2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yağlı Ciltler İçin En İyi 4 Ürün

June 14, 2021

Cilt tipi, fizyolojik özellikler nedeniyle kişiden kişiye farklılık gösterir. Bunun yanında mevsim, hava koşulları gibi dış faktörler de cilt tipini etkileyebilir. Cilt tipi genel olarak kuru, hassas, normal, karma yada yağlı olarak sınıflandırılır. Kuru ciltler çatlamaya, tahriş olmaya ve kızarıklığa meyilliyken yağlı ciltlerde kış soğuğunda bile parlama görülebilir. Cilt tipindeki farklılıklar bakım rutinini etkileyen en önemli faktörlerdir. Çünkü her cilt yapısı kendine özel bakım ister. Yağlı bir cilde sahipsen, yağlı ciltler için yüz temizleme ürünleri, yağlı ciltler için peeling çeşitleri, losyon, krem, tonik gibi cilt bakım ürünleri kullanarak sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilirsin. Yağlı cilt için maske ürünlerini haftada 1 veya 2 defa düzenli olarak uygularak cilt bakımını tamamlayabilirsin. İşte kullanabileceğin en iyi bakım ürünlerinden bazıları:

1 - Ultra Facial Oil-Free Lotion 

Sebum üretimi diğer cilt tiplerine göre fazla olan yağlı cilde doğru bir şekilde bakım uygulanmadığında, fazla olan sebum cilt yüzeyinin parlamasına neden olur. Bu da yüzünün yağlı ve parlak görünmesine yol açar. Ayrıca yağlı cilt yüzeyi, makyaj uygulamasında da istediğin sonuçları almanı engelleyebilir. Bu nedenle yağlı cilt bakımı için sebum üretimini dengeleyen bakım ürünleri kullanımı oldukça önemlidir. Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Lotion normalden yağlıya dönük ciltleri yağlandırmadan nemlendiren ürünlerden biridir. Sen de yağlı cilt için nemlendirici arayışındaysan hafif ve ince yapılı, cilt tarafından hızla emilen ve sebum üretimini gözle görülür bir şekilde azaltan Kiehl’s yağlı cilt nemlendirici losyonu deneyebilirsin. Losyonu yüzünü temizledikten sonra her ihtiyaç duyduğunda uygulayabilirsin. 

2 - Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

A picture containing text, bottle, person

Description automatically generated

Yağlı ciltler için krem ürünlerinin de su bazlı formüle edilmesi gerekir. Su bazlı ve hafif yapılı kremler, hem nemlendirici özelliği ile cildin gereksinim duyduğu nemi sağlar hem de mat ve sağlıklı bir görünüm sunar. Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream, buzul proteini, çöl bitkisi ve salatalık özü 6içeren formülü sayesinde kuru hava koşullarından bile korunmana destek olur. Çabuk emilen krem sebum üretimini azaltır, dengelenmiş ve sağlıklı görünen  bir cilt bariyeri oluşturur. Yağlı ciltler için öneriler arasında yer alan su bazlı nemlendirici kremi, gece gündüz her ihtiyaç duyduğunda yüzüne uygulayabilirsin. Kremi temizlenmiş ve toniklenmiş yüze uygulamaya dikkat etmelisin. 

3 - Blue Astringent Herbal Lotion Tonik 

A picture containing indoor, toiletry, counter

Description automatically generated

Yağlanmaya eğilimli ve yağlı ciltler için bakım rutininin en önemli adımlarından biri tonik kullanımı. Çünkü tonik, yağlı ciltlerde görülen geniş gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur ve cildi arındırır. Genişleyen gözeneklerin sıkılaşması ise daha pürüzsüz görünen bir cilde kavuşmanı sağlar. Blue Astringent Herbal Lotion tonik, çok amaçlı kullanımı ile öne çıkar. Blue Astringent Herbal Lotion tonik, yağlı cilde sahip kadınlar tarafından cildi yumuşatan ve ferahlatan bir tonik olarak, birçok erkek tarafından ise tıraş sonrası tahrişi önlemek için kullanılan bir üründür. Blue Astringent Herbal Lotion tonik, bir pamuk yardımı ile yüze kolaylıkla uygulanabilir. 

4 - Ultra Light Daily UV Defense Aqua Gel

Text, letter

Description automatically generated

Yağlı ciltler için bakım ürünleri arasında güneş koruyucu jeller de bulunur. Güneşin cilde olan zararlı etkilerini azaltan UV korumalı ürünler, yılın her dönemi cilt bakım rutininde yer almalı. Ultra Light Daily UV Defense Aqua Gel de, özel formülü ile yağlı ciltler için koruma sunan su bazlı jel kıvamlı bir üründür. Komedojenik olmayan Kiehl’s jel, bir taraftan cildini zararlı ışınlardan ve kirlilikten korur bir taraftan da cilt dokusunun görünümünü yeniler. Hafif ve canlandırıcı jeli, günlük bakımının sonunda her sabah uygulayabilirsin. 

Kiehl’s her koşulda sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünen bir cilt için gereksinim duyduğun her şeyi beğenine sunar. Sen de cildin için en iyisine Kiehl’s ile sahip olabilirsin.

← Öncesi Sonrası →