2 ÜRÜN VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO

CİLDİNİ İLKBAHARA KHIEL'S İLE HAZIRLA!

Temmuz 24, 2019

Baharın tartışmasız hepimiz üzerinde pozitif bir etkisi var. Doğanın yeniden canlanması, güneşin yüzünü daha çok göstermesi ve ısınan havalar bizi kışın rehavetinden uyandırarak, kendimize de daha fazla özen göstermemizi sağlıyor.

Bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde üzerimizden attığımız kaban ve montlarla birlikte ilk hafifleme kıyafetlerimizde oluyor. Peki cildimiz hafiflemesin mi? Vücudumuzun en önemli giysisi olan cildimizin de hafiflemeye ihtiyacı var. Bu sebeple mevsim geçişlerinde cilt bakımına özellikle dikkat etmek ve belli bakım rutinleri uygulamak gerekiyor.

 

Mevsim Geçişlerinin Cildine Etkisi

Baharı sağlıklı görünümlü bir cilt ile karşılamak için yapacağın şeyler aslında oldukça basit. Aşağıda adım adım mevsim geçişleri ile birlikte cildimizde oluşan değişimlere ve çözüm önerilerine senin için kısaca değindik. Güneşli bahar günlerine aydınlık bir cilt ile merhaba demek için bu adımları takip etmen ve en kısa zamanda uygulamaya başlaman yeterli!

 

1- Ciltte Bahar Temizliği

Kışın hava kirliliği, rüzgarlar ve çevresel etkilerle birlikte tıkanan gözenekleri temizleyerek ilk adımımıza başlıyoruz. Bunun için peeling ürünleri ve granüllü yüz maskeleri imdadımıza koşan ürünler oluyor. Cildi arındıran ve temizleyen bir peeling ürünü ile yüz bakımımızı yapıyoruz. Haftada bir gözenek sıkılaştırıcı maskeler ile de canlı görünen ve güzel bir cilt için yüz bakımını destekliyoruz. Böylece ciltte yoğun bir bahar temizliği yaparak kış mevsiminin kalıntılarına elveda demiş oluyoruz.

 

2- Nemsiz Olmaz!

Mevsim geçişlerinin cilt üzerindeki en büyük etkisi kuruluktur. Kışın soğuk günlerinde cilt her zamankinden daha hassas ve kuru kalmaktadır. Cildin kuruluğu arttıkça çizgiler de daha belirgin olmaya başlar. Bu yüzden mevsim geçişlerinde oluşan bu kuruluk problemine ekstra özen gösterilmelidir. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak yaşlanma belirtilerini de önlemek güçleşecektir. Bahar aylarına adım atmamız ile birlikte cildin nem dengesini korumasına destek olmalı, sıcaklık değişimi ile artan su kaybını nemlendirici ürünler ile takviye etmeliyiz. Cildin nem dengesini koruyarak cildin uzun süre canlı ve dinamik görünmesini sağlayabiliriz.

 

3- Cildini Güneşten Korumak İçin Yaz Aylarını Bekleme!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/kiehls-urunleri.jpg

Mevsim geçişlerinde önemli ve dikkat edilecek noktalardan birisi de; ultraviyole etkiler. Ultraviyole ya da UV ışınlara fazla maruz kalmak cilt tabakasında leke görünümü, renk eşitsizliği, nem kaybı gibi birçok soruna sebep oluyor. Bu bakımdan cildimizi bahara hazırlamak demek aslında güneş ışınlarının etkisine karşı da hazırlıklı olmak demek. Güneş ışınları sadece yaz aylarında zararlı etkilerini göstermiyor. Bu yüzden cildinizi güneşten koruyabilmek için birtakım önlemleri sadece ilkbaharda değil, dört mevsim boyunca uygulamak gerekiyor. Burada biz Kiehl’s olarak bahar mevsimi ile birlikte SPF 50 faktörlü güneş koruyucumuzu mutlaka makyaj çantanda bulundurmanı öneriyoruz. Günlük kullanıma uygun nemlendirici özellikli bu güneş kremi cildine gelişmiş koruma sağlayarak, güneşin zararlı etkilerini en az seviyeye çekiyor.

 

4- Doğanın Yenileyici Gücünü Cildine Yansıt!

Doğadan ilham alan ürünler ile cildini ilkbahara hazırlamak için doğru adrestesin! Doğal kaynaklı içerikli formüllerle hazırlanan Kiehl’s ürünleri, etkileyici sonuçları ile seni sadece bahara hazırlamak ile kalmayacak. Uzun vadede mükemmel bir görünüm sunan aydınlık cilt yapısı ile de bakım rutinlerin artık daha kolay bir hal alacak. Bahar aylarının cildinde yaratacağı etkilere karşı artık hazırlıklısın ve ne yapman gerektiğini biliyorsun Sırada bu basit ve küçük adımları uygulayabilmek için doğru ürünlere ulaşmak sunuyor. İhtiyacın olan ürünleri seçerek bakım rutinine başla ve baharı ışıl ışıl karşıla!

← Öncesi Sonrası →