2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Banyo Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

May 28, 2020

 Tüm yorgunluğunu ve stresini alıp götüren bir duş keyfi gibisi yok! Peki, senin için hazırladığımız banyo sonrası cilt bakımı önerileri ile kendini çok daha iyi hissetmeye hazır mısın? 

Kişisel bakımın ilk ve en önemli şartı olan duş almak, aynı zamanda hem vücudu hem zihni arındıran keyifli bir terapi. Ancak bu keyfi maksimum faydaya ulaştırmak için duş sonrası cilt bakımını da ihmal etmemen gerekiyor. Biz de bu yazımızda “Banyodan sonra cilt bakımı nasıl yapılır?” sorusunu senin için yanıtladık. 

Banyodan Sonra Cildinde Neler Oluyor?

Cildinin nemini kaybetmemesi ve sağlıklı görünmesi için banyo sonrası bakım oldukça önemli. Çünkü duş esnasında su ve buharın etkisiyle açılan gözeneklerin, duş sonrası bakım yapmadığında normalden çok daha fazla nem kaybetmeye eğilimli olabiliyor. Ayrıca duş sonrasında gözenekler açık olduğu için peeling ve maske gibi uygulamalar da cilde daha iyi etki edebiliyor.

Banyodan Sonra Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyo esnasında ılık su ve temizleyicilerle yumuşayan cildin, çabucak tekrar sıkılaşacağı için banyo sonrası vücut bakımına hemen başlamanda yarar var. 

1)    Peeling

Duşunu sonlandırmadan hemen önce yapacağın bir peeling uygulaması sayesinde cildini etkili şekilde arındırırken yumuşak ve pürüzsüz bir hisse kavuşabilirsin. Ancak bunun için cildini nazik bir şekilde arındıran bir peeling ürünü seçmelisin. Bu konuda bizim önerimiz, Gently Exfoliating Body Scrub vücut peelingi! Kayısı çekirdeği parçacıkları içeren formülü ile cildini etkili bir şekilde arındıran bu ürün, lavanta, kişniş ve greyfurt aromalı seçenekleriyle duş keyfini taçlandırıyor. 

2)    Nemlendirici

Duş boyunca suya doyan cildin, hava ile temas ettiğinde çok daha fazla nem kaybetmeye başlayabiliyor. Ancak etkili bir vücut nemlendiricisi ile cildinin nemli kalmasını sağlayabilirsin. Kiehl’sın soya sütü ve bal içeren Creme de Corps Whipped vücut nemlendiricisi, cildine tam da bu bakımı sunuyor. Beta karoten, jojoba yağı, shea yağı ve skualan içeren zengin formülüyle bu krem, cildinin neme doymasını sağlıyor. 

Banyodan Sonra Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüzün, vücuduna göre yaklaşık 10 kat daha ince bir yapıya sahip. Dolayısıyla banyo esnasında sıcak su ve buhar, en çok yüzünü etkiliyor. Ancak banyo sonrası yüz bakımı sayesinde olumsuz etkileri, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme çevirebilirsin. 

1)  Maske

Arındırıcı maske uygulaması ile cilt yüzeyine zarar vermeden yüzünün kir ve makyajdan arınmasını sağlayabilirsin. Bu konuda bizim önerimiz, elbette Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque! Beyaz amazon kili içeren formülü ile etkili bir şekilde temizlerken gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olan bu maske; aynı zamanda aloe vera da içeriyor.

2)    Tonik

Yüz temizliğinin tamamlayıcısı olan tonikler, cildindeki kalıntıları temizlerken gözenek görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Cilt tipine göre seçtiğin bir tonik ile sen de gözenek görünümü azalmış ve dengelenmiş bir cilde ulaşabilirsin. Üstelik cildinin yatışmasını sağlayabilen tonik uygulaması sayesinde nemlendiriciler de cilde daha iyi nüfuz edebiliyor. 

3)    Nemlendirici

Gözeneklerin tertemiz ancak cildin buhar ve sıcak su sebebi ile fazlaca nem kaybetmiş olabilir. Bu nedenle cildini çok yoğun şekilde nemlendiren bir bakıma ihtiyacın olabilir. Nemlendirici öncesi kullanabileceğin Hydro-Plumping Re-Texturizing Serum Concentrate nem serumu ile çok daha nemli ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşabilirsin. %15 gliserin içeren formülü ile cildinin nemli kalmasın sağlıyor. Üzerine uygun bir nemlendirici uygulayarak cildinin nem bakımını tamamlayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →