Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Yetişkin Sivilcelerine Çözüm | Kiehl's Blog

Ekim 14, 2016

Ergenlikle beraber çoğumuzun hayatına bir kabus gibi çöken sivilcelerle savaşımız bitmek bilmiyor. Sürekli olarak ergenlikle bağdaştırdığımız sivilceler ergenlik sonlansa da cildi rahat bırakmayabiliyor. Hep pürüzsüz bir cilde kavuşacağımızı hayal ettiğimiz 20'li yaşlara geldiğimizde de birçok kez hayal kırıklığıyla karşılaşabiliyoruz.

Bu yaşlardan itibaren 20'li yaşlara kadar hüküm süren ergenlik sivilceleri yerini yetişkin sivilcelerine bırakıyor. Ortaya çıkma sebepleri farklı olan kendi içinde birbirinden ayrılan sivilceler aynı zamanda farklı bölgelerde de ortaya çıkıyor. Ergenlikte genelde T-bölgesinde (alın, burun çevresi ve çene) çıkan sivilceler, yaşla beraber U-bölgesi diye adlandırdığmız, yanak ve çenede beliriyor.

Ergen sivilceleri konusunda birçok yazı yazılıp çizilirken yetişkin sivilceleri ile ilgili yazılanlar ve önerilen çözümler çok daha kısıtlı. Birbirinden bu kadar farklı olan bu iki farklı sivilce tipinden kurtulma yöntemleri de elbette birbirinden farklılaşacaktır. Daha çok iltihap ve hormonal dalgalanmalardan kaynaklanan yetişkin sivilcelerine çözüm Kiehl'stan geldi. Kiehl'sın özellikle yetişkinler için olan yeni formülü, Breakout Control Targeted Blemish Spot Treatment, sivilcelenme ve sivilce izleri gibi cilt problemlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Kokusundan dolayı içerik olarak kullanılmaktan kaçınılan sülfürü Kiehl's kimyagerleri kokusuz şekilde ürünlerinde kullanmayı başardı. Yatıştırıcı özelliğiyle bilinen Vitamin B3, sivilcelere karşı güçlü etkisi ile bilinen sülfür ile birleşerek ciltteki sivilce görünümünde azalmaya yardımcı oluyor.

Nasıl Kullanabilirisiniz?

Uygulamadan önce cildi iyice temizleyin. Günde bir kez cilt probleminin üzerine ince bir tabaka uygulayın. Farklı bir ürün uygulamadan önce emilmesini bekleyin. İhtiyacınıza göre uygulama sıklığını günde iki ya da üçe çıkartın. Soyulma ya da aşırı kuruma görülürse bu sıklığı azaltın. Göz ile temas etmesi durumunda hemen bolca su ile yıkayın.

Tipik olarak T-Bölgesinde ortaya çıkan iltihap ve gözenek tıkanmasından kaynaklı aknelere sahip daha yağlı ciltlere de Kiehl'sın çözümü var. Kiehl's bu tip cilde sahip olan genç arkadaşlarımıza da uzun yıllardır "Blue Herbal" serisi aracılığyla yardımcı oluyor. Losyon, temizleyici, nemlendirici ve hedef odaklı bakımdan oluşan bu seriyi. Kiehl's sivilce eğilimli citlere özel formülize etti. Size de geriye daha pürüzsüz bir cildin keyfini sürmek kaldı.

← Öncesi Sonrası →