2000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE 300 TL İNDİRİM!

2'li Avokado Göz Kremi Seti 1890 TL!

KIEHL’S ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

Kiehls.com.tr İnternet sitesi üzerinde vermekte olduğunuz sipariş, Mesafeli Satış Sözleşmesi ("Sözleşme") kapsamında L'Oréal Türkiye Kozmetik San. ve Tic. A.Ş.'ye ("Satıcı") verilen bir sipariştir. İletişim bilgilerimizi bilgilerinize sunarız: Adres: İnkılap Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:4 2. Blok Kat: 14-15-16 34768 Ümraniye/İstanbul, Tel: +90 850 221 32 00 , Faks: +90 216 692 11 19, E-Posta: [email protected]

Bundan böyle "İnternet Sitesi" olarak ifade edeceğimiz platformdan siparişe konu mal ve/veya hizmetlerin ("Ürün/Ürünler") müşteriler ("Alıcı") tarafından (mobil cihazınızdaki uygulama üzerinden yapılanlar da dâhil olmak üzere) satın alınması ve böylece siparişin verilmesi ve Sözleşme'nin yapılması ile ilgili teknik aşama ve adımlar, bilgi girişleriniz sırasındaki hataların belirlenmesine ve düzeltilmesine ilişkin teknik araçlar buraya kadarki işlemleriniz sırasında ilgili sayfalarda (karşınıza çıkan uyarı mesajları doğrultusunda işlem yapma imkânı verilerek) belirtilmiştir. İnternet Sitesi'nde siparişinizle ilgili bir bilgi girişinde hata söz konusu ise ilgili uyarı mesajı doğrultusunda bilgileri düzelterek devam edebilmeniz ve ödeme bilgilerinizi girerken oluşabilecek hataları aynı şekilde gidermeniz mümkündür. Ödeme işleminin tamamlanması aşamasından sonra fark ettiğiniz bilgi girişi hataları için Müşteri Hizmetleri ile numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Türkiye dışına ürün satışımız bulunmamaktadır. Teslimatı yapacak kargo firmasının bulunduğunuz yerde şubesi olmadığı takdirde Ürün'ün bildireceğimiz yakın bir diğer şubesinden teslim alınması gerekmektedir.

Alıcı Sözleşme'yi onayladığında, sipariş verdiği Ürün(ler)'in bu sayfada belirtilen bedeli ve masrafları seçtiği ödeme yöntemi ile Alıcı'dan tahsil olunur.

Cayma Hakkı

Alıcı'nın Ürün'ü teslim aldığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin Sözleşme'den cayma hakkı vardır.

Ancak aşağıda belirtilen ürünlere ilişkin sözleşmelerde, kullanılmamış/istifade edilmemiş olsa dahi, cayma hakkı bulunmamaktadır: (i) Alıcı'nın özel istekleri veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar (üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler, Alıcı siparişine istinaden yurt içinden veya dışından ithal/temin edilen özel Ürünler de dahil olmak üzere) (ii) kozmetik ürünleri ile gıda maddeleri gibi çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler (iii) yine kozmetik, mayo, iç giyim mamulleri gibi teslimden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ve iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan mallar (iv) teslimden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar (v) ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış kitap, CD, DVD, ses ve görüntü kayıtları, yazılımlar vb. dijital içerikli her türlü ürün ile bilgisayar sarf malzemeleri; (vii) elektronik ortamda anında ifa edilen tüm hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen her türlü gayri maddi mallar, (viii) fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı'nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetler, (ix) abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar, (x) belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek veya içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesi hizmeti, (xi) Alıcı onayı ile cayma hakkı süresi içinde ifasına başlanan hizmetler ve (xii) genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal ve/veya hizmetler ile Alıcı'nın ticari amaçla satın alma yaptığı haller.

Cayma hakkı kullanımı mümkün olan hallerde, Alıcı cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumludur. Buna göre, cayma tarihine kadarki süreçte Ürün'ün kullanım talimatlarına, teknik özelliklerine ve işleyişine uygun bir şekilde kullanılmamasından ötürü değişiklik veya bozulma olursa Alıcı cayma hakkını kaybedebilecektir. Satıcı tarafından kabul edildiği hallerde, iade edilecek Ürün bedelinden değişiklik ve/veya bozulma kadar indirim yapılır.

Cayma hakkı bulunan hallerde Alıcı'nın cayma hakkını kullandığına dair açık bir bildirimi 14 günlük süre içinde Satıcı'ya yöneltmiş (yukarıda belirtilen iletişim adreslerine iletmiş) olması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yöneltildiği tarihten itibaren 14 gün içerisinde malın ilgili tarafa (aracı hizmet sağlayıcı veya satıcı) geri gönderilmiş olması gerekir.

İade işleminde Ürün'ün kutusu, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca vergi mevzuatı gereği, Alıcı tarafından kanunen iade faturası kesilmesi gereken hallerin yanı sıra Ürün'le beraber iade edilecek olan fatura üzerinde, iade ile ilgili bölüm doldurulup imzalanacaktır. Faturası tüzel kişiler adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

Yukarıdaki belirtilen yükümlülüklerin Alıcı tarafından yerine getirilmesi kaydı ile ürünün iade için İnternet Sitesi’nde belirtilen kargo firmasına teslim edildiği tarihten itibaren on dört gün içinde, Ürün bedeli ve varsa Ürün'ün Alıcı'ya teslim masrafları Alıcı'ya, Ürün'ü satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade edilir. Ancak tüketicinin ürünü, iade için öngörülenin haricinde bir taşıyıcı ile iade etmesi durumunda on dört günlük süre malın satıcıya ulaştığı tarihten itibaren başlar. Ürünün tesliminden önce cayma hakkının kullanılması durumunda, cayma bildiriminin Satıcı'ya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, Ürün bedeli ve varsa Ürün'ün Alıcı'ya teslim masrafları Alıcı'ya, Ürün'ü satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade edilir. 

Malın İnternet Sitesi’nde belirtilen kargo firmasıyla iadesi halinde, teslim masraflarını geçmemek üzere iade masrafları Satıcı’ya aittir. Alıcı’nın malı öngörülenin dışında bir kargo firmasıyla iadesi halinde ise iade masrafları Alıcı’nın sorumluluğundadır. Ancak, Alıcı’ya teslim edilen malın ayıplı olması durumunda Alıcı iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz.

Alıcı’nın talep etmesi halinde iade masrafı, kendisine iade edilecek mal veya hizmet bedeli ile teslimat masraflarından mahsup edilebilir.

Alıcı'nın Ürünler'e ilişkin cayma süresi sonrasındaki kanuni hakları-sorumlulukları ile Satıcı'nın Alıcı'dan olan, ödül puanlarına ilişkin bulunanları da kapsamak üzere akdi ve kanuni tahsil ve mahsup hakları dâhil hak ve yükümlülükleri ayrıca mevcut ve geçerlidir.

İnternet Sitesi'nde işlem güvenliği, verilerin korunması, gizliliği, kişisel verilerin işlenmesi ve ticari elektronik iletiler ile ilgili hususlarda Şirketimiz ve Tüketici için geçerli kurallar ve şartlar aşağıda bilginize sunulmuştur. Tüketici dilediği her zaman bu konularda belirtilen iletişim araçları ile Şirketimiz'e ulaşarak danışabilir.

Şirketimiz İstanbul Ticaret Odası (İTO) üyesidir. İTO'nun meslek ile ilgili davranış kurallarını edinebileceğiniz elektronik iletişim bilgileri de şöyledir: (www.ito.org.tr, Telefon: 444 0 486).

Burada yer alan bilgilendirmeler ile Sözleşme'yi İnternet Sitesi'nde onaylayarak kabulünüzden sonra tüm bunları sipariş teyidiniz ile birlikte belirttiğiniz e-posta adresinize göndereceğimizden, bu bilgilendirmelere kolayca erişme imkanınız olacaktır.

 

Diğer Ön Bilgilendirmeler

Satıcı Ticari Unvanı: L'Oréal Türkiye Kozmetik San. ve Tic. A.Ş

Adres: İnkılap Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:4 2. Blok Kat: 14-15-16 34768 Ümraniye/İstanbul

Telefon: +90 850 221 32 00

Faks: +90 216 692 11 19

E-posta: [email protected]

Vergi Kimlik Numarası: 7330028047

MERSİS Numarası: 0733002804700015

 

Sözleşmenin Konusu, Ürün, Fiyat, Ödeme ve Teslimat Koşulları

Ürünlerin (malların/hizmetlerin) cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli/rengi, birim fiyat(lar)ı ve satış bedeli ile ödeme (tahsilat) bilgileri ve Alıcı'nın bildirdiği teslim yeri dâhil teslimat bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir. Teslimatı yapacak kargo firmasının Alıcı'nın bulunduğu yerde şubesi olmadığı takdirde Alıcı'nın Satıcı tarafından bildirilecek bir diğer yakın şubeden teslim alması gerekmektedir (Bu hususta Alıcı'ya gerekli bilgilendirme, e-posta/, SMS veya telefonla yapılacaktır).

Ürün/Hizmet Açıklaması ve Fiyatı

Kargo Ücreti: 15 TL

Sipariş Ödeme Toplamı (KDV dahil)

Teslimat Bilgileri

Ödeme Şekli : Kredi Kartı/Hediye Çeki/Kapıda Ödeme

Teslimat Adresi :

Fatura Bilgileri :

Teslim Edilecek Kişi :

Fatura Adresi :

Telefon :

E-posta :

Sözleşme konusu Ürün, Alıcı'ya veya İnternet Sitesi'nde gösterdiği adresteki irtibat bilgilerine aşağıda belirtilen esaslarda teslim edilir.

Satıcı, Ürünler'i, gönderileri için anlaşmalı kargo firması[CB4]  aracılığı ile göndermekte ve teslim ettirmektedir. Bu kargo firmasının Alıcı'nın bulunduğu yerde şubesi olmaması halinde, Alıcı'nın Ürünü, kargo firmasının Satıcı tarafından bildirilen bir diğer yakın şubesinden teslim alması gerekmektedir.

Stoklarda olan Ürünler, sipariş tarihinden itibaren, en geç yedi (7) gün içerisinde Alıcı tarafından sipariş esnasında bildirilen irtibat kişisi ve adresine teslim edilmek üzere kargo firmasına teslim edilir.

Genel olarak ve aksi siparişe ilişkin bilgilerde açıkça belirtilmediği sürece teslimat masrafları[CB5]  Alıcı'ya aittir. Satıcı, satış anında yürüttüğü ve İnternet Sitesi'nde şartlarını ilan ettiği kampanyalara bağlı olarak söz konusu teslimat masraflarının tamamını ya da bir kısmını Alıcı'ya yansıtmayabilir.

Ürünlerin teslimatı anında Alıcı'nın adresinde bizatihi bulunmaması ve adresteki kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda Satıcı, bu husustaki edimini yerine getirmiş kabul edilecektir. Adreste teslim alacak bir kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip etmek Alıcı'nın sorumluluğundadır. Ürün, Alıcı'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun adresinde bulunmaması veya teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

Alıcı'nın, Satıcı tarafından aksi yazılı öngörülmemiş ise, Ürün'ü teslim almadan önce bedelini tamamen ödemiş olması gerekir. Peşin satışlarda teslimattan önce Ürün bedeli Satıcı'ya tamamen ödenmediği, taksitli satışlarda vadesi gelen taksit tutarı tediye edilmediği takdirde Satıcı, tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve Ürün'ü teslim etmeyebilir.

Ürün teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun Ürün bedelini Satıcı'ya ödememesi ya da ödediği bedeli geri talep etmesi halinde, Ürün en geç 3 gün içinde Alıcı tarafından Satıcı'ya iade edilir. Ürün bedelinin ödenmemesi Alıcı'nın bir kusurundan veya ihmalin kaynaklanıyor ise kargo masrafları Alıcı tarafından karşılanacaktır. Satıcı'nın iadeyi kabul etmeksizin Ürün bedeli alacağını takip dâhil diğer tüm akdi ve kanuni hakları saklıdır.

Tereddüte mahal vermemek bakımından; Alıcı'nın satış bedelini, bankalardan (finansman kuruluşları dâhil) sahip olduğu kredi kartı, taksit kart gibi ödeme kanalları ile ödediği hallerde, bu kartların sağladığı tüm imkânlar doğrudan kartı veren kuruluşça sağlanmış kredi ve/veya taksitli ödeme imkânlarıdır. Bu çerçevede gerçekleşen ve Satıcı'nın bedelini defaten veya peyder pey tahsil ettiği Ürün satışları işbu Sözleşme'nin tarafları yönünden kredili veya taksitli satış değildir, peşin satıştır. Satıcı'nın kanunen taksitle satış sayılan hallerdeki yasal hakları (taksitlerin ödenmemesi halinde sözleşmeyi fesih ve/veya kalan borcun tümünün temerrüt faizi ile birlikte ödenmesini talep hakları dâhil) ilgili mevzuat çerçevesinde mevcut ve saklıdır. Alıcı'nın temerrüdü durumunda yürürlükteki kanunların öngördüğü şekilde aylık oranda temerrüt faizi tatbik edilir.

Ürün'ün normal satış/teslimat koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, yoğun trafik, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile yasal azami 30 günlük süre zarfında teslim edilememesi söz konusu ise, Satıcı teslimat ile ilgili olarak Alıcı'yı bilgilendirir. Bu durumda Alıcı siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir.

Satıcı Sözleşme konusu Ürün'ü tedarik edemeyeceğinin anlaşılması halinde, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç (3) gün içinde açık bir şekilde Alıcı'yı kanuna uygun yöntemle bilgilendirmek ve sözlü/yazılı onayını almak kaydıyla, eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır. Söz konusu onayı verip vermemek Alıcı'nın kendi takdirindedir ve onay vermediği hallerde sipariş iptaline (Sözleşme feshine) ilişkin akdi ve kanuni hükümler uygulanır.

Alıcı'nın Sözleşme Konusu Ürünü Satın Alırken Ödül Puanlar Kazandığı ve/veya Ödül Puanları Kullanarak Satıcı'ya Ödeme Yaptığı Hallerde Uygulanacak Özel Şartlar

Ödül puanları kazandıran bir kuruluş ile Alıcı ve Satıcı arasında, ödül puanlarının Satıcı'ya ait İnternet Sitesi'nden alışverişlerde indirim gibi olanaklar sağlamasına imkân veren bir sözleşmenin varlığında, Alıcı Satıcı'nın söz konusu anlaşması ve keza kendisinin anılan kuruluş ile sözleşmesinin gereği olarak bu Sözleşme konusu alışverişi sebebi ile öyle bir ödül puanı kazanmış ise, işbu Sözleşme'den cayılması ve sair suretle feshi/sipariş iptali ile Alıcı'ya bir geri ödeme yapılması mevzubahis olan hallerde, Alıcı tarafından bu Sözleşme konusu satın alma ile kazanılmış ödül puanları, hediyeler ve benzerlerinin tutarı Alıcı'dan geri alınır.

Bu geri alma işlemi, Satıcı'nın ilgili kuruluş ile anlaşmasında farklı bir yöntem öngörülmedikçe, Alıcı'nın anılan kuruluş nezdinde (İşbu Sözleşme konusu alışveriş ile kazanılmış ödül puanları hariç) yeterli olan başka ödül puanı mevcut ise öncelikle o ödül puanlarından, mevcut değil ise Satıcı'nın Alıcı'ya iade edeceği bedelden mahsup edilerek yapılır.

Alıcı tarafından işbu Sözleşme konusu Ürün alışverişinde Satıcı'ya ödeme kısmen/tamamen ödül puanları vb. ile yapılmış ise, bu suretle satın alınan Ürün'ün bu Sözleşme'nin ilgili hükümlerine göre Ürün bedeli Alıcı'ya geri ödenecek biçimde iadesinin söz konusu olduğu hallerde, Alıcı'nın Ürün'ü İnternet Sitesi'nde satın alırken Satıcı nezdindeki kullandığı ödül puanı ve benzerleri, Satıcı'nın ilgili kuruluş ile farklı bir anlaşması olmadıkça, Alıcı'ya yine puan olarak iade edilebilir.

Alıcı tarafından herhangi bir surette haksız ödül puanı kazanımı veya kullanımının tespit edildiği durumlarda geçerli bir genel kural olarak, söz konusu ödül puanlarının parasal değeri-tutarı Satıcı tarafından Alıcı'dan (kredi kartından, nakden ve sair yasal yöntemler ile) tahsil olunabilecektir. Bu hüküm, öyle bir sistemin uygulaması neticesi Satıcı tarafından Alıcı'ya hediye verilen malların bedeli için de geçerlidir.

Ödül puanı ve benzerlerinin kazanım ve kullanım işlemleri ilgili diğer hususlar, söz konusu kuruluş ile Alıcı ve Satıcı arasındaki sözleşmelerin hükümlerine tabi olup, ilgili hallerde Satıcı, gerek işbu Sözleşme'de, gerek anılan anlaşmalarda belirli tüm hak ve yetkileri Alıcı ve kuruluş nezdinde kullanabilir, ilgili işlemleri belirtilen kuruluş ve/veya aynı sistemdeki diğer işyerleri adına ve/veya hesabına da yapabilir.

Satıcı'dan kazanılan veya Satıcı nezdinde kullanılan ödül puanları, hediye çekleri gibi mukabili nakdi para talepleri, hiçbir durumda ve surette kabul edilmez.

Satıcı, Alıcı ile yukarıda anılan kuruluşlar arasındaki ihtilaflar ile bunların herhangi bir maddi, hukuki, mali ve mali olmayan sonucu için hiçbir mesuliyet kabul etmemektedir; yukarıdaki hükümler geçerli ve saklıdır.

Satıcı'dan ödül puanı kazanan veya Satıcı'ya ödemelerinde ödül puanı gibi yöntemleri kullanan Alıcı yukarıdaki özel şartları kabul etmiş olmaktadır.

Güvenlik ve Gizlilik, Kişisel Veriler, Ticari Elektronik İletiler ve Fikri Sınai Haklar

İnternet Sitesi'nde verilerin korunması, gizliliği, işlenmesi ile ilgili diğer hususlarda aşağıda esasları belirtilen gizlilik kuralları ve şartlar geçerlidir.

Alıcı tarafından İnternet Sitesi veya başkaca yollardan Satıcı'ya sağlanan bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, Satıcı tarafındaki sistem altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre günümüz teknik imkânları ölçüsünde alınmıştır. Bununla beraber, söz konusu bilgiler Alıcı cihazından girildiğinden Alıcı tarafında korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dâhil, gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu Alıcı'ya aittir.

Alıcı'nın İnternet Sitesi'ne üyeliği ve alışverişleri sırasında edinilen verileri Satıcı'nın, dahil olduğu mevcut ve ilerideki iştirakleri, bağlı şirketleri, ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyecekleri üçüncü kişiler/kuruluşlar tarafından muhtelif ürün/hizmetlerin sağlanması ve her türlü bilgilendirme, reklam ve tanıtım, promosyon, satış, pazarlama, mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik uygulamaları amaçlı yapılacak elektronik ve diğer ticari ve sosyal iletişimler için, belirtilenler ve halefleri nezdinde kayda alınabilir, basılı/manyetik arşivlerde saklanabilir, gerekli görülen hallerde güncellenebilir, paylaşılabilir, aktarılabilir, transfer edilebilir, kullanılabilir ve sair suretlerle işlenebilir. Bu veriler ayrıca kanunen gereken durumlarda ilgili merci ve yargı makamlarına iletilebilir. Alıcı mevcut ve yeni bilgilerinin, kişisel verilerin korunması hakkındaki hukuki düzenlemeler ile elektronik ticaret mevzuatına uygun biçimde yukarıdaki kapsamda kullanımı, transferi, değiştirilmesi ve paylaşımı da dâhil olmak üzere işlenmesine ve kendisi ile ticari elektronik ileti olarak kabul edilen veya edilmeyen elektronik iletişim ve diğer iletişim araçlarıyla iletişime geçilmesine izin vermektedir.

Alıcı Satıcı'ya belirtilen iletişim kanallarından ulaşarak elektronik ticari iletilerin gönderilmemesi veya kişisel verilerin işlenmemesi için bildirimde bulunabilir. Alıcı'nın bu husustaki açık bildirimine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya tarafına iletişimler üç iş günü içinde durdurulur. Satıcı dilerse, hukuken muhafazası gerekenler ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgiler veri kayıt sisteminden silinir ya da Alıcı'nın kimliği belli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Alıcı isterse kişisel verilerinin işlenmesi ile ilgili işlemler, aktarıldığı kişiler, eksik veya yanlış olması halinde düzeltilmesi, düzeltilen bilgilerin ilgili üçüncü kişilere bildirilmesi, verilerin silinmesi veya yok edilmesi, otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz, verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğrama halinde giderilmesi gibi konularda Satıcı'ya her zaman yukarıdaki iletişim kanallarından başvurabilir ve bilgi alabilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir.

İnternet Sitesi'ne ait her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, değiştirilmesi ve kısmen veya tamamen kullanımı konusunda; Satıcı'nın anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç tüm fikri ve sınai haklar ve mülkiyet hakları Satıcı'ya ve Satıcı'nın bağlı bulunduğu şirketlere aittir.

İnternet Sitesi'nden ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları geçerlidir. Oluşabilecek ihtilaflar ile menfi neticelerinden Satıcı sorumlu değildir.

 

Diğer Bazı Hususlar

Cayma hakkının kullanıldığı haller de dâhil sipariş iptallerinde ve Sözleşme fesihlerinde, Ürün bedeli tahsil edilmiş ise, azami 14 gün içinde Alıcı'ya iade edilir. Aşağıdaki kuralın gerekleri saklıdır. İade Alıcı'nın Satıcı'ya Ürün bedeli tediyesinde kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde yapılır. Örneğin kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de Alıcı kredi kartına iade sureti ile yapılır ve Ürün tutarı, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra aynı sürede ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesi işleminin Satıcı tarafından yapılmasında sonra Alıcı hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelerden Satıcı'nın sorumluluğu bulunmayacaktır.

Satıcı'nın, iade edilecek bedel için bu Sözleşme'den ve kanundan doğan mahsup, indirim ve tenzilat hakları saklıdır. Sözleşme'nin Satıcı'nın edimini ifa etmemesinden ötürü Alıcı tarafından feshedildiği hallere ilişkin Alıcı'nın kanuni hakları da saklıdır.

Alıcı, Ürün ve satışla ilgili talep ve şikâyetlerini Sözleşme'nin giriş kısmındaki iletişim kanallarından Satıcı'ya ulaşarak, sözlü veya yazılı şekilde bildirebilir.

Herhangi bir uyuşmazlık olması halinde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca yasa gereği her yıl belirlenen ve ilan edilen parasal sınırlar dâhilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri; bu sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Alıcı bu çerçevede, kendisinin veya dilerse Satıcı'nın yerleşim yerindeki Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri'ne başvurabilir.

Tüketici, onayı halinde Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin ayrılmaz bir parçasını oluşturacak işbu Şipariş Ön Bilgilendirme Formu ile satışa konu Ürün/Ürünler'in temel özellik ve nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat işlemleri ve cayma hakkı ile kişisel bilgiler-elektronik iletişim ve ödül puanları koşulları dâhil tüm hususlarda bilgilendirilmiş bulunmaktadır.

İş bu Sipariş Ön Bilgilendirme Formu'ndaki tüm açıklamalar ve bilgiler Alıcı'nın İnternet Sitesi'nde onayladığı an itibariyle geçerli olur ve Satıcı ve Alıcı arasındaki Mesafeli Satış Sözleşmesi ile birlikte yorumlanır ve uygulanır.