Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Erkekler için Evde Cilt Bakım Rehberi

Ağustos 31, 2020

Evde kaldığımız günlerde formunu korumak, sağlıklı beslenmek, cilt, vücut ve saç sağlığını koruman büyük önem taşır. Bu dönemi iyi değerlendiren erkekler eskisinden daha iyi bir formda normal yaşamına devam edebilir. Yeterli ve dengeli beslenme kurallarına uygun bir diyet programı ve evde egzersiz programları uygulayarak daha fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsin. Daha entelektüel ve karizmatik bir havaya bürünmek için yemek yapma konusunda kendini geliştirebilirsin. Ruh sağlığın için yoga ve meditasyon çalışmaları yapabilir, kitap okuyabilir, farklı kültürlere ait belgesel ve filmler izleyebilirsin. Cilt sağlığı ve temizliğine biraz daha fazla özen göstererek evde kaldığın dönemi kendi sağlığın açısından fırsata çevirebilirsin. Cildine uygun yüz yıkama jeli, peeling ve nemlendirici ürünler kullanarak daha bakımlı bir cilde sahip olabilirsin 

Erkek Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Erkek cilt bakımı nasıl olmalı için adım adım yapman gerekenler;

  • Cildini temizlemelisin.

Daha ışıltılı ve taze cilt görünümlü bir cilt için, uyandıktan sonra ve terlediğin herhangi bir aktiviteden sonra veya yatmadan hemen önce yüzünü cilt tipine uygun temizleyiciler ile yıkamalısın. Kiehl's saç ve vücut temizleyicürünler bu konuda sana yardımcı olabilir. 

  • Cildine haftada 1-2 kez peeling uygulamalısın.

Cilt tipine bağlı olarak erkekte cilt bakımı için özel olarak tasarlanan yüz peeling ürünlerini kullanmalısın. Bu işlem sayesinde cildini etkili şekilde arındırabilirsin.

  • Tonik kullanmalısın.

Cildinde daha dengeli bir görünüm için erkeklere özel olarak tasarlanan tonik kullanmalısın. Tonik; cildinizde temizleme sonrası kalan kirleri temizlemeye yardımcı olurken daha dengeli bir cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olur.

  • Cildini nemlendirmelisin.

Cildini temizledikten ve peeling yaptıktan sonra, cilt tipine uygun bir yüz nemlendiricisi kullanmalısın. Nemlendirici, cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken cilt bariyerinin korunmasına da yardımcı olabilir. Nemlendiricinin UV koruması içermesi önemlidir.

  • Göz çevresini unutmamalısın.

Göz çevresi daha ince bir yapıya sahiptir. Erkek göz çevresi bakımı için özel olarak tasarlanan ürünler; göz altında oluşan halka görünümünün önüne geçmenize yardımcı olur, cildi nemlendirir ve sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Kiehl’s Erkek Cilt Bakım Ürünleri

  • Kiehl’s Body Fuel All İn One Energizing Wash: C vitamini, E vitamini, kafein, mentol ve çinko içeren ürün, hem duş jeli hem de şampuan olarak kullanılabilir. Hem cilt hem de saç derisinde yumuşak bir görünüm sağlarken nemlendirir.
  • Kiehl’s Facial Fuel Energizing Scrub: Kayısı çekirdeği, kafein, mentol, E vitamini, limon ve portakal kabuğu özleri içeren peeling, cildi arındırır, temizlik sağlar. Cildi ferahlatır ve enerji verir, ayrıca tıraş olmayı kolaylaştırır.
  • Kiehl’s Facial Fuel Energizing Face Wash: Bu mükemmel yüz yıkama jeli; cildi kurutmadan cilt yüzeyinde biriken tüm kir ve fala yağı temizler. Kafein, mentol, E vitamini ve limon kabuğu ekstresi içeren formülü ile ciltte ferah bir his bırakır.
  • Kiehl’s Age Defender Moisturizer: Capryloyl salisilik asit, keten tohumu yağı ve kafein içeren kırışıklık karşıtı bakım kremi, cilt kusurlarının görünümünün azaltılmasına yardımcı olur.
← Öncesi Sonrası →