2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Buzun Cilde Faydalarını Yakından Tanıyalım | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Buzu günlük yaşamında genel olarak içecekleri soğutmada veya spor incinmelerinde, morarmalarda acı ve şişlikleri hafifletmek gibi amaçlarla kullanırsın. Peki, buz küpleri ile etkili bir cilt bakımı yapmaya ne dersin? Yüzünde ansızın ortaya çıkan ya da bir süredir savaştığın cilt kusurları varsa, zor geçen bir gecenin sabahında aynaya baktığında göz çevrende morluklara rastladıysan buz terapisini denemelisin. Yüze sürüldüğünde buzun cilde etkileri oldukça hızlı ve şaşırtıcıdır.

Buz Etkisiyle Zamanı Donduran Canlılık

Dondurulmuş su olan buzun yapısı renksiz ve kristaldir. Bileşimindeki güçlü hidrojen bağları, molekülleri arasında daha fazla boşluk oluşmasına neden olduğundan buz sudan hafiftir. Özellikle mevsimsel sıcaklıklara bağlı olarak yazın daha işlevsel olan buzun içeceklerdeki serinletici etkisi son derece rahatlatıcıdır. Uzman dermatologların yaptıkları araştırmalara göre buzun cilde faydaları saymakla bitmez. Örneğin, solgun cilt ve kırışıklık görünümü üzerinde epeyce etkilidir. Cilt bakımında buz kullanımı, doğal cilt görünümüne önem veren kişilerin cilt bakım rutinine girmeyi başarmıştır. Peki, buzu cildinde başka hangi amaçlarla kullanabilirsin?

Dondurulmuş su küplerinin en yaygın kullanım alanlarından biri, cilt kusurlarının görünümünün hafifletilmesidir. Ufak tefek yaralanmalarda nasıl buzdan yararlanıyorsan cilt kusurlarının görünümüne de buz küplerini uygulayabilirsin. Eğer cilt kusuru görünümü kistik yapıda ise, buz sayesinde cildini rahatlatabilirsin.

Cildi Rahatlatır

Canlı görünümünü yitirmiş bir cilt ile uyandıysan, üstesinden kolaylıkla gelebileceğin bu sorun enerjini düşürmesin. Arkadaşlarının seni uykusuz veya hasta sanmasını önlemek için makyajla cilt kamuflajı yapmana da gerek yok. Sabahları cilde soğuk kompres uygulamak, cildini hem rahatlatır hem de görünümünü canlandırır. Soğuk etkisiyle cilt hafif renklenir. Buz uygulaması ciltteki kızarık görünümlerini de hafifletir. Kırışık görünümlü alanları soğuğun etkisiyle gererek cildine daha gergin, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Buz küpleri, uyandığında göz çevrende fark ettiğin şişlikleri hafifletmede de birebirdir. Göz çevrenin hassas bir alan olduğunu göz önünde bulundurarak gözün üzerine buzu temas ettirmemen önerilir. Buzdan gelen ferahlık ve canlılık hissini, birbirinden özel ve etkili yağsız formüllü Kiehl’s ürünleriyle yaşamaya ne dersin?

Cildin Hafiflerken Neme Doysun

Normalden yağlıya dönük cildine en uygun nemlendiriciyi henüz keşfetmediysen Ultra Facial Oil-Free Gel Cream ürününü deneyebilirsin. Özellikle normalden yağlıya eğilimli ciltlere yönelik olarak geliştirilmiş, cilt tarafından hızlı emilen, kayganlığa neden olmayan etkili bir nemlendiricidir. Ciltteki fazla sebumu azaltır ve yağ dengesi sağlanmış canlı görünümlü bir cilt bariyeri sağlar. İçeriğindeki buzul proteini, salatalık özü ve potasyum içeren çöl bitkisi içeren formülüsayesinde cildin neminin korunmasını sağlar ve kurumaya karşı etkilidir.

Bakımlı bir yüze sahip olmak çok yönlü ilgi ister. Sağlıklı görünen yüze sahip olmak ise bakımlı olmanın en önemli adımlarındandır. Yüzün en dikkat çeken bölgesi olan göz çevresi çoğu zaman özel bakım gerektirir. Şehir hayatının, güneşin, soğuğun, yaşın ve stresin etkisiyle yorulan göz çevreni tekrar sağlıklı, canlı görünümüne kavuşturabilirsin. Bunun için Kiehl’s profesyonelliğine güvenebilirsin. Göz çevresi bakımı için özel geliştirilen ve çarpıcı etkiler almak üzere formüle edilen fonksiyonel ürünleri ile yüksek standartlardaki doğal kaynaklı içerikli Kiehl’s ürünlerini denemeye hazır mısın?

Vitamin ve Kafein Etkisi

Göz çevresi torbalarının ve koyu halkaların görünümünü hafifleten göz bakım kremi ile daha taze ve canlı görün. Göz çevresi için özel olarak formüle edilmiş Facial Fuel Eye Fuel ile gözlerinin yorgun görünümünü ortadan kaldırabilirsin. Düzenli kullanıldığında göz çevresindeki koyu halkaların ve göz torbalarının görünümünü azaltır. Enerji veren kafein, C ve E vitamini içeriğiyle canlandırıcı Facial Fuel aromasına ek olarak bileşimindeki B3 vitamini içeen formülü sayesinde göz çevren nemlenerek ışıldar.

Günlük göz bakımına yönelik harika bir stick olan Facial Fuel Eye De-Puffer ile göz çevresi şişkinlik görünümünü azaltabilir, hafif ve ferahlatıcı etkisiyle günün tadını doyasıya çıkarabilirsin. Kolaylıkla uygulama yapabilmen için stick formda tasarlanan ürünü göz çevrene sürebilir, gözlerine canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırabilirsin. Kayarak sürülüp cilde kolayca nüfuz eden bu özel ürün, yarattığı ferahlık hissiyle seni adeta büyüler.

← Öncesi Sonrası →