%25 İNDİRİMDE SON SAATLER! TÜM SİPARİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO, HER SİPARİŞTE ÜCRETSİZ DENEME BOY SETİ

Yaşlanma Karşıtı Kremler Kaç Yaşında Kullanılmalı?

May 20, 2019

“Yaşlanma karşıtı bakım kremlerine ne zaman ve hangi ürünlerle başlanmalı?” İşte herkesin merak ettiği o sorunun yanıtını bu yazımızda veriyoruz!

 

Yaşlanma belirtilerinin ilk göze çarptığı yer cildimizdir. Doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olan kırışıklıklar ve ince çizgiler yaş ilerledikçe daha belirgin bir hal alır. Onların kendini göstermesi ile birlikte de içten içe bir endişe başlar.

 

Kendisini en çok yüz çevresinde gösteren kırışıklıklar, tekrarlayan yüz ifadelerinin sonucunda oluşur ve yaşla birlikte de derinleşir. Mimik çizgileri ile birlikte yerleşen ve kendini gösteren bu kırışıklıkların oluşumuna aslında, güneş ve tütün kullanımı gibi pek çok dış faktör de etki etmektedir.

 

Hepimizin bildiği üzere yaşlılık maalesef ki önüne geçemeyeceğimiz bir süreç. Fakat cildimiz üzerindeki etkilerini olabildiğince aza indirmek bizim elimizde. Peki ama nasıl dediğinizi duyar gibiyiz.

 

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Yaşlanma ile savaşmanın en iyi yolu koruyucu önlemlerdir ve 20’li yaşlar ile birlikte bu önlemlerin alınmasına başlanmalıdır. Cildimiz için yapacağımız günlük bakım rutinleri ile cildimizi koruyarak bu süreci olabildiğince geciktirebiliriz. Tabii doğru zamanda doğru cilt bakım ürünlerini kullanarak.

 

Yaşlanma karşıtı kremlere 21 yaş ile birlikte başlanabilir. Anti-aging kremler farklı içerikleri ile her yaşta farklı etki gösterir. Bu yüzden seçeceğiniz kremin yaşınıza uygun olmasına ve içeriğine dikkat edilmelidir. Şimdi sizlere hangi yaşta hangi ürünlere öncelik vermeli kısaca bundan bahsedeceğiz.

 

  • 20’li yaşlarda bakım : Cildi günlük güneş koruyucu bakım kremleri ile koruyun!

Genç ciltler ve yaşlılık birbiri için ne kadar tezat oluştursa da bu yaştan itibaren alınan önlemler sizin ileride rahat etmenizi sağlayacaktır. Güneşin cildimiz üzerindeki zararları ve yaşlandırıcı etkisi bilinen bir gerçek. Bu sebeple bu yaşlardan itibaren yılın her günü kullanacağınız güneş koruyucu ile cildinize en büyük iyiliği yapmış olacaksınız. Güneşin neden olduğu erken yaşlanma belirtilerine karşı en az SPF 15+ faktörlü bir güneş kremi kullanarak cildinizi güneş kaynaklı yaşlanma etkilerinden korumaya 20’li yaşlar ile birlikte başlayabilirsiniz.

 

 

  • 30’lu yaşlarda bakım: C vitamini serumları ile kırışıkları azaltın!

30’lu yaşlar ile birlikte kırışıklıklar daha çok gözle görülür olmaya başlar. Bu yaşlarda kullanacağınız ürünlerin içerisinde olması gereken içeriklerin başında; retinoidler, antioksidanlar, C vitamini ve Hyaluronik Asit gelir. Güçlü bir C vitamini serumu kırışıklıkları ve çizgileri gidermede önemli bir adımdır. Göz çevresi için de kırışıklık giderici pro-retinol içeren bir göz çevresi bakım kremine bu yaşlarda başlanabilir. Ayrıca haftada en az 2 kere ölü derilerden kurtulmayı sağlayan peeling etkili ve gözenek sıkılaştırıcı yüz maskeleri de bakım rutinlerine dahil edilmelidir.

 

 

 

  • 40’lı yaşlarda bakım

Yaşlanma karşıtı ürünlerin en yoğun olarak kullanıldığı yaşa gelmiş bulunmaktayız. 40’lı yaşlar ile birlikte cildimize artık daha yüksek düzeyde antioksidan içeren ve yaşlanma karşıtı bileşenlerin fazla olduğu anti-aging kremlere geçiş yapabiliriz. Yaşlanma belirtisinin en çok görülür olduğu göz çevresi için düzenli olarak ince çizgileri azaltan bir göz çevresi bakım kremi edinmeliyiz. Ayrıca geceleri kendini onaran ve yenileyen cildimiz için mutlaka bir gece bakım serumu ile de bunu desteklemeliyiz.

 

 

Bu yaşlarda önemli olan konulardan birisi de cildin daha fazla kurulaşması ile nem ihtiyacının artmasıdır. Cildimize nem desteği sağlayan kırışıklık karşıtı kremler ile de günlük bakımını yapmayı ihmal etmemeliyiz!

← Öncesi Sonrası →