2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Haftalık Cilt Bakımı Rutininizi Birlikte Oluşturalım

August 23, 2020

 Maskeler, temizleyiciler, tonikler ve daha niceleri… Hepsi cilt bakım rutininde mutlaka yer alması gereken ürünler. Peki sen haftalık cilt bakım sıralamasında önce hangisini kullanıyorsun? 

Cildin, güzel görünümünün bir parçası. Bu nedenle ona ihtiyacı olan bakımı uygulaman önem taşıyor. Daha genç görünen, daha dinamik ve ışıl ışıl parlayan bir cilt içinse uzmanlar, haftalık cilt bakımı rutinine ayrı bir özen gösterilmesi gerektiğini vurguluyor. Biz de senin için haftalık cilt bakımı nasıl olmalı araştırdık ve birbirinden değerli bilgilere ulaştık. Sen de haftalık cilt bakım rutinini oluşturmakta zorlanıyorsan, arkana yaslan ve derin bir nefes al. İşte adım adım uygulaman gereken haftalık cilt bakım rutini…

1. Cildini Temizleyerek Başla!

Haftalık cilt bakım rutininin ilk adımını cilt temizliği oluşturuyor. Unutma ki taze görünüm için makyaj kalıntıları ve kirden arınmış bir cilt oldukça önemli. Bu nedenle cildinin yapısına özel olarak seçeceğin temizleyici yağlar ya da yüz yıkama jelleri, büyük yardımcın olacaktır. Bizim önerimiz ise şu şekilde;

  • Normal/kuru bir cilt tipine sahipsen, cildini nazikçe arındırabilecek bir temizleyici ürün kullanmalısın. Bunun için içerisinde doğal kaynaklı yağlar da bulunan temizleyici ürünlerden yardım alabilirsin. Bazen belirtileri benzer olduğu için nemsiz kalmış bir cilt ile kuru cilt karıştırılabilir. Nemsiz kalmış bir cilt cildin susuz kaldığı bir durum iken kuru cilt tipinin sebebi cildin sebum üretmemesi olabilir

  • Karma ya da yağlı bir cilde sahipsen cildinizi gerginleştirmeyen ve aşırı kurutmayan köpüren temizleyici ürünleri tercih edebilirsin. Böylece ürün, cildinde kuruluk hissi yaratmadan arındırılmış bir görünüm ve tazelenmiş bir his bırakacaktır.

2. Tonik Kullanmayı İhmal Etme

Cildini arındırma işlemini gerçekleştirdikten sonra kalıntıların tam olarak arınmamış olabileceğini unutmamalısın. Bu nedenle hava kirliliği, makyaj kalıntıları, sebum üretimi sebebi ile oluşabilen gözenek görünümünü azaltmak, daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için toniklere hayatında yer açabilirsin. Elbette ki tonik seçiminde de cilt tipini göz önünde bulundurmanı öneriyoruz. Böylece cildinin gözenek görünümünü azaltırken, nem dengesini de koruyabilirsin.

3. Maske Uygulaması ile Cildini Ödüllendir

Haftada 2 ya da 3 kez uygulayacağın maskeler, cildinin sağlıklı görünümünü korumana yardımcı olur. Bu nedenle hidrojel, krem ya da jel formundaki maske adımının, cildinin tazelenmiş, ferah ve aydınlık görünümünü de pekiştireceğini unutmadan söyleyelim.

Maskeler cilt bakım rutininin belki de en eğlenceli adımıdır fakat maskeleri gerekli kılan eğlenceli olmaları değil hızlı sonuç vermeleri sayesinde kendinizi iyi hissetmeniz için gereken etkiye sahip olmalarıdır. 

4. Cilt Kusurları İçin Özel Uygulamalar

Sen de çeşitli cilt kusurlarından şikayetçi olabilirsin. Bunun için özel olarak kullanman gereken ürünler olabilir. Cilt lekeleri gibi benzer cilt problemleri için kullanman gereken ürünleri cildinin gerekli bölgelerine uygulayabilirsin. Bir sonraki adıma geçmeden ürünün cildinde iyice emildiğinden emin olmalısın. 

5. Serum Uygulaması ile Cildini Canlandır

Hemen herkesin kafasındaki; “Serum, sadece yaşlanma karşıtı bakım için gereklidir.” algısını yıkmak istiyoruz. Evet, serum uygulamaları cildi yaşlanma belirtilerinden koruyor. Ancak sebum dengesi sağlanmış, canlı bir cilt görünümü için de serumlara ihtiyaç var. Bunun için ideal  uygulamanın gece vakti olduğunu da söyleyelim. Tıpkı Kiehl’sın geliştirdiği Midnight Recovery Concentrate gece bakım iksiri  gibi.

Doğal kaynaklı içerikler ve botanik yağlar ile zenginleştirilen bu serum, sabaha daha genç, pürüzsüz, aydınlık ve dinlenmiş görünen bir cilt ile uyanmanı sağlıyor.

6. Sıra Geldi Nemlendirici Adımına

Serum uygulaması, cildinin ihtiyacı olan bakımı yapmak için harika bir adım. Ancak nem dengesi için yeterli değil. Bu nedenle daha nemli görünen bir cilt için mutlaka cildin ile uyumlu bir krem uygulaması yapman şart. Yine en başta da belirttiğimiz gibi cildini tanıyarak, yapısına uygun bir ürün tercih etmen gerektiğini unutmamalısın. 

7. Son Olarak Göz Çevresi Bakımı

İstediğin kadar yüz bakım ürünleri kullan, yine de cildin diğer bölgelerinden daha hassas bir bölge olan göz çevren için önlem almadığın takdirde arzu ettiğin o ışıl ışıl, dinamik görünüme kavuşamazsın. Bu nedenle temizleyici, tonik ve nemlendirici bakımının yanı sıra mutlaka göz çevresi için de ürün kullanmaya özen göstermelisin. 

Creamy Eye Treatment with Avocado göz bakım kremi ile sen de göz çevrene yoğun nem kazandırabilir, anında parlak bir görünüme kavuşabilirsin. Bizden söylemesi!

Bütün bir hafta nasıl bir rutin uygulaman gerektiğinden bahsettik. Fakat “cildimin ihtiyacı olan ürünler neler bilmiyorum” diyorsan Kiehl’s seni orada da yalnız bırakmıyor. Nasıl mı? Şöyle ki; “Cilt Bakım Rutini” sayfasından, cilt endişene göre sahip olman gereken ürünleri görebileceğin bu uygulama sayesinde sen de haftalık cilt bakım rutinini hemen oluşturabilirsin!

← Öncesi Sonrası →