2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yoğun Cilt Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

May 09, 2021

Sağlıklı, aydınlık ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olmak için cilt bakımı büyük önem taşır. Ancak iş yoğunluğu ve günlük koşturmaca arasında cilt bakımı için her zaman profesyonel destek alamayabilirsin. Bunun yerine evinde birkaç basit adımı uygulayarak cilt bakımını tamamlayabilirsin. Cilt bakımının ilk ve en temel adımı yoğun cilt temizliği. Cilt temizliği için ihtiyacın olan ise cilt tipine uygun maske, tonik, yüz serumu ve nemlendirici krem gibi cilt bakım ürünleri. Sen de cildin için doğru ürünler ve uygulamalarla düzenli olarak yüz bakımını yaparak ışıltılı bir görünüm yakalayabilirsin.

Maske

Yüz maskesi, pürüzsüz cilt için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Doğal kaynaklı içeriği sayesinde cildini yoğun şekilde temizlemene olanak tanıyan maskeler, farklı cilt endişeleri için kullanılabilir. Arındırıcı, cilt sıkılaştırıcı ya da onarıcı özellikteki maskeler arasından cilt tipine en uygun olanı seçebilirsin. Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque, Amazon beyaz kili içeren formülü sayesinde gözenekleri gözle görülür şekilde küçültür ve cildi yoğun şekilde arındırır. Kiehl's maske, ölü hücrelerin temizlenmesine ve cildin toksinlerden arınmasına da yardımcı olur. Aloe vera suyu içeren formülü ile cildin yoğun şekilde arınırken nem dengesini kaybetmemesini sağlayacaktır.

Tonik

Yoğun cilt temizliği için tonik kullanımını da ihmal etmemelisin. Tonikler, gün boyu yüzünde biriken makyaj ve kalıntıların etkili bir şekilde arındırılmasını sağlar. Cilt bakım rutininde alkolsüz tonik kullanmak gözenekleri sıkılaştımak için de pratik bir yöntem. Cildini temizledikten sonra yüzüne tonik uygulayarak genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasına destek olabilirsin. Rare Earth Pore Refining Tonic de doğal kaynaklı içeriği sayesinde hem cildi sıkılaştırır ve arındırır hem de cildin nem düzeyini dengeler. Kiehl's tonik, formülünde bulunan Amazon beyaz kili içeren formülü ile fazla yağın kontrol edilmesine olanak tanır. 

Serum

Aydınlık cilt için yüz serumu kullanmak da atlanmaması gereken adımlar arasında yer alır. Yüz serumları, ince ve hafif yapıları sayesinde alt katmanlara kadar ulaşarak cildin görünümünün onarılmasını sağlar ve doku düzensizliklerinden erken yaşlanma belirtilerine kadar birçok cilt endişesi ile mücadele etmene yardımcı olur. Doğal kaynaklı Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate, cildin nem oranını dengeler ve yatıştırıcı özelliği sayesinde cildin rahatlamasını destekler. Kiehl's yüz serumu özel formülü sayesinde cilt bariyerini de güçlendirir. 

Nemlendirici

Yoğun şekilde cilt temizleme için yüzüne temizleyici jel, tonik ya da maske uygulamak yeterli olmayabilir. Cildin kaybettiği ve gereksinim duyduğu nemi de geri kazanması gerekir. Bunun için de günlük cilt bakım rutinine mutlaka yüz nemlendirici de eklemelisin. Nemlendirici yüz kremi çeşitleri cilt tipine göre farklılık gösterir. Yağlı bir cilde sahipsen su bazlı nemlendirici ürünlerine, çok kuru ve hassas bir cilde sahipsen yağ dengesini sağlayan ve cildi destekleyen kremlere yönelmelisin. Normalden yağlıya dönük bir cildin varsa Kiehl's Ultra Facial Oil Free Gel Cream de en büyük destekçilerin arasında. Su bazlı Kiehl's krem, özel formülü ve özel yapısı ile çabuk emilir. Krem, sebumu azaltarak dengelenmiş bir cilt bariyeri oluşturur. Formül, buzul proteini  ve çöl bitkisi özü içerir. Böylece cildin kuru hava koşullarında bile nem dengesini korur. Işıltılı cilt için yüzünü temizledikten sonra, nemlendirici kremi cildine parmak uçlarınla uygulayabilirsin. Yüzünü tonikledikten sonra da kremle cildin esnekliğini artırabilirsin. 

Kiehl's, doğal kaynaklı içeriğe sahip cilt bakım ürünleri ile her koşulda ışıltılı ve aydınlık görünen bir cilde sahip olmana destek olur. Sen de cilt tipine ve cilt endişelerine uygun Kiehl's bakım ürünleri ile cildinin gereksinimlerini karşılayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →