Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Cildin PH Dengesini Korumak Neden Önemli? | Kiehl's Blog

Eylül 23, 2021

Pek çok insan tarafından merak edilen "pH dengesi nedir?" sorusunun cevabı, cildin ideal sağlıklı görünümü için dikkat etmen gereken etkili püf noktalarını da içerir. Sağlıklı görünen bir cilt için oldukça önemli bir kriter olan pH dengesi, cildinin sağlıklı görünmesinin yanı sıra dış etkenlere karşı korunmasına da yardımcı olur. Modern yaşam temposunda cildinin ideal pH dengesini koruman oldukça zor olabilir. İnsan cildi ile uyumlu olmayan pH değerlerine sahip kozmetik ve cilt bakımı ürünleri; cildinde birtakım problemlere yol açabilir. Cildin sahip olması gereken ideal pH değerini korumaya yardımcı olan Kiehl's cilt bakım ürünlerini tercih ederek sağlıklı görünen ve güçlü bir cilde sahip olabilirsin.

Cildin PH Dengesi Kaçtır?

Sağlıklı bir insan cildinin sahip olması gereken ideal pH değeri uzmanlar tarafından 5.5 olarak belirtilir. Bu yönüyle hafif asidik bir yapıya sahip olan insan cildi, asit mantosu adı verilen bir katman sayesinde cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturarak koruma sağlar. Cildinin olması gerekenden düşük veya yüksek bir pH derecesine sahip olması asit manto tabakasının görevini etkili bir şekilde yerine getirmesine engel olarak cilt kusurlarının oluşmasına neden olur. Ultra Facial Cleanser gibi Kiehl's ürünleriyle cilt bakımını gerçekleştirirken yüzünün ideal pH dengesini de etkili bir şekilde koruyabilirsin. Yüz ve makyaj temizliğin için tercih edebileceğin Kiehl's Ultra Facial ürünleri doğal kaynaklı içeriklerle geliştirilen özel formülü sayesinde pürüzsüz cilt görünümü için ihtiyaç duyduğun özellikleri sunar.

pH Dengesi Nasıl Korunur?

Cildin pH dengesini etkileyen pek çok faktör vardır. Uygun olmayan pH oranlarına sahip kozmetik ürünlerin yanı sıra kötü beslenme alışkanlıkları ve uyku düzeni gibi kriterler de cildinin pH değerini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sebeple yüz bakımının yanı sıra sağlıklı bir yaşam sürmeye de dikkat etmen gerekir. Cildin için etkileyici bir bakım deneyimi yaşayabileceğin Ultra Facial Toner, tüm cilt tipleri için uygun olan harika bir tonik tercihidir. Bu sayede yorucu ve yoğun bir günün ardından kullanarak cildini rahatlatabilir ve pH dengesini koruyabilirsin. Sağlıklı ve aydınlık cilt görünümü için doğal kaynaklı içeriklere sahip Kiehl's ürünlerini güvenle kullanabilirsin.

Cilt Tipine Uygun Çözümleri Tercih Et

Cildin sağlıklı görünümünü ve dengesini korumak için dikkat etmen gereken bir diğer nokta da cilt bakımında ve cilt bakım ürünlerinin kullanımında aşırıya kaçmamaktır. Yüz temizleyici jel gibi bakım ürünlerinin yüksek miktarlarda kullanımı elde edeceğin faydalı özellikleri ortadan kaldırabilir. Ayrıca cilt tipine uygun ürün türlerini tercih etmen de en verimli sonucu elde etmeni kolaylaştırır. Kiehl's Ultra Facial cilt bakımı ürünleri farklı vücut tipleri için uygun çözümler sunar. Normal ve yağlı cilt tipleri için uygun olan Ultra Facial Oil Free gibi Kiehl's ürünleri hassas ciltler için de uygun olan, cildini kurutmadan ferahlık ve sağlıklı bir görünüm elde edebileceğin etkili bir cilt bakım ürünüdür. Alkolsüz ve doğal kaynaklı formülü sayesinde yağsız tonik ürününü cildini fazla yağdan arındırmak ve beslemek için kullanabilirsin.

İdeal Bir PH Dengesi İçin Kiehl's Ürünlerini Keşfet

Etkili bir cilt bakımı için tercih edebileceğin Kiehl's ürünleri, doğal kaynaklı içeriklerden oluşur. Cildinin ihtiyaç duyduğu bakımı nazik bir şekilde sunan ürün çeşitleriyle harika bir deneyim yaşayabilir, yoğun yaşam temposunun ve çevresel faktörlerin neden olduğu sorunlara karşı savaşan etkili bir çözüme kavuşabilirsin. Cilt tipine ve ihtiyacına uygun farklı Kiehl's ürünlerini keşfederek bu deneyimi zenginleştirebilir, doğal kaynaklı içeriklere sahip ürünlerle  cilt bakımının keyfini çıkarabilirsin.

← Öncesi Sonrası →