Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Uyumadan Önce 5 Adımda Yüz Bakımı

Haziran 22, 2021

Cildinin günün her dakikasında harika görünmesi için gece bakımlarını asla ihmal etmemelisin!


Gün içerisinde saatler boyunca oradan oraya koşarken anlamadığın yorgunluk, gece olunca kendini fazlasıyla hissettiriyor olmalı… Nasıl ki akşam saatlerinde bu yorgunluğu atmak için ılık bir duş alıyor, hafif bir bitki çayı hazırlıyor ve dinlenmeye geçiyorsan; aynı özeni tüm gün seninle birlikte yorulan cildine de göstermen gerekiyor. Bunun yolu ise elbette düzenli bir yüz bakımı rutinine sahip olmaktan geçiyor. Peki, gece cilt bakımı nasıl olmalı? Aslında uygulama açısından günün diğer saatlerinden çok da farklı değil… Sadece ürün seçiminde birkaç küçük değişiklik yapmak yeterli olabiliyor.


Cilt Temizliğini Asla İhmal Etmemelisin! 

Gün boyunca yüzde kalan makyaj tek başına bile gözeneklerin tıkanması için yeterli olurken buna bir de toz, kir vb. çevresel faktörler eşlik ediyor. Dolayısıyla güne detaylı bir cilt temizliği ile başlamış olsan da gün sonuna kadar gözeneklerinin tekrar kir ve sebum ile dolması kaçınılmaz oluyor. İşte tam da bu sebeple uyku öncesi bakımına makyajını silerek ve cildini uygun bir cilt temizliği ürünü ile temizleyerek başlaman gerekiyor. Cildine en az senin kadar değer veren bir cilt temizleme ürününe sahip olmak için Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash ile mutlaka tanışmalısın! İçeriğinde kadife çiçeği yağı bulunan bu ürün, cildi temizlerken aynı zamanda ihtiyaç duyduğu bakımı da sağlıyor. Ayrıca gliserin ile desteklenen formül, cildin nem bariyerlerini güçlendirmeye de yardımcı oluyor.     


Sıcak Havlu Uygulaması ile Cildin Nefes Alsın!

Koreli kadınların vazgeçilmez cilt bakım uygulamalarından biri olan sıcak havlu masajını daha önce duymuş muydun? Uyku öncesinde temiz cildinin üzerine sıcak suyla ıslattığın havluyu yerleştir ve yüzüne havlu üzerinden nazik hareketlerle masaj yap… Hepsi bu kadar! Böylece gözeneklerin derin bir nefes alacak!


Peeling Yaparak Cildini Kalıntılardan Arındırabilirsin!

Cilt hücreleri, cildin pürüzsüz dokusunu korumak üzere ara vermeksizin çalışıyor ve bu sayede cilt görünümü sürekli yenileniyor. Fakat elbette ki bu sürecin bir sonucu olarak cilt üzerinde biriken ölü yüzey hücrelerinden arınmak gerekiyor. Bunun için en etkili yöntem ise peeling oluyor! Kiehl’s,  Nightly Refining Micro-Peel Concentrate serum ile peeling’e çok daha pratik bir alternatif sunuyor. Gece bakımına özel olarak tasarlanan ve kinoa kabuğu özü içeren formül ile cildin görünümünün yenilenme sürecinde destek oluyor. Üstelik düzenli kullanımda ciltte ince çizgi görünümünün de azalmasını sağlıyor!


Yüzünü Mutlaka Nemlendirmelisin!

Cilt bakımında en yaygın yanlış görüşlerden biri, yağlı ya da karma cilde sahip kişilerin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığı düşüncesi oluyor. Fakat aksine, cilt temizliği sonrasında nemlendirici kullanılmadığında ciltte sebum üretimi daha da artabiliyor. Üstelik bu durum, cilt elastikiyetinin azalmasına da yol açabiliyor. Bu sebeple hem sabah hem de akşam bakımında nemlendiricinin asla eksik olmaması gerekiyor!


Tüm cilt tiplerine uygun yapıdaki Ultra Facial Cream, Kiehl’sın dünya çapında en çok tercih edilen ürünleri arasında birinci sırada yerini alıyor. Zeytinden elde edilen skualan yağı ile zenginleştirilen formül, cildi doyasıya nemlendiriyor ve pürüzsüz bir doku kazandırıyor. Ayrıca Antarktika’nın deniz buzullarından elde edilen buzul glikoproteini ile desteklenen içeriği sayesinde bu krem, cildin 2.3 kat daha fazla nemlendirilmesini sağlıyor. Üstelik hafif yapısı sayesinde cilt tarafından kolaylıkla emiliyor ve etkisi 24 saat* boyunca devam ediyor!  *Instrumental test, 25 kişi


Bonus: Haftalık Yüz Maskesi Uygulaması ile Cildini Tazeleyebilirsin!

Her gün düzenli olarak uygulayacağın gece bakımının temel detaylarını artık biliyorsun. Fakat dört dörtlük bir bakım için bunlara ilaveten, haftanın bazı günleri periyodik olarak gerçekleştirebileceğin bakım adımlarını da rutinine dahil etmen gerekiyor. Bunlardan en önemlisi ise maske oluyor!   


Cildinin ihtiyaçlarına göre seçeceğin bir maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsin. Arındırıcı ve tazeleyici bir bakım için ise bizim önerimiz: Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque! Bu maske, içeriğindeki Amazon beyaz kili, bentonit kil ve yulaf çekirdeği tozu içeren formülü sayesinde gözeneklerde biriken yağ ve kiri yoğun şekilde temizleme imkanı sunuyor. Ayrıca içeriğinde aloe vera bulunan bu formül, ciltte yumuşak ve nemli bir bitiş sağlıyor. Sana da ferahlık hissinin yanı sıra pürüzsüz ve sıkı görünen cildinin keyfini sürmek kalıyor!


Gece bakımı için yapman gerekenlerin hepsi bu kadar… Artık gönül rahatlığıyla derin bir uyku çekebilirsin!

← Öncesi Sonrası →