2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Çabasız Güzellik İçin 5 Basit Cilt Bakım Önerisi | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Yoğun tempolu bir özel hayat, sorumluluklar ve yorucu iş hayatı bir araya geldiğinde kendine ayırdığın vakit bir hayli azalabilir. Bunun sonucunda cilt bakımını çabasız bir şekilde hızla tamamlamak isteyebilirsin. Ancak bunun için doğru cilt bakım rutinlerini uygulaman çok önemli. Senin için hazırlanan cilt bakım tüyoları ile cildinin görünümünü yeniden canlandırabilir, her gün cildinin daha güzel görünmesini sağlayarak çaba harcamadan güzelleşebilirsin.

1. Yoğun Şekilde Temizlik

Cildini dış etkenlere karşı korurken ve çabasız güzellik adımlarını tamamlarken ihtiyacın olan ilk ve en önemli şey cilt temizliğidir. İyi temizlenmeyen bir cilde yapılan işlemlerin hiçbir etkisi olmayacağı gibi bu uygulamalar cildin kötü görünmesine, yağlanmasına ve kusurlu görüntüler oluşturmasına sebep olabilir. Bu sebeple öncelikle cildini çok iyi temizlemen en önemli adım. Bunun için iyi bir yüz yıkama jeli kullanabilir, cildini günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere iyice arındırabilirsin. Ayrıca evde olduğun zamanlarda, cildini dinlendirmek istediğinde de gün içerisinde makyajsız cilde uygulayabilirsin. Daha çok bilgi almak istersen Acelesi Olanlar İçin 3 Adımda Gündüz Cilt Bakımı detaylarını inceleyebilir, senin için hazırlanan önerilere göz atabilirsin.

Yüz yıkama jelleri dışında peeling'lere de yer verebilir, haftada bir iki defa peeling'lerle arınabilirsin. Ayrıca haftada bir gün Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask gibi profesyonel bir Kiehl's ürünüyle cildini arındırabilir, cildinin daha sıkı görünmesini sağlayarak pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsin. Çabasız güzellik için en kolay adımlardan biri olan maske uygulamasını bir gün önceden gece uyumadan yapabilir, etkisini sabaha dek sürdüren sıkılaştırma etkili maskeyle daha dinç ve genç görünen bir cilde sahip olabilirsin. Kolay cilt bakım önerileri arasında ilk sıralarda yer alan maske uygulamasını hemen deneyebilir, kremsi dokusuyla ve zencefil yaprağı içeren formülüyle ince çizgi görünümünü de azaltabilirsin.

2. Toniklerle Daha Etkili Arınma

Cildini arındırdıktan sonra günlük rutinlerinde tonikleri kullanabilir, toniklerle cildini rahatlatarak daha etkili bir temizlenme sağlayabilirsin. Cilt tipine uygun olan toniklerle cildinin problemine yönelik çözümler de bulabilirsin. Anti-aging tonikler, yağlanma karşıtı tonikler, parlama karşıtı tonikler gibi çeşitli sorunlara çözüm arayan ürünler tercih edebilirsin. Tonikleri pamuk yardımıyla alıp, boyun, yanaklar ve çene bölümüne uygulayabilir; Kiehl's Ultra Facial Tonik gibi profesyonel ürünlerden destek alabilirsin. "Çabasız güzellik nedir?" sorusuna cevap bulan Kiehl's ürünleriyle doğal kaynaklı içeriklerin tadını çıkarabilirsin.

3. Cilt Kuruluğuyla Savaşan Nemlendirme

Cilt kuruluğunu önleyen, cildin nem dengesinin korunmasını sağlayan, bazen güneş koruma özelliği de bulunan nemlendiriciler, cilt bakım rutinlerinin en etkili uygulamalarındandır. Nemlendirici uygulaması yapmadığında zamanla cildinde kuruluk oluşabilir ve bunun sonucunda erken yaşlanma belirtileri, güneş lekeleri, ince çizgiler, geniş gözenekli cilt görünümü gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Nemlendirme sayesinde cilt elastikiyetini artırabilir, cildinin erkenden yıpranmasını önleyebilirsin.

4. Kiehl's Ürünleriyle Etkili ve Kolay Bakım

Doğal kaynaklı zengin içerik formülüyle cildinin çok iyi nemlenmesini sağlayan Kiehl's Calendula Serum Infused Water Cream, cildinde aydınlık bir görüntü oluşturarak uzun süreli kullanımlarda doğal bir ışıltılı görünüm kazandırır. Kullanım anından itibaren etkisini gösteren nemlendirici, tüm cilt tiplerinde aynı etkiyi yaratarak cildin daha dinç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

5. Vücut Bakımı Önerisi

Yüz bakımına olduğu kadar vücut bakımına da özen göstermen çok önemli. Özellikle duş sonrasında cildinde kuruluk oluşabilir ve bununla birlikte döküntüler görülebilir. Superbly ‌Restorative ‌Body ‌Lotion cildinin canlı bir görünüm kazanmasını sağlar ve güç kazanmasına yardımcı olur. Hem yumuşaklık hem de sıkılık konusunda etkili olan ürün; zengin antioksidanlar ve argan yağı içeren formülüyle cildini serbest radikallere karşı korur.

← Öncesi Sonrası →