3 AL 2 ÖDE BAŞLADI!

Kiehl's  Koruncuk - Çok YakındaKiehl's  Koruncuk - Çok Yakında

ÇOCUKLARA İYİ GELECEK

Kiehl's ve Koruncuk Vakfı, "Çocuklara İyi Gelecek" Projesiyle Kız Çocukları İçin Yeniden Bir Arada!

Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarına destek olmak adına Koruncuk Vakfı ile ikinci kez ‘Çocuklara İyi Gelecek’ Projesi kapsamında bir aradayız!

Kiehl's KoruncukKiehl's Koruncuk

Koruncuk Vakfı ile hayata geçirdiğimiz ‘Çocuklara İyi Gelecek’ Projesi ile depremden etkilenen 10-18 yaş aralığındaki kız çocuklarının eğitim, barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması adına değerli adımlar atıyoruz.

Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen kız çocuklarının eğitim ve temel ihtiyaç masraflarına nakdi yardım ile destek oluyor, birlikteliğimizin faydasını maksimuma çıkarmak adına dijital illüstrasyonları ile tanınan illüstratör Robin Yayla ile yeni bir iş birliğine imza atıyoruz.

UMUDU SİMGELEYEN TASARIMLAR

Oldukça bilindik mimari yapılara, şehirlere ve müzelere yeni yorumlar getiren illüstratör Robin Yayla, ‘Çocuklara İyi Gelecek’ Projesi adına Kiehl’s ve Koruncuk Vakfı ile buluşuyor.

Eserlerinde mimari yapıları farklı bir bakış açısıyla görünür kılan Robin Yayla, kız çocuklarının aydınlık ve güvenli bir geleceğe sahip olması gerektiğine inanılan ilhamla, iki farklı illüstrasyon hayata geçirdi.

Kiehl's Koruncuk - Galata KulesiKiehl's Koruncuk - Galata Kulesi
Kiehl's Koruncuk - KapadokyaKiehl's Koruncuk - Kapadokya

          Çocuklara İyi Gelecek Projesi kapsamında Robin Yayla’nın hayata geçirdiği eserler ile üretilen bez çantalarımız seçili Kiehl’s mağazaları ve kiehls.com.tr üzerinden şimdi satışta!

Bu satıştan elde edilen tüm gelir ise Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen depremden etkilenmiş ortaokul ve ortaöğretim (lise) seviyesindeki kız çocuklarına katkı sağlamak amacıyla Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

Kiehl's Koruncuk - Bez ÇantaKiehl's Koruncuk - Bez Çanta

ROBİN YAYLA’DAN MESAJINIZ VAR

Kiehl's Koruncuk - ROBİN YAYLA’DAN MESAJINIZ VARKiehl's Koruncuk - ROBİN YAYLA’DAN MESAJINIZ VAR

TOPLUM İÇİN KIEHL’S

Topluma geri veriyoruz. Kiehl’s olarak toplum için çalışmaya kalpten inanıyoruz.

Marka olarak dünya çapındaki hayırseverlik taahhütümüz Toplum İçin Kiehl’s ile 2015’ten bu yana doğa ve insanlara fayda odağında

çalışan 213 yerel girişim aracılığıyla 137 yardım kurumunu destekledik ve desteklemeye devam ediyoruz.

KoruncukKoruncuk

Kurulduğu 1979 yılından bugüne kadar yüzlerce çocuğun donanımlı, kendine güvenen bireyler olmalarını sağlayan Koruncuk Vakfı; 2019 yılından beri yeni vizyonu ile temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarına, ‘akademik başarı önkoşulu olmaksızın’ ortaokuldan üniversiteye kadar barınma ve bakım hizmeti vererek onların sıcak bir aile ortamında eğitime erişmelerine ve hayata hazırlanmalarına imkân veriyor. Koruncukköy Urla’da ortaokul, Koruncukköy Bolluca’da ise lise seviyesindeki kız öğrenciler destekleniyor.


Koruncuk Vakfı, ücretsiz sunduğu bakım ve barınma hizmetinin yanı sıra kız çocuklarının akademik ve psikososyal açıdan gelişimlerini önemsiyor. Lise mezuniyeti sonrası kız çocuklarının yanında olmaya devam ediyor; üniversite eğitimleri ve mesleki gelişimlerini destekliyor. Aile Destek Birimi ile hem barınma – bakım desteği verdiği kız çocuklarını ve ailelerini, hem de hizmet verdiği bölgelerdeki diğer ihtiyaç sahibi çocukları ve ailelerini güçlendiriyor. Her yerde ve her koşulda çocuğun eğitime erişim hakkı olduğunu savunan Koruncuk Vakfı; Adalet Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında Türkiye’nin farklı cezaevlerinde kalan hükümlü ya da tutuklu öğrencilere düzenli destek sunuyor.

Robin Yayla, 1994 yılında İstanbul’da doğdu. 2017 yılında Milano’ya taşındı ve burada sanat-tasarım yüksek lisans eğitimini aldı. Avrupa’da gezip gördüğü şehirlerin karakteristik yapılarını, üzerlerine yaptığı illüstrasyonlarla bambaşka nesneler olarak yorumluyor. İnsanların her gün önle-rinden geçip, artık görmedikleri yapıları bambaşka şekillerde gösteriyor.

Yaptığı çalışmalardaki temel amacı çalışmalarıyla insanların yüzünde tebessüm yaratmaktır. Onun gözünde Galata Kulesi bir rokete, Eiffel Kulesi bir fermuara, Roma’daki tarihi kolezyum ise bir Vespa’ya dönüşebiliyor. Günün stresli ve yoğun akışı içerisinde kaçırdığımız güzellikleri farklı yollarla insanlara sunuyor.

Kiehl's Koruncuk - Robin YaylaKiehl's Koruncuk - Robin Yayla