Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Kiehl's ile Cilt Bakim Rutinini Oluşturun! | Kiehl's Blog

May 24, 2019

Konu cilt bakımı olunca biz kadınlar adeta kendimizden geçiyoruz. Her daim güzel ve dikkat çekici görünmek için cildimize bazen olması gerekenden fazla ürün takviyesi de yapabiliyoruz. Bu yüzden birçok kadın için cilt bakımı çok zahmetli bir süreçmiş gibi görünebiliyor.

 

Aslında doğru ürünler ile cildimize bakmak ve onun doğal yapısını korumak hiç de zor değil. Kiehl’s olarak biz cildinizi koruyan doğal kaynaklı içerikli formüllerimizle pratik bir cilt bakım rutinini nasıl oluşturabileceğinizden bahsedeceğiz. Hangi ürünler hangi sırayla kullanılmalı kafa karışıklığına da böylece bir son vereceğiz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/1080x1080.jpg

Elbette ki her cilt tipi farklı ve hepsine özel bakım rutinleri oluşturulmalı. Fakat belli adımlar var ki bunlar tüm cilt tipleri için de geçerli. Şimdi sizlere her cilt tipine uygun cilt bakım önerileri tüyolarını vereceğiz. Cilt rutininizi oluşturmaya hazırsanız başlıyoruz.

 

7 adımda cilt bakım rutinini oluştur!

 

1. Adım: Temizleyici

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/201904_kls_maycontent_034.jpg

Bakıma başlamak için öncelikli kural cildin temizlenmesidir. Cilt tipinize uygun olarak seçmiş olduğunuz Kiehl’s yüz temizleyici ile güne ilk olarak cildinizi temizleyerek başlayabilirsiniz. Tercihinize göre isterseniz suyla köpüren bir formül, isterseniz de pamuğa yüz temizleyicinizden biraz dökerek yüzünüzü nazikçe temizleyebilirsiniz.

 

2. Adım: Peeling

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/021119_ag_sh01_rare_earth.jpg

Cildinizin sağlıklı görünmesi için en önemli adımlardan biri de ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olan ve cildi arındıran peeling adımıdır. Peeling cildi ölü derilerden arındırır ve temizler. Böylece cildiniz daha sağlıklı görünür. Cilt maskesi de bu adımda uygulanabilecekler arasındadır. Burada muhteşem bir ürün olan Amazon beyaz kili içeren Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque beyaz kil maskemizden bahsetmeden geçemeyeceğiz. Cildi ölü yüzey hücrelerinden arındıran bu maske gözenekleri gözle görülür bir biçimde küçülterek, cilt dokusunun görünümünü iyileştirir. Fakat bu adımı her gün değil haftada iki kez yapmak yeterli olacaktır.

 

3. Adım: Tonik

Yüz temizliğinin tamamlayıcısı, ciltteki tüm kiri, temizlik sonrası kalan son artıkları alan ve gözenekleri sıkılaştıran tonik adımı cilt temizliğinin olmazsa olmazıdır. Cildi daha pürüzsüz ve yumuşak yapan tonik adımı yüz temizleme adımından hemen sonra her gün uygulanmalıdır. Tonik kullanımı sonrası yüz kesinlikle durulanmamalıdır. Hatta hala denemediyseniz Kiehl’sin en eski formüllerinden olan aynısefa çiçeği özlü alkolsüz toniğimiz ile tanışmanızı tavsiye ederiz.

 

4. Adım: Serum

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/ao_jan19_drc_mrc_ecom.jpg

Cildinizin kısa sürede pürüzsüz ve ışıl ışıl görünmesini sağlayan serumlar bakım rutininizin önemli ürünleridir. Serumlar iki şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bir, gece onaran ve cildin görünümünü yenileyen; bir de gün boyu aydınlık bir cilt sunan gece ve gündüz serumları olarak. Serum adımı günde iki kere uygulanmalıdır. Bu yüzden farklı etkileri de deneyimlemek adına gece ve gündüz için ayrı serumlar kullanmanızı öneririz.

 

5. Adım: Nemlendirici

Nemlendiriciler, her cilt tipi için gerekli olan ve herkesin kullanması gereken ürünlerdir. Bu sayede cildiniz daha genç ve sağlıklı görünür. Nemlendirici temiz cilde uygulanmalıdır. Cildin doğal nem dengesini korumak için ise doğru ve doğal kaynaklı  içerikli ürünler kullanmak gerekir. Mesela, Kiehl’sin 31 aya kadar susuz kalabilen Diriliş çiçeği ile formüle edilmiş, Rosa Arctica Regenerating kremi doğal kaynaklı içeriği ile cilde yoğun nem verir.

Peki, nemlendirici rutini hangi sıklıkta tekrarlanmalı?

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere cildinizi nemlendirin!

 

6. Adım: Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi yüzümüzde özel bakım isteyen hassas bölgeler arasındadır. Gün içinde iletişim kurduğumuz herkeste ilk bakılan yer gözlerdir. Bu yüzden göz çevresi için seçeceğimiz ürünlere ayrı bir özen göstermeliyiz. Nemlendirici sonrası göz çevresi için ayrı bir göz altı kremi kullanmalıyız. Göz çevresi kremleri, ince çizgiler, koyu halkalar ve torbalanma görünümü gibi endişelerde azaltıcı etkilere sahiptirler. Göz kremi kullanırken göz çevresine yoğun nem veren ve ağırlıkta olan şikâyetiniz ne ise onun için etkili olacak bir ürünle göz çevresi bakımınızı yapmalısınız.

 

7. Adım: Güneş Koruyucu

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/shutterstock_237287767.jpg

Cildin sağlıklı görünümü için önemli ürünlerin başında güneş kremleri ve koruyucuları geliyor. UV ışınları kapalı ve yağmurlu havada bile bulutlar arasından geçerek cildimize ulaşabiliyor. Cildinizi güneşten gelen bu zararlı ışınlardan korumak için ise mutlaka evden çıkmadan önce günlük güneş koruması kremini sürmeniz ve 2-3 saatte bir tazelemeniz gerekir. Böylece cilde hasar veren çevresel etkenlere karşı önleminizi alıyor ve cildiniz için yapmış olduğunuz bakım rutinini cildinizi koruma adımıyla tamamlamış oluyorsunuz.← Öncesi Sonrası →