2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

June 22, 2021

Kiehl’sın birbirinden etkili saç şekillendirici ürünleri ile “kötü saç günü”, artık hatırlamak istemediğin eski bir anı olarak tarihe karışabilir!


Sen de evden çıkmadan önce aynaya baktığında saçların harika görünüyorsa bütün günün iyi geçecek hissine kapılmıyor musun? Bir de bunun tam aksini düşün: Aynanın karşısında kollarına kramplar girene kadar saçlarınla uğraşıp bir türlü şekil vermeyi başaramadığın günleri… Dünyanın en sinir bozucu anları arasında ilk 10’a aday olabilir! 


Peki, saçının iyi ya da kötü görünmesini şansa mı bırakacaksın? Buna hiç gerek yok! Doğru saç bakım ürünleri ile her gün ve her an kusursuz bir görünüme sahip olabilirsin… Eğer bu şekilde saçlarının doğal görünümden uzaklaşacağını düşünüyorsan bu kaygını gidermek için de çok uygun bir seçenek bulunuyor: Saç şekillendirici krem!


Saç Şekillendirici Krem Nedir?

Saç şekillendirici krem, tanım olarak saçları genellikle ağırlaştırmadan yatıştıran, kolay şekil almasını sağlayan ve parlak görünüm kazandıran saç şekillendirme ürünleri için kullanılıyor. Bu saç şekillendiriciler saç tipine, yapısına ve elde edilmek istenen sertlik düzeyine göre çeşitlenebiliyor. 


Doğru Saç Şekillendirici Krem Nasıl Seçilir?

Ürün çeşitliliği tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi saç şekillendirici kremlerden birini seçmek gerektiğinde de kafa karıştırıcı olabiliyor. Saç şekillendirici kremler bazı istisnalar dışında genellikle tüm saç tiplerine uyum sağlayacak şekilde hazırlanıyor. Fakat yine de saç şekillendirici ürününü seçerken göz önünde bulundurabileceğin belli başlı kriterler olabilir. Bunlardan en önemlisi ise ürünün içeriği!


Saç şekillendirici kremin içeriğini destekleyen doğal kaynaklı yağlar ürün seçiminde önemli bir ipucu veriyor. Seçtiğin ürünün içerdiği doğal kaynaklı yağa göre saçına ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayıp sağlayamayacağı hakkında kolaylıkla fikir edinebilirsin! Ayrıca saç yoğunluğuna ve saçının karakterine uygun tutma düzeyine sahip bir saç şekillendirici krem seçmeye özen göstermelisin...


Saç Şekillendirici Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın erkek fark etmeksizin herkes için büyük önem taşıyan saçlar hem çok fazla çevresel faktöre maruz kalıyor hem de çok fazla işlem görüyor. Dolayısıyla yıpranmaması için saç bakımı ve şekillendirmenin doğru şekilde yapılması gerekiyor. Bu sebeple, saç şekillendirici kremini kullanırken de dikkat etmen gereken bazı detaylar bulunuyor:


  • Saç şekillendirici krem, mutlaka nemli saça uygulanmalı!

  • Daha çok etki görmek için daha çok ürün kullanılması tamamen yanlış bir yaklaşım!

  • Saç tellerinin kopmasına sebep olmamak için saçların şekil aldıktan sonra asla taramamalısın!

  • Gün sonunda saçlarını yıkayarak saç şekillendirici kremin kalıntılarından arındırmalısın!


Saç Şekillendirici Krem ile Saç Nasıl Şekillendirilir?

Saçlar hangi tipte ve formda olursa olsun, şekle girmeleri farklı koşullara göre zorlaşabiliyor. En kolay şekil alan saçlar dahi ufak bir hava değişimden etkilenerek elektriklenebiliyor. Saç şekillendirici krem kullanımı ise işleri büyük oranda kolaylaştırıyor. Peki, bu ürünle saçlar nasıl şekillendiriliyor?


  1. Öncelikle bir miktar saç şekillendirici kremi avucunun içine almalı ve hafifçe ovalayarak elinin içine dağıtmalısın.

  2. Ardından elde etmek istediğin şekle göre ürünü saçlarının tamamına uygulayabilirsin. Bunu yaparken kremin mümkün olduğunca saç diplerine bulaşmamasına özen göstermelisin!

  3. Eğer kıvırcık saçlıysan, çok az miktarda saç kremini işaret parmağına dağıttıktan sonra bukleleri tek tek şekillendirerek daha belirgin hale getirmen de mümkün! 


Kusursuz Bir Görünüm İçin En Önemlisi Saç Bakımı!


Saçlarının rahatça şekil alabilmesi için saç şekillendirici ürünler elbette ki en büyük yardımcın! Fakat bunun öncesinde özen göstermen gereken çok önemli bir konu daha var: Saç bakımı... Unutma; saçlarının doğal yapısını ne kadar korur ve güçlendirirsen, o kadar iyi  görünürler! Peki, bunun için etkili bir yardımcıya ne dersin? O halde, Kiehl’sın Smoothing Oil-Infused Leave-In Concentrate saç bakım serumuyla tanışmaya hazır ol!


Tüm saç tiplerine uygun özellikteki Smoothing Oil-Infused Leave-In Concentrate saç bakım serumu, içeriğinde saça faydalı bileşenler barındıran argan yağı ve babasu yağı barındırıyor. Bu sayede saçları nemlendiriyor ve aynı zamanda pürüzsüz bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Üstelik şekil almasını da kolaylaştırıyor! Fakat çok işlem görmüş ve dolayısıyla fazlasıyla yıpranmış saçlara sahipsen, Damage Repairing & Rehydrating Leave-In Treatment saç bakım serumunu senin için daha uygun bir seçenek olabilir. Bu serum, Moringa Ağacı Yağı ve hyalüronik asit içeren formülü ile saçlara kaybettiği nemi geri kazandırırken güçlenmesine yardımcı oluyor!


Editörün Notu: Seçtiğin saç bakım serumuna aynı seriye ait şampuan ve saç kremini de ekleyerek maksimum seviyede verim alabilirsin!

← Öncesi Sonrası →