2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cilt Bakım Rutininizde Bu Hatalara Yer Vermeyin | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Cilt bakım hatası olarak nitelendirilen pek çok işlem terk edilerek tam anlamıyla faydalı bir bakım rutini elde edilebilir. Bunun için cilt bakım ürünlerini doğru miktar ve zamanda kullanmak pürüzsüz cilt noktasında büyük bir ayrıcalık sunar. Hayali kurulan aydınlık cilt kavramına ulaşmak ve bunu yaparken de en uygun ürünleri kullanmak oldukça önemlidir. Doğru bilinen yanlışları ya da atlanan detayları ile işte cilt bakımı hususunda yapılan yanlışlar.

Serumu Nemlendiriciden Sonra Sürmek

Işıltılı cilt isteyen herkesin yolu, düzenli aralıklarla uygulayacağı cilt bakımından geçer. Bu konuda son dönemde oldukça popülerleşen cilt serumu ürünlerinden bahsedilebilir. Bu serumlar cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlayan, cilde ışıltı ve canlı görünüm veren ürünlerdir. Serum kullanımı sırasında en sık yapılan hata nemlendirici krem kullandıktan sonra serumu uygulamaktır. Uygulanan serumun cildinizin üst katmanlarına ulaşabilmesi ve daha iyi bir emilim gösterebilmesi için altında hiçbir katmanın olmaması gerekir. Nemlendirici uygulandığında ekstra bir katman oluşacağı için bu işlemin serumdan sonra yapılmasına özen gösterilmelidir.

Serumlar arasında göz çevresi serumu, gece kullanılan onarıcı serumlar ve koyu leke karşıtı ürünler genç ve aydınlık bir görünüm için vazgeçilmezler arasındadır. Böylece cilt görünümünün daha sıkı olmasını ve gözle görülür şekilde yenilenmesini istersen, sana en uygun ürün için Kiehl's serumlara göz atabilirsin.

Yazın Yoğun Peeling Yapmak

Peeling yapmak, cilt bakım rutinleri arasında önemli yer tutsa da uygulama sıklığının fazla olması temel cilt bakım hatalarındandır. Özellikle yaz aylarında yoğun peeling uygulaması yapmak cildin aşırı soyulmasına ve hassaslaşmasına yol açar. Böylece incelen derinin güneş ışınlarından etkilenme oranı da artacağından cildinde oluşması muhtemel güneş lekeleri riski de artar. Cilt bakım hatası olarak nitelendirilen bu uygulamayı denediysen mutlaka uygun nemlendirici kullanarak cildine eski nemliliğini geri kazandırmalısın. Kiehl's nemlendiriciler sana bu konuda yardım edebilir. Cilt tipine uygun bir nemlendirici seçebileceğin gibi stresli ciltler için günlük kullanıma uygun bir nemlendirici ya da yaşlanma karşıtı ürünleri deneyebilirsin. Çok kısa sürede cilt dokusunun görünümünde gelişme olduğunu görebilirsin.

Göz Kremi Kullanmamak

Göz çevresi bakım uygulamaları, cilt bakım rutininde önemli yer taşır. Yüzde önemli bir yere sahip olan gözler, hassas yapıda oldukları için özel bakıma ihtiyaç duyar. Ayrıca göz çevresi çabuk yağlanan ve farklı cilt sorunlarına yol açan özelliktedir. Özellikle göz çevresi kırışıklıkları yaşıyorsan mutlaka göz bakımına önem vermen gerekir. Pek çok alanda olduğu gibi Kiehl’s göz bakımı konusunda da farklı içeriklere sahip kremlerle destek verir. Göz altı morlukları, yorgun görünüm, göz çevresindeki nemsizlik ya da yaşlanma karşıtı sorunlardan hangisini taşıyorsan, gidermek istediğin sorunu belirleyerek sana özel göz bakımı rutinine başlayabilirsin.

Güneş Kremini Yalnızca Yazın Kullanmak

Yapılan cilt bakım hataları arasında önemli bir yere sahip olan faktörlerden biri de güneş kreminin yalnızca yazın kullanılmasıdır. Bilinenin aksine güneş kremi her mevsimde kullanılması gereken bir formüldür. Güneş kremleri sadece güneşin zararlı etkilerine karşı değil, aynı zamanda diğer çevresel faktörlerin yıkıcı etkisine karşı da koruyucudur. Bu nedenle yüz güneş kremi kullanmak için sadece yaz ayları beklenmemeli, kışın da koruyucu formül olarak günlük rutin içinde yer almalıdır.

Kiehl's güneş bakım ürünleri, özel formülleri ile UV ışınlarının neden olduğu erken yaşlanma belirtilerine ve cilt hasarlarına karşı koruyucudur ve her an cildini korumanda yardımcı olabilir. Özellikle komedojenik olmayan, ince çizgi ve kırışıklıklarla savaşan ve leke karşıtı güneş kremleri çeşitleriyle bakım rutinini belirleyebilir, cildin için her an gardını alabilirsin.

← Öncesi Sonrası →