Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Kaş Bakımı Hakkında Merak Ettikleriniz | Kiehl's Blog

Eylül 23, 2021

Yüz, göz, dudak ve kirpik için sık sık karşılaşılan bakım önerileri olsa da kaş bakımı da günlük rutin içinde önemli bir yere sahiptir. Çünkü gözlerin son bir dokunuşla ifade etmek istediklerini kaşlar yansıtır. Kaş bakımı bir profesyonelden destek alınarak yapılabileceği gibi evde de kolaylıkla yapılabilir. Tek ihtiyacın olan şey, kendine bir kaş bakım kiti hazırlamak ve ihtiyacın olan malzemeleri bu bakım kitinin içine koymak. Aklında "Kaş bakımı neden önemlidir?" gibi sorular olabilir. Aradığın cevapları bulmak için Kiehl's mucizevi kaş nemlendirme ürünleri ile tanış!

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Nemlendir, nemlendir, nemlendir! Eğer yüzünü günlük olarak nemlendirmiyorsan gelecekte birçok problemle karşılaşabilirsin. Çünkü yüz, gün boyunca birçok dış etkiye maruz kalır ve yıpranmaya başlar. Havadaki tozlar yüzünün her zerresine temas ettiği gibi kaşlarında da yapışarak kalır. Bu nedenle öncelikle yüzünü temizleme jelleri veya maskeler ile arındır, sonrasında da bolca nemlendir. Kaşlarını ise duru su ile temizledikten sonra nemlendirebilirsin. Nemlendirme işlemini tamamladığında göz çevrene Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado kremini uygulayarak canlı görünüm kazandırabilirsin.

Kaş Bakımının Püf Noktaları

Kaşlarına bakım sırasında uygulayabileceğin bir püf nokta: Saçlarını şampuanladıktan sonra nasıl kremliyorsan kaşlarını da aynı şekilde kremleyerek durulayıp tarayabilirsin. Kulağa biraz garip gelebilir. Fakat kaş için kullanacağın kremler, kaşlarının daha yumuşak olmasını sağlarken doğal ışıltısını korumasına da yardımcı olur. Ancak saçların için kullandığın kremleri kaşlarında kullanmamalısın. Çünkü bu ürünler, saçların pH dengesine göre üretilir ve yüzde reaksiyonlara neden olabilir. Rutin kullandığın nemlendirici bu işlemde yardımcın olabilir.

Kaş Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş bakımı yaparken kaşlarını düzenli olarak aldırmak, kaşlarının sağlıklı uzaması ve şekil alması için çok önemlidir. Kaş aldırmak için yeterli zaman bulmak her zaman kolay olmayabilir. Ancak olabildiğince düzenli bir program takip etmek gerekir. Kaş alımı için en uygun aralıklar 3 haftadan önce olmaması; fakat 5 haftayı da geçmemesidir. Yani aylık bir tablo oluşturman kaşların düzenli uzaması için yeterlidir. Eğer kaşlarını evde cımbız ile almayı tercih ediyorsan doğru zamanı beklemek çok önemlidir. Cımbız ile kaş alımı için en doğru zaman, duş sonrasıdır. Çünkü duş esnasında sıcak su gözeneklerin açılmasına yardım eder ve kılları daha yumuşak yapar. Böylece kıllar foliküllerinden kayıp gider. Kaşlar uzadığı yön doğrultusunda alınmalıdır ve çekiştirilmemelidir. Bu gibi durumlar kaşın ileride düzensiz uzamasına neden olur. Kaş alımı sonrasında kaşları nemlendirmek de olası kızarık görünümünü azaltmak için yatıştırıcı bir etki gösterir.

Kaş Bakım Ürünleri

Kaş bakımı, doğru alım teknikleri ile sonlandığında kaş ve göz çevresine yapılan günlük bakımlar ile taçlandırılır. Ancak kaş bakımı sırasında etkili kaş ve göz çevresi bakımı ürünleri kullanmak kaşlarınızın uzun vadede göz bölgenizde daha iyi şekillenmesini sağlar. Estetik kaşlar, göz çevresinin görünümünün bir bütün olarak onarılması ile ortaya çıkar. Bu nedenle, Kiehl's göz bakım kremlerini inceleyebilirsin. Kiehl’s Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream  ise ince kırışıkların görünümünü azaltarak göz çevresini nemlendirir. Kiehl's'in göz çevresine özel olarak formüle ettiği ürünleriyle kaş bakımını etkili bir şekilde tamamlayabilir, sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsin.

← Öncesi Sonrası →