2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yağlı Saçlarla Başa Çıkmanın 6 Yolu

May 28, 2020

 Saçlarının temizliğine ne kadar özen göstersen de istediğin ferah ve dolgun görünümü elde edemiyor musun? Öyleyse senin için hazırladığımız yağlı saçlar için bakım önerileri ile hacimli ve göz alıcı saçlara kavuşmaya hazır ol! 

Saç derinin çok çabuk yağlanması nedeniyle saçların, o çok istediğin hacimli görünüme bir türlü kavuşamıyor mu? Üstelik bir de ince telli saçlara sahipsen, dolgun ve canlı görünüm uzak bir hayal gibi görünüyor olabilir. Ancak sen de iyi biliyorsun ki Kiehl’s ta çabuk yağlanan saç problemi çözümsüz değil. O halde gel, saçlarının nasıl hacimli görünebileceğine birlikte göz atalım!

Saç Neden Yağlanır?

Aslında saçların yağlanması, gayet doğal ve olması gereken bir durum. Çünkü saç derisi de vücudun diğer kısımları gibi dış etkenlere karşı koruma sağlamak için sebum üretiyor. Saç derisiyle birlikte saçı da koruyan sebum, düz ve/veya ince telli saçlarda saç gövdesine daha kolay ilerliyor. Bu durumda ise saçlar hacmini kaybederek cansız görünebiliyor. 

Saçlarda Yağ Üretimini Artırabilen Nedenler

 • Yağlı besinler tüketmek,
 • Saçlara ve özellikle de saç diplerine çok fazla dokunmak,
 • Saçları çok sık yıkamak,
 • Saçları sıcak su ile yıkamak,
 • Fön ve düzleştirme başta olmak üzere saçlara ısıl işlemler uygulamak,
 • Saç boyunca uygulanması gereken bakım ürünlerini saç derisine uygulamak,
 • Ve en önemlisi de yanlış saç bakım ve şekillendirme ürünleri kullanmak! 

Yağlı Saçlara Ne İyi Gelir?

Yukarıdaki maddelerden birçoğu tanıdık geldi değil mi? Öyleyse yağlı saçlara çözüm sunmak adına;

 1. Öncelikle beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmelisin. 
 2. Saçlarına dokunmayı sevdiğini tahmin edebiliyoruz ancak bu konuda biraz dikkatli olmanda fayda var.
 3. Saçlarını fazla sebumdan arındırmak için ne kadar sık yıkarsan, saç derin de o kadar fazla sebum üretmeye başlıyor. Bu nedenle saçları her gün değil, gün aşırı yıkamak yağ dengesi açısından daha sağlıklı olabilir.
 4. Tabii saçlarını soğuğa yakın ılık su ile yıkamaya da alışman gerekiyor.
 5. Her ısıl işlem, saçlarının daha hızlı yağlanmasına ve bu yağın saçlarına yayılmasına neden olabiliyor. Bu nedenle saçlarını ılık fön ile kurutmaya ve daha az ısı ile şekillendirmeye özen göstermelisin.
 6. Ve sıra, en önemli noktaya geliyor! Saç bakımın için seçtiğin ürünlerin içerikleri ve yapısı, saçlarının yağlanmasına neden olabiliyor. Biz de bu konuyu biraz daha detaylandıralım diyoruz.

Yağlı Saçlar için Saç Tipine Uygun Ürün Tercihi Önemli

Yağlı Saçlar için Şampuan

Yağ içeren ve kremsi yapıda olan şampuanlar yerine hafif dokulu bir ürün seçmelisin. Saç diplerini bir yandan kir ve fazla yağdan arındıran Rice and Wheat Volumizing Shampoo, bu konuda aradığın bakımı sunuyor. Saça ağırlaştırmadan bakım yapan bu şampuan, hidrolize buğday ve pirinç proteini içeren formülü ile saçlara dolgun ve hacimli bir görünüm veriyor. Bal içeren formülü ile de saçlarında yumuşak ve nemli bir his bırakıyor.  

Yağlı Saçlar için Saç Kremi

Bugüne kadar saç kremleri, saçlarına daha yağlı bir görünüm vermiş olabilir. Saç kremi kullanmadığında ise hem saçların zor taranıyor hem de saç uçların nemsiz ve yıpranmış görünüyor değil mi? Rice and Wheat Volumizing Conditioning Rinse saç kremi ile artık bu sorunla savaşabilirsin. Pirinç ve buğday proteinleri ile zenginleştirilen bu ürün, saçına dolgun görünüm ve hacim kazandırıyor. Jojoba çekirdeği ve pirinç kepeği içeren formülü ile ise saçlarını ağırlaştırmadan nemlendiriyor.

Yağlı Saçlar için Saç Şekillendirici

Saçlarında güçlü bir tutuş sağlayan ve yağlı bir his bırakmayan kremsi saç şekillendirici Creative Cream Wax ile son dokunuşu yapmaya ne dersin? Soya fasulyesi yağı ve ipek tozları içeren bu ürün ile saçlarına dilediğin gibi şekil verirken güç ve canlı bir görünüm kazandırabilirsin. 

← Öncesi Sonrası →