Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Manikür Ne Sıklıkla Yapılmalı? | Kiehl's Blog

Eylül 28, 2021

Uzun bir günün ardından vücudunun en uç noktasına kadar yorulduğunu hissedersin. Bu uç nokta, ellerinden başlayarak tırnaklarına kadar sürer gider. Ellerine ve tırnaklarına yapacağın küçük dokunuşlar ile bu yorgunluğunu hafifletebilir, rutin bakımını sağlayabilirsin. Arkana yaslan ve ellerini aromaların eşlik ettiği yağlarla sararak küçük anların keyfini çıkar. Uzun çalışma saatleri, zaman isteyen tırnak spa'larına engel olsa da 45 dakikalık bir manikür senin için mutluluk kaynağı olabilir. Hem de manikürü uygulamak için bir profesyonele gitmeye gerek kalmadan evde pratik yöntemler ile de uygulayabilirsin! Ancak manikür sonrası ellerini nemlendirmeyi unutmamalısın.

Düzenli Manikür Yapmanın Eller İçin Faydaları

Manikür yapmak, el sağlığı ve bakımının yanında farklı olumlu etkilere de sahiptir. Öncelikle cildi ölü hücrelerden arındırır ve cildin taze bir görünüm almasını sağlar. Tırnak çevresindeki etler, gün boyu fazla müdahale gördüğünde sertleşerek rahatsız edici bir hal alır. Bu sertleşmeler, zamanla soyulmalara, sert yan tırnak uçlarına ve kötü bir görünüme sebep olur. Ayrıca yazı yazarken ya da elle herhangi bir iş yaparken rahatsız eder. Manikür, bu sertleşmelerden kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Ancak manikürü tırnak ve el bakım kremleri ile desteklemek, kalıcı bir yumuşaklık için son derece önemlidir. Manikür sonrası besleyici kremler kullanabilirsin. Kiehl's Richly Hydrating Scented Hand Cream ellerini Shea yağı içeren formülü ile  nemlendirirken tırnak kenarlarının yumuşaması için E vitamini içeren formülün besleyici özelliğinden faydalanır.

Ne Kadar Sıklıkla Manikür Yapmalısın?

Aslında ne kadar sıklıkla manikür yapman gerektiği hayat tarzına bağlıdır. Eğer gün içinde ellerin daha fazla müdahaleye maruz kalıyor ve tahriş oluyorsa daha sık manikür yapman gerekir. Böyle bir durumda haftada bir manikürü deneyebilirsin. Ancak bu diğer durumlarda aylarca manikür yapmayı ihmal etmen demek değildir. Uzmanlar, iki ya da üç haftada bir manikür yapmanın tırnakların en iyi şekle gelmesi için gerekli olduğunu vurgular. Çünkü bu zaman aralığında tırnakların ve kütiküllerin kuruyarak sivrilmeye başlar. Bu kurumalar giderilmezse hem elinin içinde çatlaklar oluşur hem de tırnaklarının etrafında soyulmalar meydana gelir. Manikür sonrasında ya da maniküre vakit ayıramadığın seyahatlerinde Kiehl's Scented Hand Cream gibi çeşitli aromalara sahip kremleri kullanarak ellerini dinlendirebilirsin. Kiehl's kremleri, kurumaya karşı zengin bir formüle sahiptir. Bitkisel yağ karışımı ile elleri rahatlatır.

Manikür İle Arınmış Bir His Yakala

Hiç kimse gün boyunca ellerine bulaşan kirler ve üzerinde dolaşan mikroplar hakkında düşünmek istemez. Ancak gün boyunca farklı mekanlara girerek, eşyalara dokunarak en fazla eller ile mikrop taşınır. Zaman içinde bu biriken kirler özellikle tırnak altında birikerek çeşitli hastalıklara sebep olur. Daha da kötüsü tırnak yeme gibi alışkanlıklara sahipsen vücudunda oluşacak hastalıklara tırnakların ile davetiye çıkarabilirsin. Düzenli manikür yaparak tırnaklarında biriken kirlerden arınabilir, bu mikropların vücudunun zayıf bölgelerine taşınmasını engelleyebilirsin. Tırnak yeme alışkanlıklarına sahip olanlar ise güzel bir manikürün ardından acı cila ile bunun önüne geçebilir. Manikür sonrası ellerinin ferahlamasını sağlamak için Kiehl's Ultimate Strength Hand Salve El Kremi sürebilirsin.

Manikür Sayesinde Daha Estetik Tırnaklar

Manikür, el ve tırnaklardaki ölü derileri gidermenin yanı sıra besleyici kremler ile birlikte uygulandığında tırnaklarının daha hızlı uzamasını sağlar. Böylece takma tırnaklar kullanmana gerek kalmadan tırnaklarını bakımlı bir şekilde uzatabilirsin. Önce cildini Kiehl’sMade for All Gentle Body Cleanser ile arındır, sonra eğlenceli tırnakların keyfini çıkar. Daha hızlı uzayan tırnaklarda uygulayabileceğin farklı oje modelleri ya da tırnak stilleri ile hayal ettiğin tırnak görünümüne kavuşabilirsin. Manikür sonrası bakım yağları ile el masajı yaparak ellerindeki kasların gevşemesini sağlayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →