2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Erkekler için Yüz Maskeleri Kullanmanın Önemi

February 28, 2021

Öncelikle bir konuda anlaşalım: Etkili ve düzenli bir cilt bakımı, cinsiyet fark etmeksizin her insanın ihtiyacı olan bir rutindir. Çünkü her cildin nem, mineral ve vitamin takviyesine, arınmaya ve temizlenmeye ihtiyacı vardır. Hâl böyleyken erkekler için yüz maskesi, yüz temizleyici ve nemlendirici gibi bakım ürünlerinin kullanımı da büyük önem taşır. En azından kendine özen gösteren ve cildini önemseyen her erkek, günümüzde bu tip ürünlerden oluşan bir bakım rutini uygulamayı ihmal etmemelidir. 

Bugün, erkek cilt bakımı açısından oldukça etkili ve kullanımı pratik olan ürünlerden söz etmeye ne dersin? Konumuz, yüz maskeleri! Belki şaşıracaksın ama, erkekler için güzellik maskeleri seçenekleri oldukça fazla. Çünkü spor sonrası ciltte oluşabilen parlama, tıraş sonrası oluşabilecek cilt rahatsızlık hissi ve hormonal değişiklikler gibi birçok faktör cildinin doğal bariyerini etkileyebilir. Yüz maskeleri ve temizleyicileri de tam da bu noktada devreye girerek istediğin cilt görünümüne kavuşmanda sana yardımcı olabilir. Haydi, eksiksiz bir cilt bakım rutininde yüz maskelerinin üstlendiği role birlikte göz atalım! 

Erkekler İçin Cilt Temizliği Nasıl Olmalı?

Eksiksiz bir cilt bakım rutininin üç farklı aşaması var: Cildi temizleme, arındırma ve nemlendirme! Bu üç aşamayı düzenli ve doğru şekilde uyguladığın sürece daha pürüzsüz görünen bir cilde kavuşabilirsin. Üstelik bu sayede yaşlanma ve yorgunluk etkileriyle kolaylıkla savaşabilir, cildine ihtiyaç duyduğu nem takviyesini uygulayabilirsin. 

A picture containing person, person, indoor

Description automatically generated

Günlük cilt bakım rutininin ilk aşaması, cildinde biriken kir, yağ, ter, sebumu etkili şeklilde temizlemekten geçer. Bu aşamayı pratik ve etkili bir şekilde tamamlamak için, Kiehl's erkek bakım ürünlerine göz atman yeterli. Elbette seçtiğin ürünlerin cildinin yapısına ve ihtiyaçlarına uygun olduğuna dikkat etmen de büyük önem taşır. Seçim esnasında zorlanıyorsan Kiehl's rutin bulucudan yardım alarak sana uygun bakım ürünlerini tespit edebilir, erkekler için özel olarak formüle edilmiş ürünlere ulaşabilirsin.

Neden Yüz Maskesi Kullanmalısın?

Yüz maskeleri, günlük cilt bakım rutinini destekleyen ürünlerdir. Çünkü yüz maskelerinin büyük çoğunluğunu haftada yalnızca bir ya da iki kez uygulaman yeterlidir. Yüz maskeleri özel ve güçlü formülleri ile cildinin ihtiyaç duyduğu bileşenler ile kavuşmasını sağlar. Örneğin kuru bir cilt tipine sahipsen uygun bir yüz maskesi seçerek cildine nem takviyesi uygulayabilir, yaşlanma belirtilerinden şikayetçiysen cildine yaşlanma karşıtı formüle sahip ürünleri tercih edebilirsin. Yüz maskeleri arasında cildindeki gözenekleri temizleyen ve arındıran seçenekler de bulunur. Bu maskeler sayesinde cildini tüm arındırabilir, cildinin doğal bariyerini destekleyebilirsin. 

A picture containing person, person

Description automatically generated

Cilt Temizliğinde Kısıtlı Zaman Problemine Son!

Ara sıra cilt temizliğini ihmal ediyor, içini de zaman kısıtlılığı bahanesiyle rahatlatıyorsan; bu bahaneyi rafa kaldırmanın vakti geldi! Çünkü Kiehl's, cilt bakımına uzun vakit ayırmak istemeyen ve pratik ürünleri tercih eden erkekler için de birçok seçenek sunarErkekler için günlük temizleyici maske olarak hazırlanan Kiehl's Age Defender Dual-Action Exfoliating Cleanser, yüz temizleyici ve yüz maskesi etkilerini bir araya getirir.

Gücünü Fas lava killerinden alan bu ürün, cildini arınmış ve daha genç bir görünüme kavuşturmana yardımcı olur. Fitik asit içeren formülü ile ince çizgi görünümü ile mücadele etmeni sağlar. İki etkiyi bir arada sunan özel formül ile artık yalnızca beş dakikanı ayırarak cildine mükemmel maskemizi uygulayabilir ve arınmış cildinin keyfini çıkarabilirsin!

← Öncesi Sonrası →