Favori Nem İkilisi Sepette 875 TL!

AKNE SERUM SİPARİŞLERİNE LOSYON HEDİYE!

Shea Yağı Nedir? Cilt ve Saç Bakımında Faydaları Nelerdir?

Aralık 16, 2021
Shea YağıShea Yağı

Şimdi, içeriğindeki değerli bileşenlerle cilt ve saç bakımında fark yaratan shea yağını tüm yönleriyle tanıma vakti!

Doğal kaynaklı yağlar, cilt ve saç bakımında göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir önem taşıyor. Her geçen gün ismi daha fazla duyulan shea yağı ise bunlardan sadece biri. Kullanıldığı bölgeye nemli ve elastik bir görünüm kazandıran shea yağı, Kiehl’sın mükemmel formüllerinde de yer alıyor. Şu ana kadar shea yağı ile ister tanışmış ister tanışmamış ol. Sayfanın devamındaki bilgileri okuduktan sonra, shea yağı içerikli ürünleri sepetinden eksik etmek istemeyeceksin!

1.    Shea (Karite) Yağı Nedir?

Shea Yağı NedirShea Yağı Nedir

Shea yağı, karite yağı olarak da biliniyor. Afrikada yetişmekte olan shea ağacının meyvelerinden elde edilen bu bitkisel yağ, çeşitli faydaları sayesinde doğal kaynaklı yağlar arasında bir adım öne çıkıyor. A ve E vitamini açısından zengin olması ile birlikte, shea yağının içeriğinde cilde ve saça yararlı çeşitli mineraller de bulunuyor.

2.    Shea Yağının Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Shea Yağının FaydalarıShea Yağının Faydaları

Antioksidan açısından zengin bir doğal kaynak olan shea yağı, içerisindeki yararlı vitamin ve minerallerle de birleştiğinde süper etkili bir cilt bakım ürününe dönüşüyor. Anti-aging özelliği ile bilinen shea yağı, ayrıca yıpranan cilt ve saç dokusunun görünümünün onarımını da destekliyor.

Editör Önerisi: İçeriğinde shea yağı bulunan Powerful Wrinkle Reducing Cream SPF30 Nemlendirici, yaşlanma belirtilerini azaltıyor. Böylece daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün hale geliyor. Üstelik bunların yanında, SPF 30 içeren formülü ile cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı da koruyor. Bu çok yönlü etkiyi deneyimlemek için tek yapman gereken, ürünü alışveriş sepetine eklemek!

3.    Shea Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Shea Yağının Cilde FaydalarıShea Yağının Cilde Faydaları

Nemlendirmenin cilt bakımındaki önemi göz ardı edilemez! Yoğun nemlendirici etkiye sahip shea yağının ise bu konuda şüphesiz önemli bir rolü bulunuyor. Bu yağın cilde faydalarından birkaçına değinmek gerekirse;

●      Hassas ve nemini yitirmiş ciltlerde kullanıldığında cildin onarılmış görünümünü destekliyor.

●      İnce çizgi görünümünü azaltarak erken yaşlanma görünümünün önüne geçiyor.

●      Ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı oluyor.

●      Zararlı güneş ışınları ve çevresel faktörlere karşı cildin korunmasına yardımcı oluyor.

●      Yoğun nemlendirme etkisi sayesinde ciltte canlı ve ışıltılı bir görünüm sağlıyor.

Editör Önerisi: Shea yağına ek olarak skualan ve diğer yararlı bileşenlerle de cildini şımartıp hak ettiği değeri vermek istiyorsan, Kiehl’sın Creme de Corps Whipped vücut nemlendiricisi eşsiz yapısı ile tam da aradığın ürün olabilir!

4.    Shea Yağının Saça Faydaları

Shea Yağının Saça FaydalarıShea Yağının Saça Faydaları

UV ışınları, kir ve toz gibi çevresel faktörler gün içinde saçların hasar görmesine neden olabiliyor. Buna karşılık shea yağı, içeriğindeki vitaminler ile saçları kökten uca besleyerek saç bakımında da etki sağlıyor. Shea yağının saçın nem dengesini koruması sayesinde, saçlarda sağlıklı bir görünüme kavuşmak mümkün hale geliyor. Böylece koparak dökülmeler de önemli ölçüde azalabiliyor. Düzenli shea yağı kullanımı, saç ve saç derisinin görünümünü desteklerken saçın korunmasına da yardımcı oluyor.

5. Shea Yağı Nasıl Kullanılır? Uygulama Adımları Nelerdir?

Shea Yağı Nasıl KullanılırShea Yağı Nasıl Kullanılır

En güvenli ve etkili sonuçlara ulaşmak adına, içeriğinde shea yağı ile birlikte cildi destekleyen farklı bileşenlerin de bulunduğu ürünleri kullanabilirsin. Bunun yanı sıra shea yağını tek başına da kullanman mümkün. Ancak şunu unutmamalısın: Shea yağı, tek başına doğrudan uygulanması halinde yağlanmaya bağlı sorunlara ve komedojenik (gözenek tıkayıcı) etkiye yol açabilir. Bu nedenle tercihini dilersen, cilt için özel olarak geliştiren shea yağlı bakım ürünlerinden yana yapabilirsin.

 

Editör Önerisi: İçeriğinde shea yağı bulunduran cilt bakım ürünlerinin yanı sıra; her cilt tipi için özenle formüle edilmiş, birbirinden çeşitli Kiehl’s cilt bakım ürünleri ile tanışmak için linke tıklaman yeterli. Sen de bu güçlü etkiye sahip doğal kaynaklı ürünlerle tanışmak için acele et!

← Öncesi Sonrası →