UYKU MASKESİ İLE GECE KREMİ: FARKI NEDİR VE HANGİSİNİ KULLANMALI?

UYKU MASKESİ İLE GECE KREMİ: FARKI NEDİR VE HANGİSİNİ...

11.07.2019 | 12:13

Geceleri 23:00 – 04:00 arasında, cildin görünümünün yenilendiği ve onarıldığı saatleri biyolojimiz bize fırsat olarak sunuyor.

Her gece rutin olarak gerçekleşen yenilenme fırsatını, doğru cilt bakımı ritüeli ile desteklediğinde cildinde kalıcı ve doğal güzelliği sağlayabilirsin.

 

Gece Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/11/yuz-temizleme-jeli.jpg

 

Gün boyunca şehir hayatının olumsuz etkilerine maruz kalıyoruz. Zararlı güneş ışınları ve kirli havayla temas eden cildimizin üzerinde görünmez bir tabaka oluşuyor. Bu nedenle cildi temizlemek büyük önem taşıyor.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/11/tonik.jpg

 

Temizleme adımından sonra, gün içinde kir toplayan ve açılan gözenekleri sıkılaştırmak için tonik uygulaması yardımımıza koşuyor. Tonikler, cildi temizliyor ve canlı görünüm sağlıyor.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/11/yuz-maskesi.png

 

Haftada 1-2 kez uygulayacağın yüz maskesi de cildin yağ ve nem dengesinin korunmasının yanı sıra daha yoğun temizlenmesini sağlıyor. Bu nedenle maske uygulaması, daha temiz bir cilt sağlayarak bakıma zemin oluşturuyor. Sabaha kadar cildinde kalan uyku maskeleri ise arındırma ve nemlendirme işlemini bir arada sunarak gece bakımını daha da ileri bir düzeye taşıyor.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/11/nemlendirici-krem-1562837435.jpg

 

Sabaha daha genç görünen, tazelenmiş ve bakımlı bir cilt ile başlamak için olmazsa olmaz yardımcılarımız nemlendiriciler ve bakım serumları! Gece cilt yenilendiği için gece kremleri de cildin görünümünü yenilemeye ve onarmaya yönelik çalışıyorlar. Bu nedenle gece bakımı için kesinlikle nemlendirici gece kremleri kullanmanı tavsiye ediyoruz.

 

Uyku Maskesi ve Gece Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Uyku maskesi de gece kremi de temel olarak cildi onarmak, nemlendirme ve görünümünü yenilemek odaklı çalışıyorlar. Uyku maskesi; gece cildin su rezervlerini doldurarak nem kaybını önlüyor, gün boyunca cildin nem dengesini koruyor. Gece kremi ise cilt tarafından hücre yenilenmesi esnasında emildiği için gerekli nem takviyesini sağlayarak destek oluyor.

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/11/uyku-maskesi-ve-gece-kremi.jpg

Uyku maskesi haftalık bakım rutini olarak uygulanırken gece kreminin günlük bakım olarak uygulanması gerekiyor. Her gün nemlendirilmesi gereken cilde, haftada birkaç kez yoğun nem ve arındırma bakımını uyku maskesi sağlıyor. Gece kreminin ise uyku maskesi kullanımından geri kalan günlerde kullanılması gerekiyor. Böylece cilt günlük nem ihtiyacını karşılarken, birkaç kez uyku maskesi ile yoğun nemlendirme bakımı sayesinde daha canlı görünüyor, nem ihtiyacını dolu dolu karşılamış oluyor.

 

Uyku Maskesi mi Kullanmalıyım Gece Kremi mi?

Cildi arındırdıktan sonra her gece nemlenmesini sağlaman gerekiyor. Gece kremi günlük kullanıma uygun olduğu için, düzenli ve günlük uyku bakımı açısından önem taşıyor. Gün içinde olumsuz etkilere maruz kalan, nemini kaybeden, zaman zaman soyulan cildin üst tabakasının canlı görünmesi için gereken nemi sağlarken, cildi besleyerek güçlendiriyor.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/11/kiehls-midnight-recovery-concentrate.jpg

Editör Öneriyor: Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate sayesinde cildinin görünümünü botanik bitkilerden gelen güç ile canlandırabilirsin. Sabaha daha genç ve yenilenmiş görünen bir cilt ile başlayabilirsin. Akşam sefası, Skualan ve lavanta yağı içeren formülü ile gece boyunca cilt bariyerini yenilemek için çalışan Midnight Recovery Concentrate, sadece geceleri kullanım için uygundur.

 

 

Cildin günlük nem ihtiyacına ek olarak haftada 2-3 kez uyku maskesi uygulaması cildin nem rezervlerinin dolmasını sağladığı için daha etkili sonuç almaya yardım ediyor. Uyku maskelerinin gece boyunca ciltte kalması ve sabah temizlenmesi gerekiyor. Daha sağlıklı görünen ve nemli bir cilt için haftada 1-2 kez kullanmanın dışında, cildin neme ihtiyacı olduğunu düşündüğün gecelerde de kullanılmasında sakınca bulunmuyor.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/11/kiehls-ultra-facial-overnight-hydrating-masque.jpg

 

Uyku maskesinin sabaha kadar yüzde kalması gerektiği için gece kremi ile üst üste sürülmemesi gerekiyor. Cilt tipine uygun gece kremi ve uyku maskesini hafta içinde dönüşümlü kullanarak bakımını tamamlayabilirsin.

 

GECE CİLT BAKIMI VE UYKUDAN GELEN GÜZELLİK

GECE CİLT BAKIMI VE UYKUDAN GELEN GÜZELLİK

CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL UYGULANIR?

CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL UYGULANIR?