Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Karma Cilde Sahip Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

May 23, 2021

Hava kirliliği, rüzgar, yağmur, güneş gibi çevresel faktörler cildini çok çabuk etkisi altına alıyorsa ve mevsimsel geçişlerden kolayca etkileniyorsan büyük ihtimalle karma cilt tipine sahipsin. Peki, karma cilt nedir? Karma cilt, yüzün her bölgesinde farklı bir etki bırakır. Genellikle T bölgesinde yağlanma, yanak bölgesinde ise kuru bir görünümle kendini gösterir. Eğer sen de karma cilt tipinden yakınıyorsan ihtiyaç duyacağın özel bakımı Kiehl's ürünleriyle kolayca gerçekleştirebilir, pürüzsüz cilt görünümünle makyajını kusursuz şekilde tamamlayabilirsin. 

Karma Cildin En Sık Görülen Özellikleri

Ciltte bulunan yağ bezleri, sebum üretimi gerçekleştirerek cildin elastikiyetini ve yumuşaklığını destekler. Ancak yağ bezlerinin aşırı salınımı sonucu cildin epidermis olarak bilinen en üst tabakası yağlı ve parlak bir görünüme dönüşür. Karma cilt bakımı için ihtiyaca uygun ürünler kullanılmadığında ise zamanla gözenekler tıkanarak yağlı bölgelerde cilt kusurları baş gösterebilir. Senin de cildin eş zamanlı kuru ve yağlı belirtiler gösteriyorsa Kiehl's cilt bakım ürünleriyle günlük bakım rutinini tamamlayabilir, dakikalar içerisinde tazelenmiş bir cilde kavuşabilirsin. 

Yoğun bakım gerektiren karma cilt tipinde T bölgesi yağlı, yanaklar kuru bir görünümdedir. Yağlı ve parlak görünen alın, burun ve çene bölgesi için matlaştırıcı ürünler kullanılmalıdır. Ancak yanakların iç ve dış kısımları için bol nem takviyesi sağlayan cilt bakım ürünlerine yönelmelisin. 

Karma Ciltlerin Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Çevresel faktörlere karşı oldukça hassas olan karma ciltler, günlük bakım ritüellerine mutlaka dikkat etmelidir. Çünkü unutulmaması gerekir ki sağlıkla ışıldayan bir cildin ve kusursuz görünen bir makyajın sırrı cilt tipine uygun yapılan doğru bakım ritüellerinde saklıdır. Cildin sağlıklı görünümüne uygun özel formüllerle geliştirilen temizleyicilerle öncelikle cildini güzelce aydınlatmalısın. Yoğun köpüren formülü ile Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash bu konuda senin en büyük yardımcın. Günlük bakımının vazgeçilmez parçası olan temizleyici jel, cilt bariyerini koruyarak yağlı bölgeleri güzelce arındırır ve sağlıkla parlamasına yardım eder. Ayrıca kadife çiçeği özlü formülü sayesinde cilt elastikiyetinin ve dokusunun güçlenmesine de destek olur. 

Ferahlayan Sıkı Gözenekler: Tonik Uygulaması

Cildin biriken yağ ve kir kalıntılarından arınması için tonik uygulamasını da göz ardı etmemelisin. Yüz temizleyici bakım ürünlerinin tamamlayıcısı olan alkolsüz tonik ürünleri, saf bitkisel özlü içerikleri sayesinde keratin pulları gibi derine nüfuz eden kir kalıntılarını gidererek cildi sıkı bir görünüme hazırlar. Tonik konusunda kararsızsan ve hızlı etki almak istiyorsan Kiehl’sın özel olarak formüle edilmiş Calendula Herbal Extract Alcohol-Free Toner ürünü tam sana göre! Cilt toniği ile her gün ışıl ışıl bir güne başlangıç yapabilirsin. 

Geniş gözenekler için sıkılaştırıcı özelliği bulunan Kiehl's tonik ürünleriyle makyaj artıklarından kurtulmak da oldukça kolay. Makyaj pamuğunu tonikle ıslatarak cildin üzerinde hafifçe gezdirebilirsin. Aynı zamanda cilt üzerinde oluşabilecek hassasiyeti yatıştırabilirsin.

Aydınlık ve Yenilenmiş Bir Cilt İçin Nemlendirici

Karma cilt bakımı için en önemli hususlardan birisi de nemlendirici aşamasıdır. Cildin temizlendikten sonra canlılık kazanması için ihtiyaca yönelik su bazlı nemlendirici ürünlerle yatıştırılması gerekir. Ancak cildin gergin ve kuru bölgelerinin zarar görmemesi için mutlaka doğru bakım ürününün kullanılmasına özen gösterilmelidir. Doğadan ilham alınarak geliştirilen Calendula Serum-Infused Water Cream, hafif su bazlı içeriği sayesinde hassas ciltlerde kısa sürede mükemmel sonuç veren bir nemlendirici. Konstantre kadife çiçeği yapraklarından elde edilen özler içeren kremin cilt tonunu eşitleme, hassasiyet hissini azaltma ve aydınlatma gibi pek çok özelliğiyle ilk kullanışta etkisini göstereceğinden emin olabilirsin.

Cildinin nem dengesini uzun süre koruması için haftanın belirli günleri maske bakımı yapmanda da fayda var. Karma ciltlere uygun maskeler, hem T bölgesi çevresindeki sebum üretimini kontrol altına alır hem de cildin yenilenme sürecini hızlandırır. Nemlendirici ve yatıştırıcı özelliğiyle öne çıkan ve tüm cilt tiplerine uygun olan Calendula Aloe Soothing Hydration Masque, pratik jel yapısı sayesinde aradığın bakımı sana sunabilir.

← Öncesi Sonrası →