Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Zerdeçal ile Aydınlık ve CanlI Bir Yüze Sahip Olmak | Kiehl's Blog

Ekim 05, 2019

Mucizelerle dolu zerdeçal, cilt maskelerinin doğal formüllerine girerek birçok açıdan cildin ihtiyacı olan bakımı sağlıyor. Cilt kusurlarının görünümünü azaltan ve aynı zamanda cildi gözle görülür bir şekilde aydınlatan zerdeçala bakımında yer açmaya hazır mısın?

Varoluşu gereği güzellik için birçok faydayı bünyesinde taşıyan zerdeçal, son yıllarda kozmetik ve bakım ürünlerinin formülüne dahil olarak bize daha canlı ve sağlıklı bir cildin anahtarını veriyor. Hindistan’da düğünden bir gün öncesinde geline uygulanan zerdeçal maskesi, düğün günü gelinin bebek gibi bir cilde sahip olmasını sağladığı için gelenekler arasında yerini alıyor. En özel günde kadının yanında olacak kadar faydalı ve değerli bir bitkinin cilt üzerindeki ışıltılı yansımasının nedenlerini senin için derledik.

 

Kolajen Üretim Üssü

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/zerdecalin-yuze-faydalari.jpg

Cildin pürüzsüz görünmesini ve canlanmasını sağlayan Hyaluronik asit, zerdeçalın içinde bulunan kollajenezi elastase ve hiyalüronidaz kolajen sayesinde parçalanmaya karşı korunuyor. Bu da aydınlık ve canlı bir cilde sahip olmanı engelleyen faktörlere karşı cildini güçlendirerek, ihtiyacı olan bakımın büyük bir kısmını hızlı bir şekilde elde etmesini sağlıyor.

 

Cildinin Doğasında Aydınlık Var

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/aydinlik-yuz.jpg

Şehir hayatının getirdiği kötü hava şartları, iklim değişikliği nedeniyle aşırı sıcak ve soğuk gibi birçok olumsuz dış etmen cildimizi etkiliyor. Hiperpigmentasyon kaynaklı cilt lekeleri, sebum üretiminin artması ile cilt tonundaki bozulmalar da cilt görünümünü olumsuz etkileyen etkenler arasında bulunuyor. Bu etkenler sebebiyle cilt, ışıltısını ve doğal rengini kaybediyor. Zerdeçal, cildi arındırarak cilt tonunun açılmasını ve cildin doğal aydınlığına kavuşmasını sağlıyor.

 

Vitamin Deposu

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/zerdecal-ve-sandal-agaci-tozu-ile-gul-suyu.jpg

Lezzetli mi lezzetli, C vitamini deposu olan meyveler kışı iple çekmemize neden olurken dört mevsim boyunca C vitamini alabileceğin bitkinin Zerdeçal olduğunu söylesek? Zerdeçal; içerdiği yüksek oranda C vitamini sayesinde kolajen üretimini destekliyor, cildin güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmasını sağlıyor. Ayrıca C vitamini, cildin dokusunu düzelterek solgun, yaşlı ve yorgun görünümün yerine canlı ve aydınlık görünen bir cilde kavuşmaya yardım ediyor.

 

Yaralara Merhem

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/akne-tedavisi-oncesi-ve-sonrasi-kadinin-yuzu.jpg

Yüzünü kaşırken aşınmasına, sivilcelerini sıktığında uyguladığın baskı nedeniyle yaraların oluşmasına en az 1 kez neden olmuşsundur. Yüz bölgesinde daha narin olan cildimiz, ufacık bir müdahalede bile zarar görebiliyor. Zarar gören ölü hücreler, cilt yaralarının iyileşme süresini uzatıyorlar. Cildine uygulayacağın bakım ürünlerinin içeriğinde zerdeçal olması, yaraların iyileşmesi için yardım edebilir.

 

Antioksidan Etkisi

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/yuz-bal-tedavisi.jpg

Sivilce demişken; zerdeçal içerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde sivilce ve akne oluşumunu önlüyor. Bu sayede cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

 

Tüm Yüz İçin Faydalı

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/zerdecal-maskes.jpg

Yüzümüz tek bir bölge gibi algılansa da hassaslık seviyesi bakımından yer yer farklılık gösteriyor, göz çevresi diğer bölgelere göre daha narin olma özelliği taşıyor. Zerdeçal içerdiği potasyum sayesinde cildi nemlendirirken, E vitamini içeriği ile de göz altı morluklarının ilerlemesini durduruyor. Hatta uzun vadede göz altı morluklarının kaybolmasını da sağlayabiliyor.

 

Faydalı Ama…

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/zerdecal-maskesi-nasil-surulur.jpg

Zerdeçalın faydaları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra toz formunu edinip yüzüne uygulamaman konusunda seni uyarmak istiyoruz. Her ne kadar doğal ve faydalı olsa da direkt uygulandığında açık renkli ciltlerde lekeye, pembe renkli ciltlerde ise solgun görünüme neden oluyor. Doğal hammaddelerin, doğru oranda formüle edildiğinde cilde yarar sağlayabileceğini önemle hatırlatmak istiyoruz.

 

Zerdeçal Cilde Nasıl Uygulanır?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/zerdecal-cilde-nasil-uygulanir.jpg

Aydınlık ve canlı bir yüze sahip olmak isterken lekelerin oluşmasına ve solgun görünüme sahip olmamak için zerdeçalı cildine direkt olarak uygulamamalısın. Mucizevi bitkiden mahrum kalmaman ve aydınlatıcı etkisinden faydalanabilmen için seni doğal kaynaklı içeriklerden oluşan zerdeçal maskesi ile tanıştırmak istiyoruz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/05/turmeric-cranberry-seed-energizing-radiance-maske.jpg

Kiehl’s Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque, cildine uyguladığın andan itibaren daha aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Doğal formülünde bulunan zerdeçal cilt görünümünü düzeltirken kızılcık çekirdekleri cildi arındırıyor ve canlandırıyor.

 

← Öncesi Sonrası →