Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmak İsteyen Erkeklere Özel 5 Öneri | Kiehl’s Blog

Nisan 05, 2020

Bakımlı cilt erkeklere de çok yakışıyor! Nemli bir cilt, daha canlı ve karizmatik görünüme sahip olmanın kapılarını aralıyor.

Sürekli tıraş olmaktan yorulan, tahriş olan, gün boyunca dış etmenlere maruz kalan erkeklerin cildi kadınların cildine oranla daha fazla nemlenmeye ihtiyaç duyuyor. Özellikle iş hayatının kuralları gereği her gün tıraş olma zorunluluğu, cildin nemini kaybetmesine neden oluyor. Sürekli tıraş olma zorunluluğu olmayan ve uzun sakalı seven erkeklerin ise cildi havasız kaldığı için nemini kaybederek kuruyabiliyor. Tüm bu nedenlerden ötürü canlı görünümünü kaybetmeye yatkın olan cildini nemlendirecek, bakım yapacak ve daha canlı gösterecek önerilerimizi senin için derledik.

1-  Su Derken Bile Susuyoruz

20-04/05/screenshot_1-1586094815.png

Vücudumuzun olduğu kadar cildimizin de suya ihtiyacı o kadar fazla ki, su içmen gerekiyor derken bile kocaman bir bardak suyun hayalini kuruyoruz. Ellerimiz, saçlarımız hatta dudaklarımızın yani en ufak bir parçamızın bile fonksiyonlarını doğru yerine getirebilmesi için suya ihtiyacı olduğunu vücudumuzun 3/4’ünün sudan oluşması açıklamaya yetiyor.

Uyandığında ve uyumadan önce içeceğin birer bardak su cildinin daha nemli olmasına yardım ediyor, tabi ki gün içinde içmen gereken 8 bardak suya ilave olarak!

2-  Tıraşı Aceleye Getirme!

Tıraş olmaktan sıkılan erkekler yüzündeki kıllardan biran önce kurtulmak için tıraş bıçağını acele ile yüzünde gezdiriyor ve duruladıktan sonra tıraş işlemine son veriyorlar.

Oysa her tıraş bıçağı temasının sakallar ile birlikte cilde de değmesi tahrişe ve kurumaya neden oluyor.

20-04/05/screenshot_2-1586094858.png

Cildine uygun tıraş jeli kullanman ve tıraş sonrasında losyon ile cildini nemlendirmen ekstradan sadece birkaç dakikanı daha alabilir fakat karşılığında sana daha sağlıklı görünen ve nemini koruyan bir cilt vadediyor.

3-  Bakıma Giden Yolları Aç!

20-04/05/screenshot_3-1586094900.png

Cildine nemlendirici krem gibi bakım ürünleri uygulamadan önce bu ürünlerin etki gösterebilmesi ve cildine işleyebilmesi için bakım yollarını açman gerekiyor. Gün içinde maruz kaldığın hava kirliliği gibi dış etkenler, cildinin üzerinde görünmez bir tabaka oluşturuyor.

Hem sabah hem de gece ne zaman bakım yaparsan yap, temiz bir cilde bakım uygulaman önem taşıyor. Ayrıca cildini temizlerken tıpkı saçlarını yıkarken yaptığın gibi sakallarının altına kadar erişmesi için temizleme ürünlerini masaj yaparak uygulamanı tavsiye ediyoruz.

4-  Tazelenmeye İhtiyacın Var!

Cildini temizledikten sonra tamamen ferahlıyorsan seni huzursuz edecek ama önlemini aldığında daha nemli ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşmanı sağlayacak haberimiz var; ne kadar temizlersen temizle ölü deriler hala teninde barınıyor.

20-04/05/screenshot_4-1586094948.png

Ölü derileri temizlemenin yollarından biri olan peelingi haftada en az  1 veya 2 kez uygulayarak cildini arındırabilir; canlı görünen ve tam anlamıyla ferah bir cilde sahip olabilirsin.

5-  Çevresel Etkilere Karşı Enerjini Yüksek Tut!

Erkeklerin zorlu koşullarda bile dayanıklılık gösteren bünyeleri olsa da ne yazık ki ciltleri çevresel etkenlerden herkes gibi çok çabuk etkileniyor. Erkek cilt bakımı ritüelinde olmazsa olmaz diye nitelendirebileceğimiz nemlendirici krem kullanımına öncelik vermen gerekiyor.

20-04/05/screenshot_5-1586094998.png

Kiehl’s Facial Fuel Moisturizer, cildinin daha canlı ve sağlıklı görünmesi için gün içinde karşılaştığın olumsuz dış etkenlere karşı seni koruyor. Temiz cildine gündüz uygulayabileceğin gibi ihtiyacın olduğunda yenilemene imkanı veren formülü ile her an yanında yer alıyor. Cilt desteklenmiş, yeniden enerji kazanmış hisseder.

← Öncesi Sonrası →