2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yazın Yaşadığımız 5 Cilt Problemi | Kiehl's Blog

September 28, 2021

Güneş ışınlarına yoğun olarak maruz kalınan aylardan olan yaz ayları, güneş ışınlarının zararlı etkileri sebebiyle cilt problemlerine yol açabilir. Ancak alacağın birkaç basit önlemle, yaz aylarında zararlı güneş ışınlarından korunabilir, cildinde ortaya çıkabilecek olan çeşitli sorunları henüz oluşmadan engelleyebilirsin. UV ışınlarının ve sıcağın cilde etkileri arasında cilt kuruluğu, erken yaşlanma belirtileri, cilt lekeleri görünümü, kaşıntı hissi, nemsizlik gibi problemler yer alır. Bu tür problemlerin her biri için ise alman gereken belirli tedbirler bulunur. Peki yazın cilt bakımı nasıl yapılır? Senin için hazırlanan hayat kurtarıcı tüyoları gözden geçirebilir, yaz boyu sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olabilirsin. Yazın cilt bakım önerileri konusunda 5 tavsiyeyi aşağıda görebilir, bu basit adımları anında uygulamaya başlayabilirsin.

1. Cilt Kuruluğu Problemi ve Çözümü

Cilt kuruluğu yaz aylarında en sık karşılaşılan problemler arasında yer alır. Bunun sebebi, yoğun olarak güneşe maruz kalan cildin, sahip olduğu nemi gün içerisinde yitirmesidir. Bu nem kayıplarının telafi edilmemesi ise yazın cilt kuruluğu problemlerine yol açabilir. Özellikle kuru cilt tipine sahip kişilerde cilt kuruluğu sorununa cilt döküntüleri de eşlik edebilir. Bu durumdan korunmak için ise etkili ve güçlü bir nemlendirme işlemi yapılması gerekir. Eğer istersen 24 saat boyunca etkisini koruyan Kiehl's Ultra Facial Cream ürününü deneyebilir, tüm zorlu hava koşullarında etkisini gün boyu sürdüren ve daha nemli bir cilde sahip olmanı sağlayan etkili kremi değerlendirebilirsin. Bu sayede güneşin yaratacağı kuruluk etkisinden gün boyu korunabilirsin. Yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm için de bu ürünü tercih edebilir, cilt döküntüsü problemlerine çözüm bulabilirsin.

2. Ciltte Leke görünümü ve Önlemler

Ciltte leke görünümü yazın cilt bakımı işlemlerini daha dikkatli yapmanı gerektirir. Bu leke görünümleri, zararlı güneş ışınlarından olan UV ışınlarının cilde teması ile ortaya çıkar. Açık ya da koyu kahverengi benekler şeklinde görülen güneş lekeleri görünümü, yaygın olarak güneş koruyucu kullanılmadığında belirir. Cildini güneş lekelerinden korumak için yüksek koruma oranına sahip olan güneş koruyucu kremler kullanabilirsin. Yazın cilt lekeleri görünümü oluşumunu önlemek için başvurabileceğin harika bir Kiehl's ürünü önerisi de var. UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma etkisi bulunan Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++ ileri güneşten koruma teknolojisine sahiptir. Yüksek nemlendirme performansıyla da öne çıkan krem,anti-pollutıon oluşu, kirlilik karşıtı teknolojisiyle gün içerisinde maruz kaldığın serbest radikallere karşı da etkilidir. Yazın cilt yağlanması problemleri de görebilirsin. Bunu önlemek için ise cildini sık sık temizlemeye özen göstermelisin.

3. İnce Çizgiler ve Erken Yaşlanma Belirtileri

Güneş ışınlarının belki de en çok rahatsız eden etkilerinden biri olan erken yaşlanma belirtileri, cildin elastiğini kaybetmesi sebebiyle ortaya çıkar. Nemlendirilmeden ve korunmadan güneş ışınlarına maruz kalan cilt esnekliğini kaybeder ve bunun sonucunda ince kırışıklık görünümü oluşabilir. Mevcut ince kırışıklıklar ise uzun vadede daha derin kırışıklık görünümüne dönüşebilir. Bunu önlemenin en basit yolu ise cilde kaybettiği elastiği geri kazandırmak için onu iyi bir şekilde ve düzenli olarak nemlendirmektir. Sen de cildinin erken yaşlanma belirtilerine karşı korunmasını istiyorsan Ultra Facial Cream ürününü deneyebilirsin. Yazın yanımızdan ayırmamamız gereken 5 Kiehl's formülü önerilerine de göz atabilir, cildini kusursuz biçimde koruyabilirsin.

4. Matlaşma ve Soluk Görünüm İçin Tedbirler

Yoğun olarak güneş ışığına maruz kalan ciltler, hem cilt sebumunun azalması hem de kuruluk faktörüyle baş başa kalır. Bunun sonucunda ciltte mat ve soluk bir görünüm oluşabilir. Daha parlak ve canlı görünen bir cilt için, Kiehl's profesyonelleri tarafından hazırlanan Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++

 kremi değerlendirebilirsin. Cildin erken yaşlanma belirtilerine karşı korunmasına yardımcı olan özel krem, E vitamini içeriğiyle cildinin canlı bir görünüm kazanmasında da etkilidir.

5. Kaşıntı Hissi ve Kızarıklık Görünümüne Çözümler

Yazın ciltte kaşıntı hissi ve kızarıklık görünümü oluşması en sık rastlanan sorunlardandır. Kızarıklık görünümü ve kaşıntı hissinin temel sebebi ise maruz kalınan güneş ışınlarıdır. Güneşe karşı savunmasız olan ciltte, koruma ürünleri kullanılmadığında UV ışınlarının etkisiyle yanma hissi ve kuruluk oluşabilir. Bu yanıklar ise cilt yüzeyinde kızarıklık görünümü olarak karşına çıkar. Bu oluşumları önlemek için yüksek koruyucu özelliği bulunan ürünler kullanabilir, bronzlaşmak istediğinde ise Creme de Corps Nourishing Dry Body Oil ürününü kullanabilirsin. Cildi nemlendiren ve hoş bir yumuşaklık kazandıran vücut yağı, cildin bakımında da rol sahibidir. Sen de güneş sonrası cildini rahatlatmak için bu ürünü deneyebilir, cildinde oluşabilecek olumsuz güneş etkenlerini uzaklaştırabilirsin. İstersen bronzlaşmış ciltler için bakım önerileri konusuna da göz atabilirsin.

← Öncesi Sonrası →