2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Gözenek Nedir? Genişlemiş Gözenek Neden Olur?

August 23, 2020

 Sen de yüzündeki geniş gözenek görünümünden rahatsız olanlardan mısın? Cevabın “evet” ise seni şöyle alalım. Bu yazımızda, gözenek görünümünü nasıl azaltacağını ele aldık. 

Minik gözeneklerinin, çeşitli faktörler nedeniyle kolaylıkla tıkandığını biliyor olmalısın. Sonrasında ise bu kanallar, haliyle minik olarak tabir edilemeyecek bir görünüme sahip oluyor. “Peki, gözenek görünümü nasıl azaltılır?” dediğini buradan duyuyoruz. Gözenek görünümünü azaltmanın en etkili yolu, cildini yoğun bir şekilde arındırmaktan ve dengesini sağlamaktan geçiyor. Bu konuda senin için köklü çözüm önerileri hazırladık. Ama dilersen önce, gözeneklerinin asıl işlevinin ne olduğuna değinelim.

Gözenek Nedir?

Gözenekleri kısaca, cildin nefes almasını ve nemli kalmasını sağlayan küçük kanallar olarak tanımlamak mümkün. Ancak gözeneklerin girintili yapısı; makyaj kalıntıları, kir ve toksinlerin cilde tutunmasına da neden olabiliyor. Zamanla bu kalıntılar, gözenek görünümüne sebebiyet verebiliyor.

Cilt Bakımı Rutininde Gözenekleri İhmal Etmemeli

Özellikle de yağlı bir cildin varsa, gözenek görünümü sorunuyla karşılaşman daha olası. Gözenekler etkili bir şekilde temizlenemediğinde, cilt kusurlarının görünümüne neden olabiliyor. Bundan dolayı cilt bakımında, öncelikle gözeneklerini temizlemeye ve görünümünü azaltmaya yönelik ürünleri tercih etmen gerekiyor.

Eğer yapı olarak neme ihtiyaç duyan bir cildin varsa, daha sıkı bir gözenek yapısına sahip olman çok doğal. Ancak bu durum elbette, gözeneklerinin var olmadığı veya temizleyici bakımın gerekmediği anlamına gelmiyor. Ayrıca gözenek görünümü, yaşa ve çevresel etmenlere bağlı olarak zaman içinde artabiliyor ve cilt bu nedenle sıkılığını kaybedebiliyor. Dolayısıyla günlük temizlemenin yanı sıra haftada en az bir kez cildine yoğun arındırıcı bir bakım yapman büyük önem taşıyor.

Gözenek Görünümü için Önerilerimiz

Eğer gözenek görünümünden şikayetçiysen bu konuda yapman gereken aslında çok basit: gözenek görünümü karşıtı ürün tercihi! Bu ürünler ise genellikle, ciltteki fazla yağın giderilmesine yönelik formüllerden meydana geliyor. Öncelikle günlük temizleyicinin partiküllü bir yapıda olması, gözeneklerinin etkili şekilde arındırılması için etkili olacaktır.

Bu konuda bizim önerimiz ise Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser. Amazon beyaz kili içeren arındırıcı ve gözeneklerin görünümünü küçültücü bu temizleyici sayesinde daha gelişmiş görünen bir cilde ulaşman mümkün. Ayrıca bu ürün, yulaf çekirdeği tozu ve aloe vera içeren formülü ile nemlendirme de sağlıyor. 

Tabii günlük temizleyicinin ardından gözenek görünümünü küçülten tonik kullanımını da ihmal etmemen gerekiyor. Temizleyicinin tamamlayıcısı olarak Rare Earth Pore Refining Tonic kullanabilir, böylece sıkı ve sağlıklı cildindeki fazla yağı kontrol altına alabilirsin.

Gözenek Görünümünü Küçültücü Maske ve Nemlendiriciler Kurtarıcınız Olabilir

Gözenek görünümünü azaltmak için günlük temizleme ve tonik işlemlerinin yanı sıra nemlendirici tercihi de oldukça önemli. Normal ve yağlı ciltler için geliştirilen hafif yapılı kremler, bu konuda yardımcın olacaktır. Gözeneklerin görünümünü azaltmak için Micro-Blur Skin Perfector çok fonksiyonlu krem, bu konuda tam aradığın bakımı sunuyor. Bu gözenek sıkılaştırıcı krem sayesinde gözeneklerin görünümü anında azalıyor ve cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.

Sıra geldi maskeye… Maske kullanımı, gözenek görünümünü azaltmanın olmazsa olmaz şartı! Çünkü gözeneklerini etkili şekilde arındırmanın yolu, cilt temizleyici maske kullanmaktan geçiyor. Rare Earth ailesinin sözü geçen üyesi Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque, bu konuda sana etkili bir bakım sunuyor. Amazon beyaz kilinin yanı sıra bentonit kili içeren bu maske, gözeneklerini yoğun şekilde arındırıyor ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmana yardımcı oluyor.

Şimdi gözenek görünümü azaltıp daha pürüzsüz görünen bir cilde merhaba deme vakti! 

← Öncesi Sonrası →