Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Hassas Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler | Kiehl's Blog

Eylül 23, 2021

Hassas ciltler, dış etmenlere karşı daha hassas olup cilt sorunlarına karşı açıktır. Hassas bir cildin varsa alerji ihtimali ve cilt sorunları ile karşılaşmamak için bakımına ekstra özen göstermen gerekir. Cildini temizleyip bakımını yaparken canlı ve genç görünen bir cilde sahip olmak için “Hassas cilt bakımı için neler yapılır?” öğrenerek Kiehl’s ürünlerini kullanabilirsin.

Hassas Cilt Nasıl Anlaşılır?

Eğer sık sık kızarıklık ve pullanma görünümü, kuruma gibi cilt sorunları ile karşılaşıyorsan hassas bir cildin olabilir. Birkaç önemli noktaya dikkat ederek cildinin hassas olup olmadığından emin olabilirsin.

Hassas bir cilde sahip olmanın en büyük nedeni yağ dengesinin bozulması ve cildin nemini kaybetmesidir. Bu nedenle cildinde sürekli rahatsızlık ve kuruluk hissedersin. Yanma hissi gibi sorunlarla karşılaşma ihtimalin daha yüksektir. Sıcaklık değişimleri, stres gibi durumlardan kolayca etkilenirsin ve cildinde kızarıklık görünümü ortaya çıkar. Yaşamındaki her türlü değişim, ilk olarak cildini etkiler. Güneşin zararlı etkilerinden daha fazla etkilenirsin. Cildinde kuruma ile beraber soyulmalar da görülür. Ayrıca hassas cildin bariyeri yeterince güçlü olmadığından oldukça incedir.

Hassas Cilt Nasıl Temizlenir?

Hassas ciltler genellikle kuru olduğundan kullanacağın ürünlerin cildini temizlerken nemlendirmesine özen gösterebilirsin. Sabun gibi ürünlerle yüzünü yıkadığında kuruduğunu ve tahrişlere karşı açık hale geldiğini görebilirsin.

Sabah ve akşam cildini temizleyebilir ve cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olan ürünler kullanabilirsin. Ayrıca kafein, vitamin gibi canlı görünen bir cilt sunan jel ve maskelerden faydalanabilirsin. Cilt temizliğinde kullanacağın ürünün Centella Sensitive Facial Cleanser gibi yoğun şekilde temizlik sunmasının yanı sıra doğal kaynaklı bir içeriğinin olmasına dikkat edebilirsin. Yüzünü yıkadıktan sonra sık sık değiştirdiğin yumuşak bir havlu kullanabilir ya da tek kullanımlık ürünlerden yararlanabilirsin.

Hassas Cilt Nasıl Nemlendirilir?

Cildini dış etmenlerin neden olduğu kirlerden ve toksinlerden arındırırken yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olan Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner gibi alkol içermeyen bir ürün kullandıktan sonra nemlendirme aşamasına geçebilirsin.

Yoğun nemlendirme sunan Kiehl’s ürünleri sayesinde cildini rahatlatırken oluşabilecek ince çizgi görünümünün de önüne geçersin. Hızlıca emilen ve 24 saat boyunca etkisi devam eden nemlendiricileri kullanarak cildini dış etmenlere karşı daha korunaklı hale getirebilirsin.

Hassas Cilt Bakım Ürünleri

Cilt kusurları ile karşı karşıya kalmamak ve cildinin ışıltısını kaybetmemek için kullanacağın bakım ürünlerine dikkat etmen çok daha önemlidir. Kullanacağın ürünlerin cildinin pH değeri ile uyumlu olmasına özen gösterebilirsin.

Mümkün olduğunca kokusuz ya da doğal kaynaklı içerikli hoş bir koku eklenen ürünleri kullanmaya dikkat edebilirsin. Ayrıca yalnızca hassas ciltlere yönelik geliştirilen ürünleri kullanmanda fayda var.

Hassas Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hassas ciltlerde kızarıklık ve pullanma görünümü gibi cilt sorunlarının ortaya çıkmaması için beslenmenle beraber cilt bakımına da dikkat etmen gerekir. Baharatlı ve cildini rahatsız ettiğini hissettiğin besinlerden uzak dururken sabun gibi pH değeri cildine uygun olmayan kozmetik ürünleri kullanmamalısın.

Hassas ciltler dış etmenlere karşı daha fazla açıktır. Cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak için geniş spektrumlu koruma sağlayan ürünlerden faydalanabilirsin. Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50 PA+++ gibi kolayca emilen ve cilt leke görünümü ile kırışıklıklara karşı savaşan ürünler sayesinde genç görünen bir cilde sahip olabilirsin. Sıcak ve soğuk değişimlerine özen göstererek bu süreçte cildine daha fazla özen gösterebilirsin. Cildinin kuruduğunu hissettiğinde yoğun nemlendirme sunan ürünlerden faydalanabilirsin.

← Öncesi Sonrası →