Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Peeling Etkili Sabunlar | Kiehl's Blog

May 24, 2019

Gözenekler, cildimizin nefes almasını sağlarlar. Genişleyip daralmaları ile canlılık özelliği gösteren gözeneklerimiz, genellikle yüz bölgesinde daha belirgin görünüyor ve genişlediği zaman ise ciltte pürüzlü bir görünüme neden oluyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/shutterstock_1137267359.jpg

 

Cildin derinlemesine temizlenmemesi gözeneklerin genişlemesine neden oluyor. İçi kir ile dolan gözenekler zamanla nefes alamaz hale geliyor ve nefes alamadıkça daha çok büyüyor. Akne, sivilce ve siyah noktanın da gözeneklerin genişlemesinde etkisi bulunuyor. Özellikle bunları sıkarak temizlemeye çalışmak gözeneklerin zarar görerek, eski sıkı formuna geri dönüşünün oldukça zor hale gelmesine neden oluyor.

 

Yağlı bir cilt ise sürekli salgıladığı sebumun cilt bariyeri üzerinden atılması ihtiyacı ile geniş gözeneklere sahip oluyor. Cildin yağ ve nem dengesinin sürekli kontrol altında tutulması özellikle yağlı ciltler için bu nedenle önem taşıyor.

 

Gözeneklerin Küçülmesi Hayal Değil!

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/shutterstock_351366329.jpg

 

Bakım ritülenin en temel ve önemli adımı temizleme, gözeneklerin sağlıklı yapıya sahip  olabilmesi için cilt bakımı açısından önem taşıyor. Derinlemesine arındıran sabun ve duş jelleri, vücut peelingleri uygulanarak cilt bariyerinin hava almasının sağlanması gerekiyor.

 

Öncelikle gözeneklerin genişlemesine neden olan etkeni bulmak ve onun üzerinden bakım uygulamak gerekiyor. Gözeneklerin genişlemesinin nedeni sivilce ise sivilce oluşumunu tetikleyen faktörlerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Sağlıksız beslenme, stres, vücudun aşırı yağ üretimi ve yanlış bakım uygulanması sivilceyi oluşturan nedenler arasında yer alıyor.

 

Dönem dönem omuz ve sırt bölgesinde oldukça fazla çıkan sivilcelere karşı ise yayılmalarını engelleyecek önlemlerin alınması gerekiyor. Nedenini bulduktan sonra cilt yüzeyinden uygulanan sivilce yok edici ve gözenek küçültücü bakım ürünlerinin kullanılması gerekiyor.

 

Güneş ışınları da gözeneklerin genişlemesinde rol oynuyor. Bakım ürünlerini SPF ve PA içerenlerden tercih ederek güneş ışınlarının gözeneklerinin üzerindeki etkisini azaltabilirsin.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/shutterstock_348524153.jpg

Yaşın ilerlemesi nedeniyle zamanla cilt formunu ve elastikiyetini kaybediyor, gözenekler derinleşiyor. Gözenek küçültücü ve cildi sıkılaştırıcı anti-aging özelliği içeren bakım ürünleri ile daha genç ve canlı bir cilde sahip olabilirsin.

 

Tenin solgun göründüğünde, en ufak bir pürüz belirdiğinde yüzünde ağırlık yapmasına rağmen yine de fondöten uygulamaktan vazgeçemiyorsun değil mi? Gün sonunda derinlemesine temizlenmeyen makyaj malzemeleri gözeneklerin tıkanmasına ve genişlemesine neden oluyor. Genişleyen gözenekleri tekrar makyaj malzemeleri ile kapatmak ise daha fazla nefessiz kalıp daha çok genişlemelerine neden oluyor. Makyaj yaptığın günlerde cildini temizledikten sonra tonik ve peeling uygulayarak arındırman, gözeneklerinin daralmasını sağlayacaktır.

 

Vücudunu Derinlemesine Arındır!

Günün yorgunluğunu atmak için banyoya girdiğinde sadece duş alıp çıkmak yerine vücudunu arındırmak için ekstradan birkaç dakika daha ayırmaya ne dersin?

Arındırıcı sabun ile vücudunun tıkanmış gözeneklerini açabilir, peeling etkisi sayesinde genişlemiş gözeneklerin küçülmesini sağlayabilirsin.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/holiday_sh02_holiday-body-soaps_giffsmall.jpg

 

Banyodayken vücuduna masaj yaparak uygulayabileceğin Kiehl’s Gently Exfoliating Body Scrub Soap, içerdiği jojoba çekirdeği tozları sayesinde cildi nazikçe arındırırken gliserin ile nemlenmesini sağlıyor. Kalıp şeklindeki vücut sabunu, cilt üzerindeki ölü hücrelerin atılmasını sağlıyor.

 

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/holiday_sh04_holiday-body-soap.jpg

Banyo rutininde arındırıcı sabuna yer vermek, vücudunun ekstra olarak derinlemesine arındırmanı sağlarken, hiç bir ek uygulamaya gerek olmaması ile kolay bir bakım imkanı sunuyor.

 

Editörün Önerisi:

Arındırıcı sabunları kullanırken sadece vücuduna uygulamalı, yüz için ayrı ürünleri kullanmaya dikkat etmelisin. Yüzümüzdeki deri vücut derimizden daha farklı ve narin bir yapıda olduğu için ona uygun yüz peelinglerini tercih etmelisin.

 

 

← Öncesi Sonrası →