2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

ERKEKLER İÇİN SAÇ ŞEKİLLENDİRME TEKNİKLERİ

June 20, 2019

Hepimiz biliyoruz ki erkeklerin en önemli 3 bakım rutini var; saçı, sakalı ve bıyığı! Kadınların saçları için harcadıkları zamana kıyasla erkekler daha az zaman harcasalar da harika görünen saçlara kavuşmanın yolu doğru bakım, güzel kesim ve iyi şekillendiriciler kullanmaktan geçiyor.

 

İnatçı saçlara sahip olan erkeklerin bile hayalindeki saç şekline kavuşmasını sağlayacak teknikleri sizler için derledik.

 

Bakımlı Saçların Şekillenmesi Daha Kolay

Saçların istenilen şekli almaları için öncelikle bakımlarının tam yapılması gerekiyor. Kepekli veya ince telli ve seyrelmiş saçlara sahip olan erkekler genellikle kepeklerinin ve seyrelmiş kısımlarının görünmemesi için aslında hiç tarzlarını yansıtmayan saç şekillerini kullanmaya mahkum oluyorlar.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/20/aynada-sacini-tarayan-erkek.jpg

 

Saçların banyodan sonra düşük ısı ile nazikçe kurutulması, hacim ve parlaklık için deniz tuzu spreylerinin kullanılması, saç kaybını önlemek için biotin içeren gıdaların tüketilmesi, ılık su ile duş almak, saçları besleyen ve nemlendiren bakım ürünleri kullanmak önem taşıyor.

 

Duştan Sonra Kolay Şekillenen Saçlar İçin

Duş aldıktan sonra saçlarınızı şekillendirmek için yeterince vaktiniz yoksa hızlıca tarayıp yüksek ısı ile şekil vermeye çalışmak saçların zarar görmesine neden oluyor. Duştayken rutin olarak kullanacağınız saç kremleri hem bakım yapmanıza hem de duştan sonra saçlarınızın kolay taranmasına ve şekil almasına yardım ediyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/20/dusta-sampuan-kullanan-erkek.jpg

Editör Öneriyor: Saçlarınızı sürekli ısı ile şekillendiriyorsanız kuru ve yıpranmış saçları onarmak için özel formüllerle hedefe yönelik geliştirilen saç kremlerini tercih edebilirsiniz.

 

Hiç Vakti Olmayanlar İçin

Çok geç saatte uyuyup erken uyandığımız ya da arkadaşlarımızda kaldığımız günlerde ne yazık ki ufak bir duş almaya bile imkanımız olmayabiliyor. Erkeklerin elleri ile bile şekillenebilen saçları bu gibi durumlarda avantaj sağlıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/20/sarisin-erkek-saclarini-eliyle-duzeltiyor.jpg

 

Parmaklarınızı hafif su ile ıslatarak saçlarınızı elleriniz ile tarayıp, her zaman ayırdığınız tarafın tam tersine doğru ayırarak acil durumlarda daha hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

 

Kısa ve Orta Boydaki Saçları Şekillendirmek İçin

Kısa, hafif uzun ve düz veya kıvırcık saçlar tarak ile dipten taranarak kısa sürede şekle giriyor. Saç şeklinin gün boyunca sabit kalabilmesi için güçlü tutuş sağlayan Wax, uzun saçlardan ziyade kısa ve orta boydaki saçlar için daha uygun kullanım sağlıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/20/uzun-sacli-sarisin-ceket-giyen-erkek.jpg

Editör Öneriyor: Wax’ı ellerinizde ısıttıktan sonra saçlarınıza sürün. Tarak yardımı ile dipten tarayarak istediğiniz yöne ayrım çizgisi düz olacak şekilde tarayın. Tarağı çok fazla bastırmanız saçlarınızın ağırlaşmasına ve hacimsiz görünmesine neden olabilir. İnce bir tarak ile bastırmadan taradıktan sonra yine ellerinizle masaj yapar gibi saçınızı kabartabilirsiniz. Wax’ın kuruma süresini göz önünde bulundurmalısınız ki istenmeyen görünüme sebep olmasın.

 

 

 

Hacimli ve Uzun Saçları Şekillendirmek İçin

Hacimli ve uzun saçların en büyük sorunlarından biri sürekli elektriklenmeleri ve kontrol altında tutulamamaları. Gün içinde tekrar tekrar ağırlaşan ve yapışan saçlardan kurtulmak için saç şekillendiriciler yardıma koşuyor. Eğer saçlarınızda sert veya ıslak bir görünüm elde etmek istiyorsanız jölelerden yardım alabilirsiniz fakat jöleler uzun saçlarda sertleşmeye neden olduğu için sert veya ıslak görünümün ötesine geçemezsiniz. İstediğiniz sert veya ıslak görünüm yerine doğal ve kontrol altında bir görünüm için hafif yapılı jel şekillendiricileri kullanabilirsiniz.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/20/uzun-sacli-erkek-sacini-geriye-atiyor.jpg

Editör Öneriyor: Jel saç şekillendiriciyi avucunuza sıktıktan sonra ellerinizi birbirine sürterek ısıtın ve kapladığı alanı genişletin. Eğer saçlarınızın dalgalı formda olmasını istiyorsanız başınızı eğip ön tarafa atın ve aşağıdan yukarı doğru hareketlerle avuçlarınızın arasında sıkıştırın. Düz saçlar istiyorsanız başınızı dik tutarak parmaklarınızı saçlarınızın arasından tarar gibi geçirin. Yuvarlak ince fırça ile düz bir şekilde tarayarak fön makinesi ile şeklini sabitleyin.

← Öncesi Sonrası →