2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Erkeklerde Yaşlanma Belirtilerinin Önüne Geçmek İçin Basit Öneriler

August 23, 2020

 Yaşlılık kaçınılmaz fakat belirtileri değil! İşte erkeklerde yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltacak altın değerinde öneriler! 

Yoksa sen de ütüsüz gömlek giymeyenlerden misin? Peki, kıyafetlerine gösterdiğin ilgiyi cildine ne kadar gösteriyorsun? Hiç mi? O halde güzel görünümün önce cilt ile başladığını unutuyorsun demektir. Yüzündeki kusursuz gülümsemenin, pürüzsüz ve canlı görünen bir ciltten geçtiğini bilmende fayda var. Dolayısıyla yaşın kaç olursa olsun önce cildine iyi bakman gerekiyor.

Bu nedenle, yaşlanma karşıtı bakım, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önem taşıyor. Cilt bakımında erkekleri de unutmayan Kiehl’s ise erkek cildine özel olarak formüle ettiği erkekler için yaşlanma belirtileri karşıtı bakım ürünleriyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Etkileri karşısında hayranlığını gizleyemeyeceğin Kiehl’s, böylece seni daha genç bir görünüme kavuşturuyor.

Erkeklerde Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Öncelikle belirtelim. Erkeklerde kadınlardan daha geç yaşlanma belirtileri görülebiliyor. Hatta bu oranın yaklaşık 15 yıl olduğunu söyleyen araştırmalar bile var. Bu bakımdan erkeklerin şanslı oldukları aşikar. Ancak bakım yapılmayan erkek cildinde bu oran ne yazık ki düşebiliyor. Çünkü bakım yapılmayan erkek ciltlerinde yaşlılık belirtileri bir o kadar hızlı kendini gösterebiliyor. Bunda yoğun ve stresli çalışma koşulları elbette ki etkili. Peki bu belirtiler kendini nasıl gösteriyor dersin? Biz senin için açıklayalım;

1.    Kaz ayağı çizgileri: Erkeklerin sıkça karşılaştıkları yaşlılık belirtilerinin başında geliyor. Zamanla azalan kolajen miktarı, önce göz çevresindeki kırışık görünüm ile kendini belli edebiliyor..

2.    Alın çizgisi: Kendini stres ve yorgunluk ile de belli eden bu çizgiler, kimi zaman erkeklerin yüz ifadesini bile değiştirebiliyor.

3.    Gülümseme çizgisi: Yaş ilerledikçe ciltte görülen elastikiyet kaybı, erkeklerde sanıyoruz ki en fazla gülümseme çizgisiyle kendini gösteriyor.

4.    Cilt tonu eşitsizlikleri: Bir diğer yaşlanma belirtisini ise cilt tonunda yer yer görülen farklılıklar oluşturuyor.

Kırışıklıklarınla Nasıl Başa Çıkabilirsin?

Yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmanın pek çok yöntemi bulunuyor. Sen de eğer yukarıda saydığımız bu belirtilerinden en az bir ya da daha fazlasına sahipsen, aşağıda listelediğimiz önerilere mutlaka göz atmanı tavsiye ediyoruz. O halde sırayla yapabileceklerini anlatalım:

  • Yeterli uyumaya özen göstermelisin. Uykusuzluk, göz çevresinde yorgun bir görünüme ve dolayısıyla da koyu halka ve ince çizgi görünümüne yol açabiliyor.
  • Sağlıklı beslenmeyi ihmal etmemelisin. Fazla yağlı, tuzlu ve de tatlı yiyecekler cildinde olumsuz etki gösterebiliyor.
  • Spor yapmayı alışkanlık haline getirmelisin. Bilhassa yaşlanma ile kendini belli eden sarkık görünümün önüne düzenli spor ile geçebilir ve daha dinç bir görünüm elde edebilirsin.
  • Güneş koruyucuları asla es geçme. Kadınlar kadar erkekler de güneş koruyucu bakım ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ergenlik döneminden itibaren UVA ve UVB ışınlarından koruyucu önlemlere mutlaka başvurmalısın.
  • Yüz yıkama jelleri, tonik ve serumlar kurtarıcın olacaktır. Özellikle 18 ila 30’lu yaş arasında bu gibi ürünlerden faydalanmak, cildindeki elastikiyet kaybını da azaltabileceği için daha genç bir görünüme kavuşman oldukça muhtemel!
  • Ve en önemlisi anti aging ürünler... 40’lı yaşlardan itibaren hayatına dahil edeceğin anti aging bakım ürünleri ile gelsin daha genç görünümlü bir cilt!

Yaşlanma  Belirtilerine Karşı Cildi Nemlendirmek Önemli

Unutmamalısın ki nemli ciltler, kırışıklık görünümüne en az maruz kalan ciltlerdir. Bu nedenle nemli bir cilde sahip olmak için bizim önerimiz ise Kiehl’sın Age Defender Gel Moisturizer yaşlanma karşıtı jel nemlendiricisi oluyor.

Keten tohumu özü içeren formülü ile cildin daha sıkı ve enerjik görünmesini sağlayan bu ürün, kırışıklık ve ince çizgi görünümünü de azaltıyor. Erkeklerin sert dokulu ve pürüzlü cildi için formüle edilen bu jel nemlendirici ile sen de daha genç ve pürüzsüz bir görünüme merhaba diyebilirsin.

← Öncesi Sonrası →