Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Cilt Kusuru Nedir? Neden Oluşur ve Nasıl Geçer? | Kiehl's Blog

Temmuz 24, 2019

Vücudumuzda istemediğimiz şeylerin başında gelen, güzelliğin korkulu rüyası, küçük ama etkisi büyük; cilt problemi dosyasını sizler için açıyoruz.

Genellikle yüz, boyun, göğüs ve sırt bölgesindeki gözeneklerin tıkanması sonucu karşılaştığımız cilt problemleri hemen herkesin yaşadığı cilt sorunlarının başında yer alır. Oluşumunu birçok faktör tetiklese de bunların başında kötü beslenme, cildi temizlememe, stres ve hormonal dengesizlikler gelir. Cilt kusurları ; cildin sebum yağı salgılayan kanallarının kapanması veya tıkanması sonucu oluşur. Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve doğru cilt bakım ürünleri ile aslında kolayca cilt kusurlarından kurtulmak mümkün.

 

Cilt Kusurlarına Elveda Dedirten 5 Pratik Yöntem

Cilt kusurlarının oluşum sebeplerini az çok bildiğinizde aslında çözüme de yaklaştınız demektir. Cilt kusurlarının oluşumuna sebep olan faktörleri sizler için araştırdık ve cilt kusurlarına hoşça kal diyeceğiniz 5 madde altında toparladık. Bu 5 maddeyi uygulayarak  cilt kusurları nasıl önlenir gelin birlikte bakalım;

 

1- Beslenme Alışkanlığınızı Değiştirin

Cilt kusuru nedenleri arasında gösterilen yağlı ve şekerli gıdalar beslenme rutininizde eğer geniş bir yer kaplıyorsa beslenme alışkanlığınızı gözden geçirme zamanı gelmiş demektir. Özellikle şeker ve şeker içeren gıdalar insülin hormonunu artırarak ciltteki sebum üretimini tetiklemekte, salgılanan bu yağ da gözeneklerin tıkanmasına sebep olmaktadır. Şekerli ve yağlı yiyecekleri hayatınızdan çıkararak cilt kusurlarına ilk darbeyi vurabilirsiniz.

 

Bol lifli yiyecekler, Omega 3 ve Omega 6 oranı yüksek gıdalar, sebze ve meyvelere beslenme düzeninizde yer vererek cilt kusurlarının oluşumunu önleyebilirsiniz. Sadece beslenme düzeninizde yapacağınız bu basit değişiklikler ile cildinizdeki değişime şaşıracaksınız.

 

2- Cilt Bakımını İhmal Etmeyin

Dış etkenlere karşı açık ve savunmasız olan cildimiz için mutlaka günlük belli bakım rutinleri uygulamalı ve cilt temizliğini asla ihmal etmemelisiniz. Cilt kusurları için ürün vb. şeyler kullanmadan önce mutlaka araştırmalı bir uzman desteği almalısınız. Cilt kusuru karşıtı olarak kullanacağınız ürünlerin içeriklerinin doğal kaynaklı olmasına da dikkat etmelisiniz.

 

Editörün Önerisi: Cilt kusurlarının izleri ve siyah nokta şikayetleri için burada sizlere leke ve siyah nokta görünümlerine doğrudan etki eden, Blue Herbal Spot Treatment’ı mutlaka cilt bakım rutininize dahil etmenizi öneririz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/kiehls-blue-herbal-spot-treatment.jpg

 

3- Aloe Vera İçerikli Ürünleri Tercih Edin

Cildi yatıştıran Aloe Vera, cilt kusuru kızarıklıklarının görünümünü de azaltarak aynı zamanda ciltteki yağı dengelemeye yardımcı olur. Bu yüzden Aloe Vera içeren ürünleri de mutlaka bakım rutininize dahil etmeyi unutmamalısınız.

 

Editörün Önerisi: Haftada bir uygulayacağınız Aloe Vera içerikli Calendula Aloe Soothing Hydration Masque ile cildinizi yatıştırabilirsiniz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/calendula-aloe-soothing-hydration-masque.jpg

 

 

4- Hijyene Dikkat!

Önemli ve en kolay uygulayabileceğiniz adımlardan biri hijyen adımıdır. Vücut temizliğine ne kadar özen gösterir ve temiz tutarsak cilt kusuru oluşumunun biraz daha önüne geçmiş oluruz. Giydiğimiz kıyafetlerin de temiz olmasına ve kumaş yapılarının cildi rahatsız etmeyen türden olmasına dikkat etmeliyiz. Vücuda yapışan sentetik kıyafetlerden uzak durmalıyız.

 

5- Tıkalı Gözeneklerin Açılmasına Yardımcı Olun

Tıkalı gözenekleri açmanızı sağlayan en doğal yöntemlerden biri su buharıdır. Duşta her ne kadar gözeneklerimiz açılsa da veya haftada bir su buharı ile gözeneklerimizi açmaya çalışsak da bu yeterli olmayacaktır. Bir süre sonra su baharı ile uğraşmak bile zahmetli gelmeye başlayacaktır. Haftada bir düzenli maske bakımı yaparak ve bunu alışkanlığa dönüştürerek cilt kusuru ve siyah noktaların görünümünün azalmasını sağlayabiliriz.

 

Editörün Önerisi: Gözenekleri gözle görülür oranda küçülten ve Amazon beyaz kili ile gözeneklerin yoğun şekilde temizlenmesini sağlayan Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque ile cildinizi toksinlerden arındırabilirsiniz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/rare-earth-deep-pore-cleansing-masque.jpg

 

← Öncesi Sonrası →