Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Yumuşacık Eller İçin Krem Önerileri | Kiehl's Blog

May 23, 2019

Yaşını hemen ele veren ellerin için yeterince bakım yapıyor musun? El bakımında mutlaka olması gereken kremler bu yazımızda seni bekliyor!

 

El bakımı, en az cilt bakımı kadar önem verilmesi gereken bir konudur. Daha çok kışın soğuklarda akla gelen el bakımına aslında her mevsim özen gösterilmelidir. Gün boyunca çevresel koşullara en fazla maruz kalan ellerimiz zamanla yıpranır ve kuruluk, lekelenme, kırışıklık gibi şikayetleri de beraberinde getirir.

 

Ellerimizin sürekli göz önünde olması ve bir noktadan sonra yıpranma ve yaşlanma belirtilerine karşı çare bulunmasının zorlaşması bize yol yakın iken; yani sorunların başladığı anda önlem almamız gerektiğini gösterir.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/23/shutterstock_1342761311-1558644675.jpg

Cilt bakımının en önemli adımlarından olan nemlendirme, el bakımında da önemli bir yer tutar. Çatlayan ve kuruyan ellerimize yapacağımız ilk bakım herkesin de bildiği üzere nemlendirici bir krem yardımı ile ellerin yumuşamasını sağlamaktır.

 

Kuru ve yıpranmaya müsait eller için krem önerilerine geçmeden önce el bakımına ve düzenli el kremi kullanımının faydalarına kısaca bir göz atalım.

 

El Kremi Kullanmanın Faydaları

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/23/kiehl_s_30-10_01post_logo-05-d5771917-e360-4b92-8ee9-0b2b0c570d94-1125751820_p.png

 

 

Ellerinizin kuruyup erken yaşta kırışmaması için el kremi kullanımı oldukça önemlidir.

 

Elleri saran cilt tabakası kalın bir yapıda olduğu için yüzümüz için kullandığımız bir nemlendiriciyi ellerimiz için uzun vadede kullanamayız. Bu yüzden el kremi seçimini, el bakımı için özel olarak tasarlanmış ve doğal kaynaklı içeriğe sahip olan ürünler arasından yapmalıyız.

 https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/ezgif-5-0a316828514c.gif

 

Cilt tiplerine göre farklılık gösteren el kremleri kuru ciltler için ekstra yoğun nemlendirme özellikleri ile dikkat çekerken, yağlı ciltler için daha az yağ içeren veya yağsız el kremleri şeklinde karşımıza çıkar.

 

El kremi satın alırken kendi cilt yapına uygun olan ürünleri tercih edebileceğin gibi tüm ciltler ile uyumlu olan ürünleri de tercih edebilirsin. Kuruluk problemi sıklıkla yaşadığın bir problem ise de kuru ciltler için olan el kremlerini tercih etmelisin. Gelelim el kremi kullanmanın başlıca faydalarına;

  

  • Ellerdeki nem dengesini sağlar.

 Kuru cilt daha çabuk kırışır; bu eller için de geçerlidir. Ellerin pürüzsüz, yumuşak ve esnek kalması için gün içinde düzenli olarak nemlendirmek gerekir.

 

  • Vitaminler ve besleyici zengin özler içeren formülü ile yaşlanma belirtilerinin önüne geçer.

 Yaşlanma belirtileri ile savaşan güçlü ve etkili formüller içeren bir el kremi ile ellerini yaşlanma problemlerine karşı da koruyabilirsin.

 

  • Ellerinde uzun süre kalıcı hoş bir koku bırakır.

 El kremlerinin güzel etkilerinden birisi de çevreye yaydığı o hoş kokudur. Meyve özleri ve doğal yağlardan oluşan içerikleri doğanın o muhteşem kokusunu da beraberinde getirerek duyularımıza hitap eder.

 

Kiehl’s ile ellerindeki değişimi hisset!

El kremlerinin faydalarına değindik. Şimdi bu faydaları tek seferde elde edebileceğin yumuşacık eller için el kremi önerilerimize geçeceğiz. Gücünü doğadan alan zenginleştirilmiş içerikleriyle dikkat çeken Kiehl’s, muhteşem el kremleri ile de adından söz ettiriyor.

 

Tüm Kiehl’s ürünleri gibi doğal kaynaklı içeriği ile dikkat çeken bu ürün, kuruyan ve çatlayan eller için özel olarak formüle edilmiş yapısı ile gün boyu ellerini adeta bir eldiven gibi koruyor. Avokado ve susam yağı içeren formülü ile çabuk yıpranan ve hemen kurumaya müsait olan ellerimizin imdadına koşuyor. Bu özellikleri ile de Ultimate Strength Hand Salve El Kremi, el bakımı için önerilerimiz arasında ilk sırayı kapıyor.

İçerikten sonra el kremi seçimini belirleyen önemli etkenlerden biri de kokusu ve aromasıdır. Hatta birçok kadın el kremi seçimini kokusuna öncelik vererek yapmaktadır. Hem kokusu hem de içeriği ile seni cezbedecek ve el bakımında favorin olacak bir başka kreme geçiyoruz şimdi. Greyfurt, kişniş ve lavanta olmak üzere 3 ayrı çeşidi ile dikkat çeken Richly Hydrating Scented el kremi!

Hava değişimlerinden en çok etkilenen ve kurumaya en yatkın olan ellere doğal kaynaklı formüllü içeriği ile nem bariyeri oluşturarak koruma sağlayan bu el kremi birbirinden hoş kokulu bitkisel özleri ile öne çıkıyor. El kreminde kokuya da önem verenlere 3 farklı seçeneği ile çeşitlilik sunuyor.

← Öncesi Sonrası →