2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yaz Mevsiminin Olmazsa Olmazı: Nemlendiriciler | Kiehl's Blog

September 15, 2019

Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde özellikle de güneş sonrası, cildine nasıl bir bakım uygulaman gerektiğini biliyor musun?

Yaz sıcaklarında ciltte parlama arttığı için nemlendirici kullanımını ihmal ediyoruz. Özellikle de güneş sonrası, cildimizi nemlendirmek çok önemli. Çünkü bronzlaşma sevdamız ile susuz kalan cildimiz, çabuk kuruyor, çizgiler ve kırışıklıklar görülebiliyor. Bu nedenle cildin nem dengesini sağlamak için bakım yapmak şart, peki ama nasıl? Deniz ve güneş sonrası vücuduna nasıl bir nemlendirici bakımı yapman gerektiğini açıklıyoruz. Sırasıyla uyman gereken adımları bulabileceğin bu yazımız ile seni sağlıklı ve mükemmel görünen bir cilde kavuşturuyoruz. Şimdi arkana yaslan ve önerilerimize kulak ver. Tatildeysen ya da henüz tatile çıkmadıysan, cilt sağlığın için bu adımları bilmen gerekiyor.

 

1. Güneş Sonrası Duş Al ve Vücudunu Nemlendir

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/vucut-nemlendirici.jpg

Kumsalda güneşlenirken sürdüğün koruyucu güneş kremleri, vücudunu nemlendiriyor, fakat denize girip çıkarken de cildinde tuz kalıntılarının biriktiğini ve tuzun cildini kuruttuğunu unutmamalısın. Bu nedenle önce ılık bir su ile duş alıp, vücudundan tamamıyla krem kalıntılarını temizlemelisin. Hemen ardından ise vücut nemlendiricisiyle cildini nemlendirerek, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/hafif-yapili-vucut-yagi.jpgÖnerimiz, Kiehl’s Creme de Corps Nourishing Dry Body Oil vücut yağı. Islak vücuduna uygulayacağın bu nemlendirici yağ ile cildinin su kapasitesini artırabilir ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırabilirsin. Bu yağ, skualen ve üzüm çekirdeği yağından oluşan formülü ile cildi muhteşem bir şekilde besliyor ve bakım yapıyor. Ciltte ferah bir his ile kadife yumuşaklığı bırakan bu ürünün ardından, nemlendirici krem ile de bakımını destekleyebilirsin.

 

2. Yüzüne Bakım Uygula

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/yuz-bakimi.jpg

Vücudumuz kadar yüzümüzün nem dengesini koruması da önem taşıyor. Plajda ya da gündüz dışardayken, yüzüne sürdüğün güneş kremlerinin ardından, bakım yapmayı ihmal etmemelisin. Bunun içinse öncelikle yüzünü, güneş kreminin kalıntılarından temizleyerek başlamalısın. Cilt tipine uygun seçtiğin, nazik bir temizleyici yardımıyla güneş kreminin tüm kalıntılarını temizleyerek, arınmış bir yüze kavuşabilirsin.

 

Sonraki aşama, nemlendirici bir yüz kremi olmalı. Yağdan, kirden ve tüm diğer kalıntılardan arındırdığın yüzüne uygulayacağın nemlendirici sayesinde, güneşin kurutucu etkisine güle güle diyebilirsin.Böylece nemli ve parlak cildinin keyfini çıkarabilirsin.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/24-saat-boyunca-nemlendiren-etkili-krem.jpg

Önerimiz; Kiehl’s Ultra Facial Cream . Dünyada en çok satan nemlendiricimiz olarak ünlenen bu krem, hafif yapısı ve 24 saat süren nemlendirme etkisiyle cildin her bölgesinde nemlendirme sağlıyor. Buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualen ile formüle edilen nemlendiricimiz, tüm cilt tiplerinin kullanımı için de oldukça uygun. Uzun süre nemlendirme etkisine karşı koyamayacağın bu krem ile sen de güneş sonrası bakımını en iyi şekilde tamamlayabilirsin.

 

3. Erkeklerin de Güneş Sonrası Bakıma İhtiyaçları Var

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/erkek-cilt-bakim.jpg

Tüm bu önerileri sıralarken, erkekleri unuttuk zannetmeyin. Erkeklerin, cilt yapılarının farklı oluşu, güneş sonrası bakıma ihtiyaçlarının olmadığı anlamına gelmiyor. Aksine onlar da ciltlerinde özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Bunun için Kiehl’s’ın erkekler için geliştirdiği birbirinden farklı bakım ürünleri bulunuyor.

 

Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinden, yüz temizleyicilerine varana kadar pek çok ürünü içerisinde barındıran Kiehl’s, onların cilt yapılarına özel bir bakım sunuyor. Güneş sonrasında erkeklerin de cildinde oluşabilen kuruluk ve buna bağlı olarak kırışıklıklar, birçok erkeği rahatsız ediyor. Bu nedenle erkeklerin de güneş sonrası mutlaka ılık bir su ile duş alıp, vücutlarını ve yüzlerini nemlendirmelerini öneriyoruz.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/cildi-canlandiran-yagsiz-erkek-yuz-nemlendiricisi-1568561800.jpg

Önerimiz; Facial Fuel Moisturizer Krem. Bu krem, yüzün "kendisini yenilemesini hızlandıran" formülü sayesinde bu krem, sağlıklı ve canlı bir görünüm için çevresel etmenlere karşı cilde dayanıklılık kazandırıyor. Cildindeki enerjik ve canlılık hissini deneyimleyen beylerse, bu kremi elinden bırakamıyor!

← Öncesi Sonrası →