super Serum ise çevresel etkenlere karşı pürüzsüz cilt görünümünü güçlendirir ve cilt bariyerini güçlendirerek cildini korumana yardımcı olur. Formülünde hyalüronik asit ve bitkisel kaynaklı kompleks bulunduran yüz serumu, sağladığı yoğun nem desteği ile cildinin sıkı, pürüzsüz ve aydınlık görünmesine destek olur. Zengin içeriği sayesinde erken yaşlanma belirtileri ile savaşmada bir güçlü etkiye sahip olan Vital Skin-Strengthening Super cilt serumu ayrıca gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümünü hafifletir.

Uygun Cilt Bakım Rutini

Zamanla vücutta hyalüronik asit ve kolajen miktarının azalması, kolajen liflerinin yapısında meydana gelen bozulmalar cildin esnekliğini kaybetmesine ve erken yaşlanma belirtilerinin görülmesine neden olur. Ayrıca güneş ışınları, çevre kirliliği, uyku problemleri ve beslenme hataları gibi dış faktörler de cilt görünümünü doğrudan etkiler. Bu sebeple cilt tipine uygun ve doğru ürünlerle bir bakım rutini oluşturmak erken yaşlanmayı yavaşlatmak için önemlidir.

Kiehl’s özel formüllerinden biri olan Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate zengin içeriği ile cildinin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlar. Gözeneklerin görünümünü de azaltan bu özel serum yüz hatlarının gözle görünür şekilde belirginleşmesine yardım ederek genç görünümünü korumana destek olur.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri

A picture containing text, cup, coffee, drink

Description automatically generated

Yaş alma süreci boyunca ciltte biyolojik kaynaklı ve çevresel etkenlere bağlı olarak çeşitli değişiklikler görülür. Kiehl’s formülleri ile cildini yopun şekilde temizleyerek, nemlendirerek, serum ve maskelerle destekleyerek erken yaşlanma etkilerine karşı savaşabilirsin! Örneğin, bakım rutinini bir bütün olarak değerlendiren ve zengin içerikli formülleri ile her cilt tipine özel ürün sunan Kiehl’s, Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask cilt sıkılaştırıcı etkisiyle yaşlanma işaretlerine karşı cildini korumana yardımcı olur. Hatmi çiçeği ve zencefil yaprağı içeren gece maskesi, kullanmaya başladığın ilk andan itibaren cildinin sıkılaşmasını sağlar. İnce çizgilerin görünümünü hafifletir ve cildin aydınlık cilt görünümü kazanmasını sağlar. Sen de Kiehl's formülleri ile cildin elastikiyetini arttırabilir, cildine genç bir görünüm kazandırabilirsin!

← Öncesi Sonrası →