2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yoğun Geçen Bir Hafta Sonrası Cilt Bakım Önerileri | Kiehl's Blog

September 15, 2019

Yorgun bir haftayı geride bırakırken, cildin alarm veriyorsa canlandırıcı bakım tavsiyelerimize mutlaka göz atmalısın.

Hareketli ve kalabalık kent yaşamına ayak uydurmaya çalışırken; kimi zaman yüzümüzde oluşan yorgunluk izlerini engellemekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bunda en önemli etkenler arasında uykusuzluk, stres ve iş yaşamı yer alıyor. Oldukça yoğun geçen bu hayat temposuna yenik düşen cildimiz ise yaşlı ve bakımsız görünebiliyor. Soluk bir cilt ve göz altı morluğu olarak gösteren bu yorgunluk belirtiler, bizi son derece mutsuz hissettiriyor. Peki, sen yorgun görünen cildin için hangi adımları uyguluyorsun?

 

Trafik, egzoz, iş temposu, çocuklar derken; geride bıraktığın bu hafta, cildini oldukça yorgun gösteriyor değil mi? O halde bize kulak ver. Seni yeni haftaya tazelenmiş bir cilt ile başlatacak ve kendini hiç olmadığın kadar enerjik hissettireceğiz. Nasıl mı? Tabii ki önerimiz olan Kiehl’s ürünleri ile. Cildinin görünümünü canlandırırken, rahatsız olduğun cilt problemlerini geride bırakmana yardımcı olacak bu ürünlerle sen de kıskandıran bir güzelliğe kavuşmaya hazırsan, başlayalım!

 

Nemlenmiş Bir Cilt ile Yorgunluk Belirtilerine Elveda!

Solgun görünen bir cildin en büyük ihtiyacı şüphesiz ki nem. Cildi canlandırmak için su tüketimini artırmak gerekse de cildi dışarıdan nemlendirici ürünler ile beslemek de bu noktada önemli. Bu sebeple cilt tipin ne olursa olsun mutlaka nemlendirici ürünler kullanmalı ve gece bakımına da özen göstermelisin. Bizim bu noktada önerimiz Kiehl’sın 24 saat nem veren ve her cilt tipine uygun Ultra Facial Cream. Gece bakımında önerimiz ise Kiehl’sın, cildi onaran ve görünümünü yenileyen gece bakım iksiri Midnight Recovery Concentrate.  

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/cildi-onaran-ve-gorunumu-yenileyen-gece-bakim-iksiri.jpg

Temel ve botanik yağlardan oluşan bu bitkisel konsantre serum ile gece boyunca cilt bariyeri, kendini yenilemek için çalışıyor. Cildi yorgunluk izlerinden arındıran ve canlandıran ürün, düzenli kullanımda ince çizgi ve kırışıklıkların görünümü azaltmaya yardımcı oluyor.

 

Alarm Veren Göz Altı Morluklarına C Vitaminli Etkin Bakım

Uykusuzlukla baş edemeyen göz altları, kendini şişkinlik ve morluklarla belli ediyor. Dışarıdan bakıldığında kötü ve yaşlı bir görünüme neden olan göz altı problemleri birçoğumuzun da en büyük sıkıntısı. Düzenli uyumak ve iyi beslenmekle aşabileceğimiz bu sorunu, takviye edici ürünlerle de desteklemek gerekiyor. Bu noktada önem kazanan yorgun göz altı için bakım kremleri, C vitamininin gücü ile birleştiğinde muazzam sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

 

Kolajen üretimini destekleyen C vitamini ciltteki kırışıklıkların görünümünün azalmasına neden oluyor ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Bu nedenle yorgunluk bakımında bizim sana önerimiz; Youth Dose Eye Treatment göz çevresi kremi.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/goz-cevresi-kremi.jpg

C vitamini, pro-retinol ve siyah üzüm çekirdeği içeren bu göz çevresi kremi;

  • Anında pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor,
  • İçeriğindeki C vitamininden gelen kolajen sayesinde ince çizgilerin görünümünü azaltıyor,
  • Koyu halkaların ve göz altı torbalarının azalmasına neden oluyor.

 

Doğal Kaynaklı Yağ Özleri ile Dudak Bakımı

Yorgun cilt denilince, yalnızca solgun yüz ve göz altlarındaki koyu halkalar düşünülüyor. Oysaki çatlamış ve kurumuş dudaklar da bizi olduğumuzdan daha yorgun, hatta yaşlı gösteren unsurlar arasında. Ayrıca yüzümüzde gözlerden sonra en dikkat çeken bölge dudaklarımız olduğundan, onların bakımını da ihmal etmemek gerekiyor. Bu nedenle canlı ve parlak dudaklar için onlara ihtiyacı olan nemi vermeyi unutmamalıyız. Doğadan ilham alan formülleri ile uzmanlığını birleştiren Kiehl’sın, öne çıkan dudak maskesi Buttermask For Lips ile dudaklarına mükemmel bir nem desteği sağlayabilirsin.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/onarici-ve-nemlendirici-dudak-maskesi.jpg

Yabani Mango yağı ve Hindistan Cevizi yağı ile zenginleştirilen bu onarıcı ve nemlendirici maske, gece boyunca dudaklarının nem bariyerini onarıyor. Sabaha daha nemli ve yumuşak bir dudak görünümü veren ürün, ilk kullanımdan itibaren dudaklara ipeksi bir yumuşaklık kazandırıyor. Zengin aroma ve kokusuyla başını döndürecek bu ürünle, tazelenmiş ve canlı görünen dudaklara sahip olabilirsin.

← Öncesi Sonrası →