2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Yağlı Ciltler İçin Kış Bakım Rutini | Kiehl’s Blog

May 21, 2020

 Yağlı cildinin kışın da özel bir bakıma ihtiyacı olduğunu biliyor musun? İşte tüm kışı mükemmel bir cilt ile tamamlayacağın birbirinden değerli bakım önerileri! 

Sert soğuklar, rüzgarlı havalar, ani değişen hava sıcaklıkları derken; merhaba kış! Oldukça soğuk günlerden geçtiğimiz şu dönemde yağlı cildine uygulaman gereken bakım rutinini biliyor musun? Tıpkı bahar ve yaz mevsimlerinde olduğu gibi cildini, çetin geçen kış mevsimi için de hazırlaman bir hayli mühim. Hatta en çok da kış mevsimine özel cilt bakım rutini oluşturman önemli desek, abartmış olmayız. Peki, sen bunun için ne yapıyorsun?

“Aman canım, cildim yağlı nasılsa kurumaz.” diye düşünenlerdensen, derhal bu fikri unut! Çünkü yağlı cildin, kış mevsiminin sert koşullarından mutlaka etkilenecektir. Hatta kullandığın yanlış ürünlerin etkisiyle nem ihtiyacı yaşaman bile olası! Kulağa korkunç geliyor öyle değil mi? O halde iyisi mi sen bize kulak ver ve yağlı cildin için uygulaman gereken kış bakım rutinlerine bir göz at. Kiehl’s cilt bakım ürünleriyle, cildini kışın da mükemmel tut!


Temizleyici Seçimine Dikkat

Cilt bakımı rutinlerinin ilk adımı olan “temizleyiciler”, kış bakım rutininde de vazgeçilmezlerin arasında olmalı. Bu noktada seçeceğin ürünün ise yağsız dokuya sahip olmasına ayrıca dikkat etmelisin. Tıpkı Kiehl’sın Ultra Facial Oil-Free Cleanser’ı gibi!

Buzul proteini, çöl bitkisi ve limon özleri içeren formülü sayesinde cildin daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlayan bu temizleyici, kış aylarında cildin için mükemmel bir seçim olacaktır. Daha dengeli bir cilt görünümü için cildi arındıran bu temizleyiciyi bakım rutinine eklemelisin.

 Tonik Seçimine Dikkat

Yağlı bir cilde sahip olanların en fazla dikkat etmesi gereken konulardan biri de tonik seçimi. Cildini dengelerken kurutmaman çok önemli. Bu nedenle tonik seçimindeki önerimiz Calendula Herbal Extract Alcohol Free Toner oluyor. Neden mi?

Çünkü, hafif yapısı ile cildini nazikçe temizliyor ve dengeliyor. Üstelik Kiehl’sın en eski oluyor.

formüllerinden biri olan bu ürün hazırlanırken Kadife çiçeği yaprakları her bir şişeye tek tek el ile yerleştiriliyor. Böylelikle kadife çiçeği içeren formülü yatıştırıcı özelliği ile kış mevsiminde yağlı cildin için mükemmel bir tonik seçimi

 Her Şeyi Unut, Cildini Nemlendirmeyi Asla

Gelelim en hassas konuya. Yağlı cildinin zaten nemli olduğunu düşünebilirsin. Ancak gerçek şu ki, yağlı ciltler nemli cilt anlamına gelmiyor. Bu nedenle her mevsimde olduğu gibi kışın da mutlaka cildini nemlendirme kısmını atlamamalısın.

Diğer bir nokta ise yağlı ciltlerin, normal ciltlerden daha farklı nemlendiricilere başvurmaları gerektiği... Yukarıda temizleyici adımında bahsettiğimiz “yağsız dokuya sahip” ürünler, bu noktada yardımcın olacaktır. Önerimiz, Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream. Su bazlı yapısı ile ciltte çabuk emilen bu nemlendirici buzul proteini, çöl bitkisi içeren formülü sayesinde dengelenmiş bir cilt görünümü sunuyor. 

Kiehl’s ile Cilt Bakım Rutinini Oluştur

Sana yağlı cildin için kışın uygulayabileceğin adımları söyledik. Ancak “ben daha detaylı bir bakım rutini oluşturmak istiyorum.” diyorsan, Kiehl’s sana yardımcı olmaya hazır!

İnternet sitesi üzerinden veya Kiehl’s App’ten kolaylıkla erişebileceğin Kiehl’s cilt bakım rutini sayfası ile sen de cildinin ihtiyacı olan tüm bakım ürünlerine ulaşabilirsin. Mükemmel formülleriyle Kiehl’s daima yanında!

← Öncesi Sonrası →