2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

İstenmeyen Tüyler Sonrası Cildi Rahatlatmanın Yolları | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtularak estetik bir görünüme kavuşmanın etkili bir yolu olsa da, epilasyon sonrası cildin hassas bir duruma gelmesi ve karşılaşılan sorunlar kabusa dönüşebilir. Batık, kızarıklık görünümü ve diğer cilt kusurları, cilt tabakasının hassas bir hale gelmesiyle ortaya çıkarak kötü bir cilt görünümüne sebep olmanın yanı sıra fiziksel acıya da sebep olabilir. Epilasyon için tercih edilen yöntemler de bu sorunların ortaya çıkmasına sebep olan etkenler arasında yer alır. Ancak istenmeyen tüyler için ideal epilasyon yöntemini tercih edebilir, tıraş sonrası tahriş ve benzeri sorunlara karşı cildini rahatlatacak bakım ürünlerinden faydalanabilirsin.

Doğru Epilasyon Yöntemini Tercih Etmeye Özen Göster

Pek çok kişi istenmeyen vücut tüylerinden kurtulmak için farklı yöntemlere başvurur. En yaygın epilasyon yöntemlerinden olan tıraş, ağda ve epilatör cihazlar kıl kökleri üzerinde farklı etkilere sahiptir. İstenmeyen tüylere karşı son derece pratik bir yöntem olan tıraş hızlı bir şekilde uygulanabilmesine rağmen istenmeyen tüy köklerine etki etmediğinden, tüylerin hızlı bir şekilde yeniden oluşmasına neden olur. Ayrıca kullanılan jiletler cilt tabakası üzerinde yıpratıcı etkilere yol açabilir. Bu da tıraş sonrası tahriş, kızarıklık görünümü ve batık gibi sorunlara davetiye çıkarır. Zorlu ve acılı bir yöntem olabilmesine rağmen çok daha etkili sonuçlar veren ağda, istenmeyen tüyleri kökünden alarak cildinin çok daha uzun bir süre pürüzsüz ve estetik görünmesine yardımcı olur. Bu iki yöntem arasındaki farkları göz önünde bulundurarak aklındaki ''Jilet mi, ağda mı?'' çelişkisini ortadan kaldırabilirsin. Tüylere kökünden etki eden bir diğer yöntem olan epilasyon cihazlarını da tercih edebilirsin. Bu cihazlar hızlı bir şekilde tüyleri çekerek kökünden koparır. Ancak tüyleri farklı yönlerde çektiği için cildini sorunlara karşı açık hale getirebilir.

Epilasyon Sonrası Sorunlar Başını Ağrıtmasın

Tercih ettiğin yöntem ne olursa olsun, epilasyon sonrası cildin son derece hassas bir hale gelir. Bu durumda cildinin ihtiyaç duyduğu bakım ve korumayı sağlaman son derece önemlidir. Kiehl's Creme de Corps Whipped sayesinde cildini anında etkili bir şekilde yumuşatıp nemlendirirken, ihtiyaç duyduğu korumayı da sağlayabilirsin. 24 saat boyunca etkili olan Kiehl's vücut nemlendirici krem, cildi rahatlatmak için beta karoten, shea, jojoba ve skualan gibi doğal kaynaklı içerikler barındırır. Üstelik yoğun ve hoş kokusu sayesinde keyifli ve mutlu hissetmene yardımcı olur.

Ferah ve Yumuşak Bir Cildin Olsun

Epilasyon sonrasında uygulayacağın rahatlatıcı cilt bakım ürünleri cildinin çok daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını destekler. Creme de Corps Nourishing Dry Body Oil ürününü de tercih edebilirsin. Vanilya ve badem notaları içeren hoş kokusunun yanı sıra skualan ve üzüm çekirdeği yağı içeren vücut yağı, hızlı emilen yapısı sayesinde anında rahatlama ve koruma sağlar. Bu sayede cildine hoş bir koku kazandırırken cilt bariyerinin karşılaştığı yıpratıcı etkilere karşı da etkili bir koruma sağlayabilirsin.

Cildini Etkili Bir Şekilde Rahatlat

Tıraş ve ağda sonrası cilt bakımı için tercih edebileceğin ürünler cildinin etkili bir şekilde rahatlamasına yardımcı olur. Superbly Restorative Body Lotion, cildinin nemli ve yumuşak bir yapıya kavuşmasına yardımcı olmanın yanı sıra, serbest radikallerin neden olduğu hasarlara karşı etkili bir koruma sağlar. Cilt tonunun ve dokusunun gelişimini de desteklemek için vücut losyonu argan ve portakal yağları, skualan ve E vitamini içerir. Pürüzsüz cilt için ihtiyaç duyduğun yoğun bakım etkisini de sunan losyon, harika bir deneyim yaşamanı sağlar.

Kiehl's Ürünleriyle Harika Bir Deneyim Yaşa!

Kiehl's ürünleri, cildinin ışıltılı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını destekler.

← Öncesi Sonrası →