Yüz Yogası: Basit ama Çok Etkili

Yüz Yogası: Basit ama Çok Etkili

04.11.2020 | 11:30

Yaşın ilerlediğinde nasıl daha diri ve ışıltılı bir cilde sahip olacağını merak edip ve güzelliğini korumanın yollarını araştıranlardan mısın? Cerrahi ve estetik müdahalelere gerek kalmadan yüzünü istediğin forma sokarak dilediğin gibi görünmenin bilinen en etkili yolu olan “yüz yogası” ile tanış. Yaş aldıkça genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak cildinin alt tabakasında bulunan yağ doku ve kolajen azalmaya başlar. Bununla birlikte aktif olarak kullanmadığın yüz kasların da gevşer. Cilt kaslarının sıkılığını yitirerek gevşemesi sonucunda cildin genç görünümü yitirmeye başlayabilir. Yüz yogası ise yüz kaslarının gerginliğini artırarak kısa sürede daha genç ve sıkı bir cilde sahip olmanı sağlar. Üstelik bunun için ağrı ve acı veren ekipmanlara ya da uygulamalara ihtiyacın yok! Tıpkı spor yaparken olduğu gibi yüz yogasında da istikrarlı olman ve hareketleri düzenli olarak tekrar etmen seni istediğin sonuca ulaştırır.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Peki cildine bu kadar fayda sağlayan yüz yogası nasıl yapılır? Öncelikle yüz yogası yapmak için herhangi bir ekipman alman gerekmiyor, ihtiyacın olan tek şey ellerin. Yüz yogası hareketlerini yaparken ellerinin şifasından yararlanman yeterli. Dudak ve göz bölgesini çalıştırırken de bu uzuvlarını yoga hareketlerinin gerektirdiği şekilde kullanman gerekir. Baş, boyun ve göz koordinasyonun eş zamanlı olarak ellerinle yapacağın yoga hareketlerine uyum sağlaması hareketlerin etkisini artırır. İstersen yüz yogası yaparken bir masa aynası kullanabilirsin. Bu sayede yüzünün bir tarafını çalıştırırken farkında olmadan diğer bir tarafının kırışmasının önüne geçmiş olursun.

Yüz Yogasıyla Yüz Hatlarını Ortaya Çıkar

A person posing for the camera

Description automatically generated

Yüz yogasının faydaları arasında yalnızca yüz kaslarını aktif olarak kullanmak ve daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak yer almaz. Yüz yogasıyla cildin sıkılaşırken daha iyi bir forma kavuşur. Alın, göz çevresi ve iki kaş arasındaki kırışıklıklara veda ederken aynı zamanda gıdı bölgendeki fazlalıklardan da kurtulabilirsin. Kasların sistematik bir şekilde çalışması yüzünün incelmesini, yanaklarının daha dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu sayede gençlik enerjini ortaya çıkaran yüz hatların belirginleşir ve daha keskin bir forma kavuşur.

Cilt Görünümünü Gençleştiren Yoga Hareketleri

A picture containing person, clothing, person, person

Description automatically generated

Yüz yogası hareketleri çok çeşitlidir. Yogadaki hareketler yüzdeki tüm kasları çalıştırmaya yöneliktir. Dudaklar ve dudak çevresi, yanaklar, kaşlar, göz çevresi, alın, çene ve boyun bölgeleri için önerilen yoga hareketlerini ihtiyaç duyduğun kadar yapabilirsin. Belirli sayılarda tekrarlaman gereken yüz yogası hareketlerini günlük programına ekleyebilirsin. Daha fazla çalıştırmak istediğin bir bölge varsa oraya ağırlık vererek zaman içerisinde yüzündeki ve cildindeki değişimi görebilirsin. Yüz yogasıyla birkaç ayda hafif yüz kırışıklıkların açılmaya başlarken zamanla yüzünde yer eden derin kırışıklıklarının açıldığına da şahit olursun. Yüz yogası hareketleriyle istediğin bölgeyi çalıştırabilir sadece kırışıklıklardan kurtulmakla kalmaz aynı zamanda daha canlı bir cilde sahip olabilirsin. Solgun cilt görünümüne veda etmeni sağlayacak yüz yogası hareketleri günlük rutinin haline geldiğinde uzun yıllar daha genç görünmenin tadını çıkarabilirsin.

Yüz Yogasını Kiehl's Serumla Tamamla

A hand holding a bottle

Description automatically generated

Yüz yogasını etkili bir cilt bakım rutiniyle yapmalısın. Çünkü etkili bir cilt bakım rutini sayesinde cildin neme doyar ve cilt elastikiyeti artar. Adım adım yüz yogası uygularken cildini güçlendirmek için için Kiehl's yüz serumu Süper Serum'u kullanabilirsin. Yüz yogası yapma rehberi eşliğinde Vital Skin-Strengthening Super Serum kullanırken cildinin serumu daha rahat emmesini sağlayabilir ve cilt elastikiyetinin korunmasına yardımcı olabilirsin. Bitkisel kaynaklı kompleks içeren Kiehl's Super Serum serum hızla emilir ve cildin direncini artırır. Hyaluronik Asit içeren ürün, ince çizgilerin görünümünü hafifletir. Bu sayede tıpkı yüz yogası gibi yaşlanma belirtilerine karşı savaşır. Serumu dilersen yüz yogası hareketlerinden önce temizlenmiş cildine uygulayabilir, dilersen hareketlerden sonra da kullanabilirsin. 4 hafta süren klinik çalışmalarda Kiehl's serumun cilde daha aydınlık bir görünüm verdiği ve ince çizgi görünümünü azalttığı gözlemlenmiştir. Haydi, sen de zamanın olumsuz etkilerine etkili cilt bakımı ve yüz yogası ile savaş aç!

Yıllara Rağmen Cilt Elastikiyeti Nasıl Korunur?

Yıllara Rağmen Cilt Elastikiyeti Nasıl Korunur?

Cildi Kötü Etkileyen Alışkanlıklar Nelerdir?

Cildi Kötü Etkileyen Alışkanlıklar Nelerdir?