2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kusursuz Görünen Bir Cilt İçin Kaçınılması Gereken Hatalar | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Sağlıklı, güzel ve ışıltılı görünen bir cilt için yapman gereken bazı uygulamalar bulunur. Cildini kendi kaderine terk etmek yerine, destekleyici ürünlerle cildine bakım yaparak harika görünebilirsin. Ancak yapacağın bakım işlemlerinin uygulama aşamaları, sıklığı ve bakım yaparken kullanacağın ürünler cildinin sağlığını doğrudan etkiler. Bu sebeple atacağın her adımı çok dikkatli atman ve cildine her zaman doğru uygulamaları yapman büyük önem taşır. Geri dönüşü olmayan kusurların görünümünü azaltmak için cilt bakımında sıklıkla yapılan hataları inceleyebilir, bu hataların her birinden uzak durarak daha sağlıklı görünen bir cilde kavuşabilirsin. Senin için hazırlanan bilgilere göz atarak gerçek cilt bakımı sırlarına erişebilirsin.

Islak Cilde Krem Uygulamak

Nemlendirici krem uygulamaları, yüz yıkama jeli ve tonik kullanımının ardından gece ve gündüz olmak üzere günde iki defa yapabileceğin en önemli işlemlerden... Ancak kremleri ıslak cilde uygulamak yapılan en büyük hatalardan biri... Çünkü ıslak ciltte henüz su damlacıkları bulunması, kremlerin içeriğinin bozulmasına ve cilde yeteri kadar nüfuz edememesine sebep olabilir. Bu sebeple her zaman iyi kurulanmış bir cilde uygulama yapman daha verimli sonuçlar almanı sağlayabilir. Geceleri yıkama işleminden sonra nemlendirici yüz kremi uygulamamak da son derece yanlış bir yaklaşım. Çok sayıda kullanıcı cildin gece nefes aldığını düşünerek geceleri nemlendirici sürmeyi tercih etmez. Oysa ki kendisini gece saatlerinde yenileyen cilt görünümü, nemlendirici desteğiyle daha iyi sonuçlar alabilir. 24 saate kadar etkili Kiehl's nemlendirici kremler ile daha sağlıklı bir cilt görünümü elde edebilirsin.

Cildi Çok Sıcak veya Soğuk Su İle Yıkamak

Cilt temizliği sırasında aşırı sıcak ya da soğuk su kullanmak yapılan hatalar arasında ilk sırada... Çok hassas olan epidermis tabakası için en ideal yüz yıkama suyu ılık sudur. Özellikle kış aylarında sıcak su kullanımı arttığı için, hava koşullarının da etkisiyle cilt yüzeyinde kuruluk görülebilir. Sürekli uygulamalarda ise sıcak su kullanımına bağlı olarak dökülmeler ve pullanmalar oluşabilir. Bu durumdan kaçınmak için ılık su kullanabilirsin. Cilt bakım ürününün cilt tipine uygun olması da en önemli noktalardan... Örneğin, yağlı cilt tipine sahipsen mutlaka yağlı ciltlere özel ürünler kullanmalı, hassas cilt tipine sahipsen yalnızca hassas ciltlere özel olarak hazırlanan ürünleri değerlendirmelisin.

Cilt bakımı yaparken dikkat etmen gerekenler aslında çok basit birkaç kuraldan oluşuyor. Aşağıdaki adımları sırasıyla her gün tamamladığında cilt bakımının büyük bir bölümü bitmiş olacak.

  • Yüz yıkama jeli
  • Tonik uygulamaları
  • İhtiyaca bağlı olarak serum uygulamaları
  • Nemlendirici krem

Sabah ve akşam günde iki defa Kiehl's yüz temizleyiciler ile yıkama uygulaması yapabilir, bu işlemin ardından özellikle makyaj artıkları ve siyah noktalar gibi detayları temizlemek için tonik kullanabilirsin. Toniği bir disk pamuk yardımıyla yuvarlak daireler çizerek uygulayabilir, ürünün cildine iyice nüfuz etmesini sağlayabilirsin. Ancak toniğin ve yüz yıkama jelinin cilt tipine uyumlu ürünler olması önemlidir. Kiehl's cilt bakım ürünleriyle cildine doğru ve etkili bakımlar yapabilir, cilt endişelerine uyan ürünlerle aradığın çözümlere kavuşabilirsin.

Göz Çevresini Görmezden Gelmek

En çok yapılan hatalar arasında göz çevresi bakımı konusunda yapılan ihmaller de var. Yüz bakımını kusursuz bir şekilde yaparken, göz çevresine de aynı özeni göstermen çok önemli... Cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi aşamalarında göz üzerinde de işlemler uygulandığı için ekstra bakıma ihtiyaç duyulmayacağına inanılır. Ancak göz ve çevresi, yüzdeki en hassas ve bakıma en muhtaç alanlardan. Göz ve çevresine yalnızca göz bakımı için üretilen ürünler uygulanmalı, sıradan nemlendirici ve bakım ürünleri gözlerden uzak tutulmalıdır. Göz çevresindeki kusurlar ve ince kırışıklık görünümleri düzenli göz bakımıyla azaltılabilir. Sen de göz bakımını göz ve çevresine özel olarak üretilen Kiehl's göz çevresi bakımı ürünlerini değerlendirebilir, aradığın tazelikle hemen buluşabilirsin. Göz çevresi bakım maskelerini ve serumlarını da inceleyebilirsin.

Dudakları İhmal Etmek

Dudaklar da cilt bakım işlemleri sırasında ihmal edilen noktalardan biridir. Düzenli olarak nemlendirilmeyen dudaklar kuruyarak dökülebilir ve dudaklarda soyulmalar meydana gelebilir. Dudak bakımı için tasarlanan Kiehl's ürünleri kullanarak dudaklarının kurumasını ve çatlamasını önleyebilir, cilt bakımını doğru adımlarla tamamlayabilirsin. Dudak nemlendirici ürünlerle dudaklarının 24 saate kadar nemli kalmasını sağlayabilirsin. Pürüzsüz cilt için cildini olası hatalardan koruyabilir, her zaman sağlıklı görünen aydınlık cilt ile güzelliğine güzellik katabilirsin. Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler işte bu kadar basit. Sen de hemen uygulamaya başlayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →