2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Evde Saç ve Sakal Bakımı

November 04, 2020

Kim demiş, “Etkili bir cilt ve saç bakım rutini yalnızca kadınlara özeldir!” diye? Dış görünümüne önem veren ve saç sakal bakımına özen gösteren erkekler de birçok bakım rutinini gönül rahatlığıyla uygulayabilir. Üstelik söz konusu erkekler olduğunda bir bakım rutininden daha söz etmek gerekir: Sakallar! Erkeklerin tüm simasını değiştiren, onlara oldukça çekici ve karizmatik bir hava katan sakalların görünümü için, etkili ve düzenli bir bakım rutini uygulamak çok önemlidir.

 Saçlarının ya da sakallarının şekilsiz uzaması, canlılığını ve parlaklığını kaybetmesi oldukça can sıkıcı olabilir. Özellikle acil durumlar haricinde evde kalmamız gereken bu günlerde berberlere de uğrayamadığın için, iş başa düştü demek yanlış olmaz. Sen de evde uygulayabileceğin saç ve sakal bakımı rutinleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsan okumaya devam etmen yeterli! 

Mükemmel Görünen Saçlar

Her erkek saç bakımı rutini oluşturmaya ilk etapta çok sıcak bakmayabilir. Çünkü saç bakımı uzaktan bakıldığında zahmetli ve zaman alan bir aktivite olarak görünebilir. Ancak, erkeklerin yaşadığı saç ve sakal problemlerinin büyük çoğunluğu, yetersiz ya da yanlış bakım uygulamaktan kaynaklanır. Sen de saçların ve sakalların için güçlü bir bakım uygulayacak vaktinin olmadığını düşünüyorsan şimdi ön yargılarını bir kenara bırakma zamanı! 

Erkek saç bakım ürünlerinin bazıları, hem saçlarda hem de sakallarda kullanıma uygun şekilde hazırlanır. Bu tip fonksiyonel ürünleri tercih etmek, sana bakım esnasında pratiklik ve zaman kazandırır. Kiehl's Nourishing Shampoo + Conditioner, saç ve sakalları arındıran ve yumuşaklık katan bir formüle sahiptir. Temizlenmiş ve nem desteği sağlanmış bir cilt hissi yaratan ikisi bir arada formülü, sana bakım esnasında zaman ve pratiklik kazandırır.  Besleyici şampuan ve saç kremi tercih ederek saçlarını ve sakallarını temizleyebilir, yumuşak görünen ve kolay şekillenen saç tellerine kavuşabilirsin. Üstelik doğal kaynaklı ve etkili içerikler barındıran ürünleri tercih ettiğinde saç ve sakal tellerinin ihtiyaç duyduğu nem takviyesini kolaylıkla karşılayacağından da emin olabilirsin. İhtiyacın olan erkek şampuan çeşitlerini bulmak için Kiehl's formüllerine göz atabilirsin.

Saçlarını Nasıl Şekillendirmelisin?

Gelelim saçlarını şekillendirme işlemine! Uygun erkek bakım ürünlerini tercih ettiğin takdirde saçlarını çok daha kolay şekillendirebileceğinden emin olabilirsin. Öncelikle saçlarında ağırlık hissi ve saç tellerinde yapışkan bir his bırakan şekillendiricilerden uzak durmalısın. Seçtiğin ürünün ince ve hafif yapılı olması, saçlarına doğal görünümlü bir parlaklık ve hacim katmak için çok önemli.

Saçlarının uzunluğu ve yapısı fark etmeksizin, şekillendiricileri temiz saçına uygulamaya ve gün sonunda saçlarını arındırmaya da özen göstermelisin. Böylelikle saçlarındaki ferah ve temiz hissi koruyabilir, saçlarının bakımını aksatmadan onları şekillendirebilirsin.

Sakallarına Bakım Yapma Zamanı

Sakalların için uygun şampuanı seçtikten sonra, onları yalnızca duş esnasında temizlemekle yetinmemelisin. Sakallarını iki günde bir mutlaka yıkamalı, taramalı ve aralıklarla tımar etmelisin. Sakalların şekilsiz ve hızlı uzadığında ise tıraş makinesi ya da bir sakal makası yardımıyla uçlarını düzeltebilir, tarzını koruyabilirsin. Sakallarının mükemmel şekilde uzaması için, onları yalnızca temizlemen yeterli değil. Çünkü sakallarının altında bulunan cildini de ihmal etmemelisin.

Etkili bir sakal bakımı için, Nourishing Beard Goorming Oil Sakal Bakım Yağı ile tanışmalısın. Sakal yağı, sakallarının altında kalan cildini nemlendirmek ve beslenmiş bir görünüm için ideal bir çözümdür. Bu bölgedeki cilt dokusuna yeterli bakım uygulamadığında istenmeyen görünümlerle karşılaşabilirsin. 

Haliyle, sakallarının görünümünü de etkiler. Taze odunsu temel yağ ve Pracaxi yağı karışımı içeren formülü sayesinde bu sakal bakım yağını kullanarak yumuşacık görünen sakallara ve konforlu bir cilt hissine kavuşabilirsin. Bunun için birkaç damlasını duş sonrası sakalına masaj yaparak uygulaman yeterli olacaktır.

← Öncesi Sonrası →