Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? | Kiehl's Blog

Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? | Kiehl's Blog

24.05.2019 | 18:27

 

Bakımına özen gösteren erkeklerin sakal bakımı hakkında da mutlaka bilgi sahibi olması gerekiyor. Kadınlar üzerinde daha çekici bir etki bırakmak istiyorsanız toplanın beyler başlıyoruz!

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-05/24/shutterstock_781342309.jpg


Bakım söz konusu olduğunda akla ilk kadınlar gelse de erkekler de belli bakım ritüelleri yapar. Mesela traş olmak erkeklerde en sık tekrarlanan bakım ritüelleri arasında yer alıyor. Traş sonrası nasıl ki cilde losyon, krem vb. yağlar sürülüyor ise sakal uzatma konusunda da belli bakım rutinleri uygulamak gerekiyor.

Erkek stilinde önemli bir yere sahip olan sakallar, çoğu kadın tarafından da çekiciliğin bir sembolü olarak görülüyor. Peki imajınızın bir parçası olan sakalınız için gerekli bakımları yapıyor musunuz?

Şimdi son yıllarda erkeklerde moda olan sakal akımına ve sakal bakımının püf noktalarına değineceğiz.

Sakal Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

  1. Sakallarınızı uzatmaya karar verdiğinizde en çok yapılan hatalardan biri sakalın altındaki cildin unutulması veya ihmal edilmesidir. Cildin uzun süre sakalla kaplı kalması alttaki derinin korunduğu anlamına gelmez. Doğru cilt bakımı yapılmadığında tahriş, sakalda kepeklenme, pullanma ve kaşıntılar meydana gelir. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak için cildi belli aralıklar ile nemlendirmek gerekmektedir. Sakal yağı ve sakal serumu burada imdadınıza yetişen muhteşem ürünlerdir. Nourishing Beard Grooming Oil, yumuşak ve konforlu sakallar için tam da istenilen etkiyi sağlayacak muhteşem bir üründür. Ürüne bu adresten doğrudan ulaşabilirsiniz:

https://www.kiehls.com.tr/nourishing-beard-grooming-oil

  1. Sakal bakımında ihmal edilen şeylerden biri de sakalların yıkanması durumudur. Çoğu erkek sakallarını yıkaması gerektiğini bilmez. Duş ile birlikte yıkanmasının yeterli olduğunu düşünür. Ya da abartarak sakallarını her gün yıkama durumu söz konusudur. Her iki durumda sakal bakımında olmaması gerekenler arasındadır. Bu konuda önerilen sakalın 2 günde 1 yıkanmasıdır. Ayrıca sakal temizliğinde kullanılan bakım ürünleri de ayrı olmalı, sakal kıl yapısına uygun şampuan ve temizleyiciler kullanılmalıdır.

  2. Sakal bakımında dikkat edilecek bir diğer husus da sakalların taranması ve belli aralıklar ile tımar edilmesi gerektiğidir. Kıl köklerini tarayarak eğitmek, belli bir yönde uzamasını sağlayacağından sizin için estetik bir görünüm sunacaktır. Sakalınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için de belli aralıklar ile tıraş makinesi veya makas yardımı ile düzeltmeler yapmak istenen güçlü ve hoş görünümlü sakal modeline sizi ulaştıracaktır.

Erkeklerde Cilt Bakımı:  Sakal Bakım Yağının Faydaları

Kadınlar kadar olmasa da günümüzde erkekler de cilt bakımına oldukça özen gösteriyorlar. Özellikle sakal bıraktıktan sonra sakallarının etkileyici bir görünüm sunması için sakal bakımına bir hayli dikkat ediyorlar. Bu yüzden sakal bakım yağları erkekler için önemli cilt bakım ürünlerinin başında geliyor.

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-05/24/nourishing_beard_oil_mens_grooming-1.jpg

Sakal Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

  • Sakal bakım yağlarının amacı cildi nemlendirmektir.

  • Cildi yatıştırarak sakalları daha yumuşak bir hale getiren sakal yağları, sizi bakımsız kabarık görünümlü sakallardan da kurtarır.

  • Sakal bakım yağları sayesinde sakallarınız daha parlak ve canlı görünür.

Sakal yağının kullanımı; sabah ve akşam olmak üzere, avuç içine birkaç damla damlattığınız sakal yağını sakalınızın altındaki cildinize ulaşacak şekilde masaj yapmanız sizi yumuşak ve daha iyi görünen sakallara ulaştıracaktır.

Burada küçük bir de tüyo verelim; sakal yağının etkisini artırmak için mutlaka duş sonrası gözeneklerinizin açık olduğu zaman uygulamanız cildin yağı daha iyi emmesini sağlayacağından etkilerini de artıracaktır.

 

 

Eğer siz de sağlıklı görünen bir sakala sahip olmak istiyorsanız tüm bunları eksiksiz yapmalısınız. Bir de erkek sakal bakımı için hafif yapısı ile öne çıkan aromalı sandal ağacı, sedir ağacı ve okaliptüs temel yağları karışımından oluşan Kiehl’s Nourishing Beard Grooming Oil sakal bakım yağını mutlaka denemelisiniz!

 

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin 7 Beslenme Önerisi | Kiehl's Blog

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin 7 Beslenme Önerisi | Kiehl's Blog

Doğal Görünümlü Dudak Bakımı İçin Love Oil For Lips | Kiehl's Blog

Doğal Görünümlü Dudak Bakımı İçin Love Oil For Lips | Kiehl's Blog