2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kabarık Saçlar İçin Çözüm Önerileri | Kiehl's Blog

Temmuz 30, 2019

Dans etmişçesine dağılan, havalarda uçuşan ve yine de her haliyle tatlı olan saçlarını sakinleştiremiyor musun? Bolca nem ve rutin bakımından ipek yastığa kadar tüm püf noktalarımız ile saçlarının kabarmasını kontrol altına alıyoruz.

Saçlarınızın dolgun olması her zaman güzel görünümle birlikte özgüveni getirse de dolgunlaşmadan kabaran saçlar ne yazık ki başımıza dert oluyorlar. Kabaran saçların şekillenmesi bir dert, kontrol altına alınması başka bir dert üstelik başıma da ağırlık yapıyor diye yakındığını duyar gibi olduk. Bu nedenle yerinde duramayan saçlarını kontrol altına almanın çözüm yollarını senin için derledik.

 

Her Şeyin Başı Nem!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kirmizi-kiyafetli-sarisin-kadin.jpg

Cilt ve saç problemlerinin nedenleri arasında, nemsizlik, tahtını zirveye kurmuş oturuyor! Nemsizliğin başına dert açmaması için özellikle kuru ve soğuk havalarda ekstra nemlendirici şampuan kullanabilir, bakım kürleri uygulayabilirsin. Günde en az 2 litre su içmenin de kabarık saç sorununa çözüm sağlayabilecek yollardan biri olduğunu söylemek isteriz. Ne de olsa vücudun kendi içindeki nemini sağlamak en kolay ve sağlıklı yollardan biri.

 

Saç Bakımı Banyoda Başlıyor!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/dus-alan-kadin.jpg

Bol köpüklü şampuanlar saçlarımızın normalden daha fazla temizlendiği hissi uyandırıyor fakat fazla köpürmesi de saçları kuruması yönünde olumsuz etkiliyor. Şampuandan sonra saç kremini uygularken diplerine değil de sadece uç kısımlarına uygulamaya önem göstermelisin.

 

Banyo Sonrasında Bakım Devam Ediyor

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kabarik-sac-nasil-kurutulur.jpg

Banyo sonrasında saçların kuruturken kabarıyor mu? İşte bunun nedeni saç kurutma makinesi! Saç kurutma makinesi hızlı ve yüksek ısıda hava üflediği için saçın tellerindeki nemi orantısız şekilde alıyor ve kabarmasına neden oluyor. Saçlarını kendi haline bırakarak kurutman veya havluya sarıp bekletmen kabarmasını önleyebilir. Islak saçlarına uygulayacağın kabarma karşıtı ve nemlendirici bakım yağları ise saç tellerin tarafından daha kolay emilerek hızlı bir çözüm sağlayabilir.

 

Şekillendirirken Kabartma!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kabarik-saclar-icin-bakim-yagi.jpg

Saç köpükleri, jeller ve bakım balmları saçların hacmini artırmaya yönelik ürünler olduğu için saçlarını şekillendirirken yağ bazlı ürünleri tercih edebilirsin.

 

Uyku Esnasında Canlanan Saçlar!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kabarik-sac-nasil-onlenir.jpg

Duş alıp yatıyorsun ve sabaha saçların iki kat daha kabarık mı oluyor? Sanki gece boyunca dans etmişçesine dağılan ve kabaran saçlarının nedeni yastığın! Maalesef pamuklu yastık kılıfları yüksek nem emici özelliği ile saçındaki nemi alıyorlar. Yastık kılıfını ipek kumaş içerenler ile değiştirmek veya ipek şalını yastığa sererek uyumak gece boyunca kabaran saçlarını sakinleştirebilir.

 

Kuaförünü Bilgilendir!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kabarik-saclar-icin-kesim.jpg

90’lı yılların modası olan aslan yelesi saç kesimi, kahkülleri ve kat kat omuzlara dökülmesinin yanı sıra bir de saçları dolgun gösterdiği için tercih ediliyordu. Katlı saç kesimlerinin en büyük avantajı saçları olduğundan hacimli göstermek olsa da bu senin için dezavantaja dönüşebilir. Kuaförünü saçlarının kabardığı konusunda bilgilendirerek daha sakin gösterecek düz saç kesimlerini uygulamasını isteyebilirsin.

 

Derli Toplu Saçlar

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kabarik-sac-orgusu.jpg

Saçların kabardıkça sen de ısı uygulayarak düzleştiriyorsan yangına körükle gidiyorsun demektir. Direkt ısı alan saç telleri daha çok kuruyor ve kurudukça elektriklenip daha çok kabarıyor. Saçlarını düzleştirerek kontrol altına almaya çalışmak yerine ensende minimal bir topuz yapabilir ya da örerek kullanabilirsin. Dolgun bir örgü her zaman havalı görünür.

 

Bonus: Kabaran Saçlarını Kontrol Altına Almaya Başla!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/asi-kabarik-ve-zor-sekillendirilen-saclar-icin-sampuan.jpg

Asi ve kabarık saçlar için çözüme giden yolun püf noktasını açıklıyoruz, rutin olarak kullandığın şampuanı değiştirerek başlamak! Önerileri alışkanlık haline getirmek zaman alabilir ama şampuanını kabarık saç için özel üretilmiş bir ürünle değiştirerek her banyoda gereken bakımı sağlayabilirsin. Kiehl’s Superbly Smoothing Argan Shampoo, argan yağı içeren formülü ile saçları nazikçe temizlerken ışıltı da sağlıyor. Yağı nemden ayırmadan temizlemesi ise saçlarının kabarmasına neden olan kuruluğu önlerken saçtaki boyaya da zarar vermiyor. Ayrıca içerdiği argan yağı, Fas’ta bir kadın kooperatifi tarafından üretildiği için adil ticaret sertifikasına sahip!

← Öncesi Sonrası →