2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Erkeklere Özel Göz Çevresi Bakım Önerileri Kiehl’s Blog

October 05, 2019

Bakım denilince her ne kadar akla ilk kadınlar gelse de erkekler de artık değişen dünyaya ayak uydurmak zorunda. Çünkü günümüzde hızlı yaşam koşulları hepimizi etkiliyor. Bu koşullar içerisinde her daim genç ve dinamik görünmek ise gittikçe zorlaşıyor.

Yorgunluk, stres, uykusuzluk vb. etkenler ciltte pek de hoşlanmadığımız görüntülere sebep olabiliyor. En çok da göz çevresinde kendini belli eden bu sıkıntılar için özel ürünler kullanarak belli bakım rutinleri oluşturmak büyük önem taşıyor. Bakım rutinini tıraş olmanın bir adım ötesine taşımaya hazır mısın? Sadece yüzünü yıkayarak ve tıraş olarak cilt bakımını tamamladığını düşünüyorsan yanılıyorsun. Yüzün en çok dikkat çeken kısımlarından olan göz çevresi için özel bakım rutinleri oluşturman gerekiyor.

 

Neden Özellikle Göz Çevresine Bakım Yapmalısın?

Göz çevresinde bulunan cilt yapısı yüzümüzün diğer yerlerine nazaran daha narin ve ince bir yapıda. Dolayısı ile dış etkenlerden daha çabuk etkileniyor ve kırışıyor. Yaşlılık belirtilerinin ilk göze çarptığı yerin de bu bölgenin olması ne yazık ki tesadüf değil. Eğer daha canlı ve genç bir görünüm ile zamana meydan okumak istiyorsan, göz çevresi bakımına özellikle dikkat etmen gerektiğini belirtmek istiyoruz.

 

Birkaç basit ürün kullanarak göz çevreni nasıl daha canlı tutacağını merak ediyorsan bakım önerilerimize göz atmanı tavsiye ediyoruz.

 

Bakımlı Erkekler İçin Kolay Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresinde en çok karşılaşılan şikayetlerin başında göz altı halkaları, şişlikler ve kaz ayakları olarak bilinen kırışıklıklar geliyor. Bunların görünümünü azaltmak için aşağıdaki basit adımları ne kadar uyguluyorsun gel birlikte bakalım. 

 

     ● Göz çevreni güneşten korumak için mutlaka güneş gözlüğü takmalısın.

     ● Cildin nem dengesi için mutlaka günlük su tüketimine dikkat etmelisin.

     ● Göz çevresinde ödem ve göz torbalarına sebep olan tuz tüketimini mümkün olduğunca azaltmalısın.

     ● Uyku kaliteni düşürmemeye özen göstermelisin. Çünkü uykusuzluk en çok göz çevresini kurutuyor ve koyu halka görünümünü artırıyor.

     ● Göz çevresi için özel ürünler ile göz altı bakımını her gün yapmalısın.

 

Erkekler de Bakım Yapar!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/erkek-yuz-cevresi-bakimi.jpg

Yaş ilerlemesi ile birlikte gelen fiziksel değişim sadece kadınları etkilemiyor. Erkekler de bu değişim karşısında en az kadınlar kadar kaygı duyuyor. Bu endişelere çözüm olabilecek ürünler kadınlar tarafında ne kadar çeşitlilik gösterse de erkekler için maalesef aynı durum söz konusu değil.

 

Erkekler için sunulan ürünler çeşitlilik bakımından sınırlı sayıda kalırken, olanlar arasında da doğru ürüne ulaşmak biraz çaba gerektiriyor. Burada Kiehl’s ürünleri ile tanışan erkeklerin biraz daha şanslı olduklarını eklemek istiyoruz. Çünkü erkek bakımı için özel formüle edilmiş ürünleri ile Kiehl’s, kişisel bakımında ihtiyaç duyduğun her soruna çözüm sunabiliyor.

 

Bu Önerilerimiz Sadece Erkeklere Özel!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/bakimli-ve-mutlu-erkek.jpg

Göz çevren ne kadar canlı ve genç görünüyorsa sen de kendini o kadar iyi hissediyorsun değil mi? Stres ve yorgunluğu hemen ele veren gözler; göz altı torbaları ve göz şişliği gibi belirtiler ile hemen kendini gösteriyor. Yüzümüzün canlılığını da etkileyen bu sorunları gidermek neyse ki artık çok kolay. Birkaç basit uygulama ile göz çevreni canlandıracak önerilerimiz aşağıda seni bekliyor:

 

Göz Altı Bakımın İçin Kullanacağın Ürünler Burada!

 

1- Göz Şişkinlikleri İçin Çözüm:

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/erkek-goz-siskinlikleri-icin-cozum.jpg

Göz bakımı için her gün kullanabileceğin şişkinlikleri azaltan muhteşem bir ürün önerimiz var: Stick ambalajı ile kolayca uygulayacağın Facial Fuel Eye De-Puffer ile gözlerin canlı görünümüne yeniden kavuşuyor. Ayrıca cildinde ferahlama etkisi yaratan bu ürün, göz çevresi ve göz altına da uygulanarak şişkinlik görünümünün azalmasına yardımcı oluyor.

 

2- Koyu Halkalar İçin Çözüm:

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/erkek-koyu-halkalar-icin-cozum.jpg

Seni rahatsız eden koyu halkalar ise üzülme çünkü artık Eye Alert var! Göz çevresindeki ince deriyi nemlendiren özleri sayesinde koyu halka ve şişlikler ile savaşan bu ürün düzenli kullanım sonucu nem kaybına bağlı çizgi görünümünü de azaltıyor.

 

3- Erkeklere Özel Kırışıklık Karşıtı Bakım Kremi:

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/erkeklere-ozel-kirisiklik-karsiti-bakim-kremi.jpg

Age Defender Eye Repair ile göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gözle görünür bir oranda azaltabilirsin. Cildi güçlendiren formülü ile bu ürün kırışıklık görünümünü ve koyu halkaları daha pürüzsüz bir hale getirerek genç görünümüne destek oluyor.

← Öncesi Sonrası →