2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Parlak ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalısın? | Kiehl's Blog

May 24, 2019

Kadın ya da erkek fark etmeksizin hepimiz parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteriz.

 

Yıllar geçtikçe cildimizin yaşlanmasının yanı sıra güneş ışınları, hava kirliliği ve bazen vitamin ve mineralden yoksun besinler, fazla kafein ve sigara tüketimi ve cilt bakımının yapılmaması gibi sebeplerle cildimiz zarar görür. Bu yüzden yorgun, yıpranmış ve solgun görünen ciltlere sahip oluruz. Oysa parlak ve pürüzsüz ciltlere sahip olmak için öncelikle bu stresleri geride bırakmalı, sonra da aşağıda okuyacağın tavsiyeleri standart haline getirmelisin.


Olumsuz koşullara maruz kalan cilt, parlaklığını yitirmekte ve pürüzsüz görünümünü kaybetmektedir.  Aydınlık bir cilde sahip olmak için kadın ya da erkek ayrımı yapmaksızın yapılması gerekenler hemen hemen aynıdır.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/shutterstock_1390237604-1.jpg

Parlak ve Pürüzsüz bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Bol Bol Su İç:

Parlak ve aydınlık bir cilde sahip olmak istiyorsan öncelikle bol bol su tüketmelisin. Uzmanlar günde en az 2 litre su içilmesi konusunda bizleri uyarıyor. Su beden sağlığımız için olduğu kadar cildimiz için de çok önemlidir. Su sayesinde cildin nemlenir, gerginleşmeye ve parlamaya başlar. Bol bol su içmeye başladığında birkaç gün içinde cildinin daha az kuruduğunu fark edeceksin. Eğer su içmeyi unutan ya da zorlanan biriysen limon, zencefil, nane yaprağı, nar tanesiyle suyunu aromalandırmayı tercih edebilirsin.

Güneş Koruyucu Kullan:

Sadece deniz kenarında değil artık güneşin ışıldadığı her durumda güneş kremini kullanmalısın. Güneş kremleri yardımıyla zararlı güneş ışınlarını cildimizden uzaklaştırıp güneşin sebep olabileceği güneş lekelerinden ve kırışıklık görünümünden korunabilirsin.

Ne Yediğinin Farkında Ol:

Evet birçoğumuz fast-food yiyecekleri ve şekerli gıdaları tüketmekten keyif alıyoruz. Ancak ne yazık ki tükettiğimiz fazla yağ ve şeker cildin mat görünmesine ve yağlanmasına sebep oluyor. Parlak cilt için bu tür yiyeceklerin yerine vitamin ve mineral bakımından zengin besinler tüketmelisin.

Peeling Yap:

Düzenli olarak peeling yaptığınızda cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulur ve daha aydınlık bir cilde kavuşursun. Örneğin her duş aldığında hem yüzüne hem de vücuduna peeling yapmayı alışkanlık haline getirebilirsin.

 

Cildini Temiz Tut:

Makyaj yapıldığında cilt nefes alamaz ve gözenekler tıkanmaya başlar. Zamanla tıkanan gözenekler büyür ve pütürlü ya da gözenekli bir cildimiz olur. O yüzden gece makyajını mutlaka temizlemelisin. Sadece gece değil gündüz de cildini temizlemen gerekir. Gece boyu yağ biriken gözenekleri, sabah uyandığında temizlersen daha pürüzsüz bir cilde kavuşursun.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/10/kase-icinde-zeytin.jpg

 

Parlak ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Nemlendirici Kullan

Cilt bakımının birinci ve en önemli adımlarından biri cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanmaktır. Kullanılan yüz nemlendiricileri sayesinde cildin üzerinde ince bir tabaka oluşur ve cildi zararlı dış etkenlerden korur. Cildin kuruması sonucu oluşacak pullanmalardan, dökülmelerden ve çatlamalardan da bu nemlendiricilerin yardımıyla korunabilirsin.

 https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/28/answear.jpgIşıl ışıl bir cilde sahip olmak istersen doğal kaynaklı ürünleri tercih edebilirsin. Cildin ışıltısını arttıran mineraller sayesinde aydınlık ve tazelenmiş bir cilt görünümüne ulaşırken cildini nemlendirebilirsin.

 

Cilt bakımının temelini oluşturan nemlendiricilerden tavsiyemiz ise aydınlatıcı krem olan Glow Formula Skin Hydrator, tüm cilt tipleri ve tonları için kullanabileceğin nemlendirici nar özleri içeren antioksidanlarla zenginleştirilmiş formülü sayesinde cildin daha enerjik ve sağlıklı bir görünümle ışıldayacaktır.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/naturel-carousel-noribbon-2-1.jpg


Parlak ve pürüzsüz bir cilt için yapman gereken diğer nokta, belirli aralıklarla uygulayacağın cilt bakım maskeleridir. Cilt bakım maskeleri en sık kullanılan ve etkilerini hemen gördüğümüz ürünlerdendir.

 

Doğal kaynaklı içeriklerle formüle edilen maskeler, uygulandıkları andan itibaren yüzünde aydınlık ve canlı bir görünüm yaratır. Işıltılı bir cilt için maske arıyorsan Turmeric  & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque ürününe göz atabilirsin. Yüz pürüzsüzleştirici bu maskenin içeriğinde bulunan zerdeçal özleri ciltteki renk eşitsizliklerine etki eder ve cilt görünümünü dengelemeye yardımcı olur.

← Öncesi Sonrası →