Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Hassas Ciltler için Tıraş Önerileri | Kiehl's Blog

Ekim 05, 2019

Beyler için hassas bir konuyu masaya yatıracağız bugün. Her tıraş sonrası cildinde yanma, kızarıklık ve kesikler oluşuyor ise bu konu biraz seni de ilgilendiriyor.

Daha pürüzsüz ve rahat bir tıraş için kolayca uygulayabileceğin tıraş önerileri bu yazıda seni bekliyor. Yalnız her sabah, yataktan kalkar kalkmaz apar topar tıraş olma rutinini artık bırakman gerekiyor. Erkekler için kişisel bakım deyince akla ilk olarak tıraş geliyor. Söz konusu temiz ve iyi bir görünüm ise sakal tıraşı erkeklerde hassas bir konuya dönüşüyor. Kimi erkek bu konuya fazlası ile özen gösterirken birçoğu sürekli tekrarlanan bu rutinden, bir an evvel yapıp kurtulmak istiyor. Fakat bu durumun sıradan bir rutine dönüşerek sürekli tekrarlanması cilde aşırı zarar veriyor.

 

Sakal tıraşı sonrası cildinin pürüzsüz ve iyi görünmesini istiyorsan birtakım alışkanlıklarını değiştirmen gerekiyor olabilir hele de hassas bir cilde sahip isen. Bu alışkanlıkların neler olduğunu merak ediyorsan erkeklerin tıraş olurken sıklıkla içine düştüğü hatalara bir bakmanı öneriyoruz.

 

Erkeklerin Tıraş Olurken Sıklıkla Yaptığı Hatalar

- Cildi tıraşa hazır hale getirmeden tıraşa başlamak.

- Uyanır uyanmaz tıraş olmak.

- Kılların çıkış yönünü göz ardı etmek.

- Tıraş sonrası bakımı yapmamak.

 

Tıraş Alışkanlığınızı Değiştirecek 5 Hassas İpucu

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/sakal-tiras-ipuclari.jpg

Haftada en az 3 kere tekrarladığın bu eylemi daha doğru adımlarla sürdürmeye ne dersin? Hassas cildin için 5 adımda her an bakımlı görünmeni sağlayacak tıraş ipuçlarını senin için hazırladık.

 

1. Adım: İyi Bir Tıraş Doğru Hazırlık İle Başlar.

Tıraş için ayıracağın süre kesinlikle sıkıştırılmış, seni strese sokan acele bir şekilde bu eylemi gerçekleştireceğin bir zaman aralığında olmamalı. Aksi takdirde çizikler ve kesikler kaçınılmaz olur. Güne rahat bir başlangıç için geniş bir zaman aralığı belirlemeli ve cildini tıraş öncesi hazırlamalısın. Uyanır uyanmaz cilt henüz şiş olacağından cildinin kendine gelmesi için en az 10 dakika beklemelisin. Ve temiz bir yüz ile tıraşına başlamalısın. Ilık su ile cildi ıslatıp temizledikten ya da duştan çıktıktan sonra tıraş olmaya özen gösterin.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/tiras-oncesi-ilik-su-ile-cildi-islatip-temizle.jpg

 

2. Adım: Kılları Yumuşatmayı Unutmayın.

Kıllar ne kadar yumuşak olursa tıraş için o kadar az direnç gösterir. Bu yüzden tıraş öncesi özellikle hassas bir cilde sahipsen buna özel ürünler ile cildini nemlendirmelisin. Hassas ciltler için nemlendirici kullanımı oldukça önemli. Düzenli nemlendirici kullanımı sonrası tıraş bıçağının öncekilere kıyasla ne kadar kolay bir şekilde yüzünde kaydığını göreceksin.

 

3. Adım : Tıraş Bıçağı Kontrolünü Atlamayın.

Körelmiş bıçak ile tıraş cildini tahriş eder. Tıraş öncesi bıçağını mutlaka kontrol et ve keskin bir bıçak ile cildine bastırmadan nazikçe tıraşını tamamla. Tıraş boyunca bıçağını sık sık yıkayarak durula ki böylece daha kaygan ve rahat bir tıraş rutini sağla.

 

4. Adım: Kılların Çıkış Yönünü Takip Et.

Tıraşa, sakallarının çıktığı yön ile başla. Kıllar genelde aşağı doğru uzadığı için tıraş yolunu aşağı doğru olacak şekilde ayarla.

 

5. Adım : Olmazsa Olmaz Tıraş Sonrası Bakımı.

Tıraş sonrası bir bakım rutini oluşturmayı mutlaka alışkanlık haline getirin. Cildi yumuşatmak, ferahlatmak ve hoş koku sağlamak için bir tıraş losyonu veya bakım yağı kullanmak oldukça önemli.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/07/kiehls-erkek-bakim.jpg

Bu adımları uyguladığında cildinin eskisinden daha pürüzsüz ve yumuşak olduğunu göreceksin . Tıraş rutinini keyfe dönüştürecek bu adımlar için ihtiyacın olan tüm bakım ürünlerine Kiehl’sin erkek bakımı kategorisinden ulaşabilirsin.

← Öncesi Sonrası →