Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Yüz Yogası: Basit ama Çok Etkili

Haziran 14, 2021

Yaşın ilerlediğinde nasıl daha canlı ve ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olacağını merak edip ve güzelliğini korumanın yollarını araştıranlardan mısın? Çeşitli müdahalelere gerek kalmadan yüzünü istediğin forma sokarak dilediğin gibi görünmenin bilinen en etkili yolu olan “yüz yogası” ile tanış. Yaş aldıkça genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak cildinin alt tabakasında bulunan yağ dokusu ve kolajen azalmaya başlar. Bununla birlikte aktif olarak kullanmadığın yüz kasların da gevşeyebilir. Cilt kaslarının sıkılığını yitirerek gevşemesi sonucunda cildin genç görünümü yitirmeye başlayabilir. Yüz yogası ise yüz kaslarının gerginliğini artırarak kısa sürede daha genç ve sıkı bir cilt görünümüne sahip olmanı sağlamaya yardımcı olur! Tıpkı spor yaparken olduğu gibi yüz yogasında da istikrarlı olman ve hareketleri düzenli olarak tekrar etmen seni istediğin sonuca ulaştırır.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Peki cildine bu kadar fayda sağlayan yüz yogası nasıl yapılır? Öncelikle yüz yogası yapmak için herhangi bir ekipman alman gerekmiyor, ihtiyacın olan tek şey ellerin. Yüz yogası hareketlerini yaparken ellerinin şifasından yararlanman yeterli. Dudak ve göz bölgesini çalıştırırken de bu uzuvlarını yoga hareketlerinin gerektirdiği şekilde kullanman gerekir. Baş, boyun ve göz koordinasyonun eş zamanlı olarak ellerinle yapacağın yoga hareketlerine uyum sağlaması hareketlerin etkisini artırır. İstersen yüz yogası yaparken bir masa aynası kullanabilirsin. Bu sayede yüzünün bir tarafını çalıştırırken farkında olmadan diğer bir tarafının kırışmasının önüne geçmiş olursun.

Yüz Yogasıyla Yüz Hatlarının Görünümünü Ortaya Çıkar

Yüz yogasının faydaları arasında yalnızca yüz kaslarını aktif olarak kullanmak ve daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak yer almaz. Yüz yogasıyla cildin daha sıkı görünmesine yardımcı olarak daha iyi bir forma kavuşur.. Kasların sistematik bir şekilde çalışması yüzünün daha ince görünmesine , yanaklarının daha dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu sayede enerjini ortaya çıkaran yüz hatların belirgin ve daha keskin bir görünüme kavuşur.

Cilt Görünümünü Gençleştiren Yoga Hareketleri

Yüz yogası hareketleri çok çeşitlidir. Yogadaki hareketler yüzdeki tüm kasları çalıştırmaya yöneliktir. Dudaklar ve dudak çevresi, yanaklar, kaşlar, göz çevresi, alın, çene ve boyun bölgeleri için önerilen yoga hareketlerini ihtiyaç duyduğun kadar yapabilirsin. Belirli sayılarda tekrarlaman gereken yüz yogası hareketlerini günlük programına ekleyebilirsin. Daha fazla çalıştırmak istediğin bir bölge varsa oraya ağırlık vererek zaman içerisinde yüzündeki ve cildindeki değişimi görebilirsin. Yüz yogası hareketleriyle istediğin bölgeyi çalıştırabilir aynı zamanda daha canlı bir cilt görünümüne sahip olabilirsin. 

Yüz Yogasını Kiehl's Serumla Tamamla

A picture containing text, person, hand

Description automatically generated

Yüz yogasını etkili bir cilt bakım rutiniyle yapmalısın. Çünkü etkili bir cilt bakım rutini sayesinde cildin neme doyar ve cilt elastikiyeti artar. Adım adım yüz yogası uygularken cildini güçlendirmek için için Kiehl's Süper Serum'u kullanabilirsin. Yüz yogası yapma rehberi eşliğinde Vital Skin-Strengthening Super Serum kullanırken cildinin serumu daha rahat emmesini sağlayabilir ve cildin daha dirençli hissetmesine yardımcı olabilirsin. Bitkisel kaynaklı kompleks içeren Kiehl's Super Serum cildi güçlendirir. Hyaluronik Asit içeren ürün, ince çizgilerin görünümünü azaltır. Bu sayede tıpkı yüz yogası gibi yaşlanma belirtilerine karşı savaşır. Serumu dilersen yüz yogası hareketlerinden önce temizlenmiş cildine uygulayabilir, dilersen hareketlerden sonra da kullanabilirsin. Kiehl's serumun daha aydınlık bir görünüm verdiği gözlemlenmiştir. Haydi, sen de zamanın olumsuz etkilerine karşı etkili cilt bakımı ve yüz yogası ile savaş aç!

← Öncesi Sonrası →