2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yaz Bittikten Sonra Vücudunuz Nasıl Bronz Kalır? | Kiehl's Blog

September 28, 2021

Işıltılı ve bronz bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Sağlıklı bir görünüm de kazandıran bronz cilt, güneşli yaz günlerinde geçirilen uzun bir mesai ile elde edilir. Bu nedenle vücut yağı ve özel içerikli koruyucular eşliğinde güneş altında geçirilen uzun saatlerden sonra yakalanan göz alıcı bronzluğu ve ışıltıyı korumak önem kazanır. Sen de soğuk geçen ayları sıcak iklimin dokunuşuyla ısıtmak ve güneşin bronzlaştırıcı etkisinin azaldığı kış aylarında yazdan kalma ışıltılı cildini korumak istiyorsan önerilere bir göz at! Pratik ve uygulanabilir öneriler sayesinde bütün kış bronz cildinle sağlıkla ışılda! İşte Kiehl’s ürünleri ve yaz sonu bronzluk için uygulayacağın pratik öneriler...

Bol Bol Cilt Nemlendirilmeli

Cildindeki bronzluğu uzun süre korumak istiyorsan cildini nemlendirmeyi ihmal etme. Bol bol nemlendirdiğin cildin bu sayede uzun süre bronz kalabilir ve sağlıkla ışıldar. Bunun için özel içeriklere sahip Kiehl’s vücut losyonu çeşitlerinden yardım alabilirsin. Güzel kokusu, zengin ve hafif dokusuyla öne çıkan Musk Body Lotion bu bakımdan senin için ideal bir içerik sunar. Cilde ipeksi bir doku kazandıran Kiehl’s vücut kremi, güzel bir kokuya sahiptir. Buğday tohumu yağı içeren formülü ile antioksidan bir etki yaratır. Kayısı çekirdeği yağı ile cilde E vitamini bakımını sunar. Susam yağı içeren formülü ile de rafine bir vücut nemlendiricisi etkisi yaratır. Peki, Musk Body Lotion nasıl kullanılır? Banyo ve duştan sonra nemli cilde hafif masaj yaparak uygulanmalıdır.

Cilde Düzenli Bir Şekilde Peeling Yapılmalı

Bronzlaştıktan sonra bu etkiyi uzun süre korumak için cildini ölü deriden arındırman gerekir. Düzenli aralıklarla cildini peeling ile arındırdığında cilt görünümü canlanır ve kadifemsi bir doku kazanır. Yüz ve vücuda özel peeling ürünlerinden cilt yapına uygun olanı tercih ederek peeling uygulamasını bir rutin haline getirebilirsin. Ölü deriyi, yağ kalıntısını ve kozmetik ürünleri ciltten uzaklaştıran peeling uygulaması bronz cildinin daha ışıltılı görünmesine yardımcı olur ve aydınlık cilt etkisi yaratır. Cilt görünümünde yenilenme yaratan ve ışıltılı kazandıran peeling uygulamasını cildinin ihtiyaç duyduğu sıklıkta uygulayabilirsin. Özellikle soğuk kış aylarında dokusu değişen ve kuruyan cildini, peeling ile arındırmak, uygulayacağın Kiehl’s vücut nemlendirici ve losyonların homojen bir şekilde dağılmasına yardımcı olacaktır.

Yağ Bazlı Ürünler Tercih Edilmeli

Yağ bazlı içeriklere sahip ürünler tercih etmen bu aşamada oldukça faydalıdır. Özellikle hassas ve kuru bir cilt yapısına sahipsen yoğun nemlendirme sunan içerikleri tercih etmen bronzluğunu kalıcı kılarken cildine ihtiyaç duyduğu bakımı yapar. 24 saat boyunca yoğun nem sağlayan Creme de Corps Whipped, kısa sürede cilde nüfuz eder. Cildi nemlendiren ve koruma bakımı sunan ürün, hafif dokusuyla dikkat çeker. Beta karoten, jojoba yağı, shea yağı ve skualan içerir. Nemlendirici vücut losyonu beta karoten içeren formülü ile antioksidan etkili bakımı sağlar. Banyo veya duştan sonra nemli cilde hafif masaj yaparak uygulanan Creme de Corps Whipped, cildi yoğun nemlendirir.

Bol Su Tüketilmeli ve Beslenmeye Dikkat Edilmeli

Yeterli miktarda su tüketimi cildin üst tabakasındaki hücrelerin ömrünü uzatır. Aynı zamanda cilde daha gergin bir görünüm kazandırır ve cildi pürüzsüz kılar. Su tüketiminin yanı sıra beslenmeye de dikkat etmek kalıcı bronzluk için önemlidir. Kalıcı bronzluk için nemlendiricilerden destek almanın yanı sıra cildini içeriden de beslemelisin. Bol su tüketimi ve beta karoten zengini gıdaları tercih ederek oluşturacağın bir beslenme ritüeli ile uzun süre kalıcı bir bronzluk kazanabilirsin. Turuncu ve kırmızı pigment zengini olan beta karoten tatlı patates, kayısı, havuç, mango, balkabağı, portakal, mısır, domates, kırmızı biber, kabak, brokoli, marul, ıspanak ve lahana içeren gıdalarda bulunur. Bu beslenme ritüelini Creme de Corps vücut nemlendirici krem ile desteklemen de oldukça önemli. Çok kuru ve pul pul olmuş ciltlere yoğun bakım sunan vücut nemlendirici losyon kakao yağı, susam yağı, beta karoten ve skualan içerir. Duş veya banyodan sonra masaj yaparak uygulanmalıdır.

Kiehl’s Creme de Corps serisi ve Musk Body Lotion ile pürüzsüz cilt dokusu yaratarak bronzluğunu uzun süre koruyabilirsin. Vücut bakım ritüelin ve beslenmene dikkat ederek bronz ve ışıltılı cilt güzelliğini kış boyunca yaşayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →